نمونه پروپوزال پرستاری PDF رایگان

در این صفحه می توانید لیستی از نمونه پروپوزال های آماده و تکمیل شده مربوط به درس روش تحقیق رشته پرستاری را مشاهده نمایید. مطالعه این نمونه های آماده را می توان منبع مناسبی برای یادگیری ساختارهای استاندارد یک پروپوزال دانست. لازم به ذکر است که این محصولات در قالب فایل ورد (WORD) و PDF و با هزینه ای تقریبا رایگان ارائه می شوند تا راهگشای فرآیندهای پژوهشی دانشجویان و پژوهشگران این رشته باشند.

پرستاری، حرفه ای است که مسئولیت مراقبت مستمر از افراد بیمار، مجروح، معلول و دارای فشار خون و در حال مرگ را بر عهده می گیرد. همچنین، یک پرستار، مسئول تشویق سلامت افراد، خانواده ها و جوامع در محیط های پزشکی و اجتماعی می باشد. پرستاران در تحقیقات مراقبت های سلامت، مدیریت، مشورت های خط مشی و حمایت از بیمار، مشارکت فعال دارند. این افراد پس از اتمام دوران تحصیل و کسب آمادگی های لازم در این حوزه، مسئولیت مستقل ارائه مراقبت های بهداشتی اولیه و خدمات تخصصی به افراد، خانواده ها و جوامع را بر عهده می گیرند.

پرستاران حرفه ای، هم به صورت مستقل و هم با همکاری سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند پزشکان کار می کنند. پرستاران حرفه ای بر کار پرستارانی نظارت می کنند که دارای مجوزهای محدود هستند. این افراد همچنین بر کار دستیاران این حوزه در محیط های مختلف نیز نظارت دارند.

این رشته یکی از بزرگترین، متنوع ترین و یکی از معتبرترین حرفه های مراقبت های سلامت در جهان می باشد. در حالی که درصد واقعی جمعیت شناختی، یک هدف دست نیافتنی باقی می ماند، اما پرستارهایی از اقلیت های نژادی و قومی نسبت به سایر مشاغل مراقبت های سلامت، دارای درصد نسبتاً بالاتری هستند. با این حال، در برخی از کشورها، مردان هنوز به طور قابل توجهی، حضور کمتری دارند. تقاضا برای این رشته همچنان بالاست و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که چنین تقاضایی به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. پیشرفت در فناوری مراقبت های سلامت، افزایش انتظارات افراد جویای مراقبت، و سازماندهی مجدد سیستم های مراقبت سلامت، به تعداد بیشتری از متخصصان با تحصیلات عالی نیاز دارد. تغییرات جمعیتی، مانند پیری زیاد جمعیت در بسیاری از کشورهای جهان نیز به این تقاضا دامن می‌زند.

پرستاری

موضوعات جدید برای پروپوزال پرستاری

در این صفحه تلاش شده تا جدیدترین موضوعات مربوط به رشته پرستاری، لیست شوند. امید است تا مطالعه این نمونه های آماده، منجر به استخراج موضوعات پژوهشی جدید برای تحقیقات و مطالعات آتی دانشجویان و پژوهشگران این رشته گردد.

پرستاری را می توان هم به عنوان یک هنر و هم به عنوان یک علم توصیف کرد. در قلب و هسته آن، احترام اساسی به کرامت انسانی و توجه به نیازهای بیمار نهفته است. این امر توسط ذهن، به شکل یادگیری اصلی دقیق، پشتیبانی می شود. با توجه به طیف گسترده ای از تخصص ها و مهارت های پیچیده در این حرفه، هر پرستار دارای نقاط قوت، علایق و تخصص خاصی خواهد بود.

پرستاری یک حرفه در بخش مراقبت سلامت است که بر مراقبت از افراد، خانواده ها و جوامع متمرکز است تا بتوانند به سلامت و کیفیت زندگی مطلوب دست یابند، و آنها را حفظ یا بازیابی کنند. همچنین این افراد، نقش های حیاتی آموزش و ارزیابی شرایط و اوضاع را به عنوان پشتیبان بر عهده می گیرند. متخصصان این حوزه ممکن است براساس رویکردشان در مورد مراقبت از بیمار، آموزش و دامنه کاری خود، از سایر ارائه دهندگان مراقبت سلامت، متمایز شوند. پرستاران در بسیاری از تخصص ها با سطوح مختلفی از اختیارات، فعالیت و ممارست می کنند. این افراد، بزرگ ترین مؤلفه را در اکثر محیط های مراقبت از سلامت تشکیل می دهند؛ اما شواهدی مبنی بر کمبود پرستار واجد شرایط در سطح بین المللی وجود دارد. بسیاری از این افراد، مراقبت‌هایی را در حیطه دستور پزشکی ارائه می‌کنند و این نقش سنتی، تصویر عمومی این افراد را به عنوان ارائه ‌دهندگان مراقبت شکل داده است. متخصصان این رشته، افرادی هستند که دارای مدرک تحصیلات تکمیلی در رشته پرستاری پیشرفته هستند. با این حال، اکثر کشورها به آن‌ ها اجازه می دهند تا به طور مستقل در موقعیت ‌های مختلف فعالیت کنند. در چند دهه گذشته، آموزش این رشته تحت یک فرآیند متنوع سازی به سمت گواهینامه های پیشرفته و تخصصی رفته است و بسیاری از مقررات سنتی و نقش های ارائه دهنده، در حال تغییر هستند.

پرستاران با همکاری مشترک با پزشکان، درمانگران، بیمار، خانواده بیمار و سایر اعضای تیمی که بر درمان بیماری برای بهبود کیفیت زندگی تمرکز دارند، برنامه ای برای مراقبت ایجاد می کنند. متخصصان پرستاری بالینی و پزشکان پرستار، مشکلات سلامتی را تشخیص داده و داروهای صحیح و سایر درمان‌ها را، بسته به مقررات دولتی خاص، تجویز می‌کنند. این افراد ممکن است به هماهنگ کردن مراقبت از بیمار که توسط سایر اعضای یک تیم مراقبت بهداشتی چند رشته ای مانند درمانگران، پزشکان و متخصصان تغذیه انجام می شود، کمک کنند. متخصصان این رشته هم به صورت هماهنگ، به عنوان مثال، در قالب همکاری با پزشکان و هم به طور مستقل به عنوان متخصصان پرستاری، فعالیت می کنند. این افراد علاوه بر ارائه مراقبت و حمایت، آموزش هایی به افراد می دهند و سلامت و تندرستی را ترویج می کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi