مدیریت رفتار سازمانی

مقاله انگلیسی در مورد رفتار سازمانی

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات انگلیسی در مورد موضوعات رفتار سازمانی را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، امرالد (Emerald) و … جمع آوری شده اند. فایل PDF انگلیسی این مقالات را می توانید به صورت رایگان از سایت، دریافت نمایید.

«مدیریت رفتار سازمانی» (OBM)، یکی از گرایش های رشته «تحلیل رفتار کاربردی» (ABA) می باشد که مبنای آن، کاربرد اصول تحلیلی رفتاری و تکینک های مدیریت پیشآمدی برای تغییر رفتار در محیط های سازمانی است. از طریق این اصول و ارزیابی رفتار، هدف OBM، تحلیل و بکارگیری مقدم (antecedent)، تاثیر گذاری بر اقدامات یک فرد قبل از رخداد عمل و موخر (consequence)، آنچه که در نتیجه اقدامات یک فرد رخ می دهد، مداخلاتی که بر رفتارهای مرتبط با رسالت تاثیر می گذارند و اهداف کلیدی سازمان و کارکنانش، می باشد. چنین مداخلاتی، تاثیر واقعی از طریق پژوهش در بهبود زمینه های سازمانی مشترک، شامل بهره وری کارکنان، ارائه بازخورد، ایمنی و اخلاق کلی سازمان عنوان شده، خواهند داشت.

سازمان ها بر بهبود بهره وری و سود متمرکز هستند. برای نمونه، یکی از گرایش های عمده، بهبود مشارکت کارکنان از طریق سیاست هایی مانند «انعطاف پذیری محیط کار»، می باشد. این نوع استراتژی ها، می توانند به کارکنان، انگیزه دهند و بر بهره وری و سودآوری آنها، تاثیر بگذارند. گزینه دیگر، از طریق زمینه مدیریت رفتار سازمانی مهیا می شود که یک رویکرد علمی تر برای دستیابی به اهداف سازمانی در پیش می گیرد.

مقاله مدیریت رفتار سازمانی

مقاله رفتار سازمانی WORD

در این صفحه، جدیدترین مقالات با موضوع مدیریت رفتار سازمانی، ارائه شده اند. ترجمه تخصصی این مقالات توسط گروهی از بهترین مترجمین رشته مدیریت انجام شده و با خرید محصولات، می توانید به فایل ورد (WORD) آنها دسترسی داشته باشید. ترجمه مقالات با فرمت doc یا docx در اختیار شما قرار داده می شوند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند.

مدیریت رفتار سازمانی (OBM)، اصول رفتاری را برای کارکنان و گروه ها در محیط های تجاری، صنعتی، دولتی، و خدمات انسانی بکار می گیرد. OBM، را می توان به صورت اشتراک بین علوم رفتاری و بهبود محیط های سازمانی، در نظر گرفت.

OBM، ریشه در «تحلیل رفتار کاربردی» (ABA) دارد که فنونی برای تولید رفتار معنادار از لحاظ اجتماعی را در طیف گسترده ای از زمینه ها و مسائل رفتاری، توسعه می دهد. ABA، یکی از سه رشته تحلیل رفتاری یا دانش رفتار است که شامل موارد زیر می باشد:

  • شاخه کاربردی رشته تحلیل رفتار (ABA)
  • تحلیل تجربی رفتار، تمرکز بر اصول پایه رفتار
  • شاخه تحلیل رفتار که بر زمینه های مفهومی و فلسفی علم رفتار تمرکز می کند (رفتارگرایی)

OBM، مانند ABA، تقریباً بصورت انحصاری بر استراتژی های عملی متمرکز هستند که می توان از آن برای تغییر رفتار استفاده کرد. برای نمونه، بجای تمرکز بر صفات شخصیتی که عمدتاً پیش بینی کننده مجریان برتر هستند، ABA و OBM بیشتر به بررسی روش هایی جهت بهبود عملکرد، مربوط هستند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi