مهندسی کشاورزی

مقاله در مورد مهندسی کشاورزی به زبان انگلیسی

در این صفحه می توانید مقالات معتبر مربوط به موضوعات مختلف رشته مهندسی کشاورزی را مشاهده نمایید. این مقالات، از ژورنال های معتبر بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … دریافت شده اند. فایل PDF مقالات به زبان انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. لازم به ذکر است که ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مهندسی کشاورزی انجام شده و فایل ورد (WORD) ترجمه ها با فرمت doc یا docx را می توانید با قیمتی تقریبا رایگان از سایت، خریداری نمایید.

این رشته که تحت عنوان مهندسی کشاورزی و بیوسیستم می باشد، رشته تحصیلی و کاربرد علوم مهندسی و اصول طراحی برای اهداف کشاورزی است که رشته های مختلفی نظیر مکانیک، عمران، برق، علوم غذایی، محیط زیست، نرم افزار و مهندسی شیمی را با یکدیگر و با هدف بهبود کارایی و اثربخشی مزارع و شرکت های کشاورزی و همچنین تضمین پایداری منابع طبیعی و تجدیدپذیر، ادغام می کند.

یک متخصص در این رشته، یک مهندس با سابقه در زمینه کشاورزی است. مهندسان کشاورزی معمولاً با مشارکت یک کشاورز که در کشاورزی و علوم کشاورزی تسلط بیشتری دارد، طرح ها و نقشه های مهندسی را در یک پروژه، پیاده سازی می کنند. این رشته، شاخه ای از مهندسی است که به طراحی ماشین آلات کشاورزی، مکان یابی و برنامه ریزی سازه های مزارع، زهکشی مزارع، مدیریت خاک و کنترل فرسایش، تامین آب و آبیاری، برق رسانی روستایی، و فرآوری محصولات کشاورزی می پردازد.

یک متخصص در این حوزه، بصورت قابل توجهی به کشاورزی پایدار، ایمن و سازگار با محیط زیست کمک می کند. ممکن است این پرسش مطرح شود که اینکار به چه طریقی انجام می شود؟ پاسخ این است که اینکار با تحلیل عملیات و نگاه به فناوری های جدید و روش های مختلف انجام کارها جهت بهبود کاربری اراضی، افزایش بازده و حفظ منابع صورت می گیرد. این رشته، یک گزینه شغلی جالب و پویا محسوب می شود، زیرا اصول مهندسی مکانیک، عمران، برق و شیمی را با اصول کشاورزی ادغام می کند.

مقاله مهندسی کشاورزی

لیست مقالات مهندسی کشاورزی

در این صفحه می توانید لیست جامعی از مقالات و موضوعات مرتبط با رشته مهندسی کشاورزی را مشاهده نمایید. این مقالات مربوط به موضوعات مختلف این رشته از جمله اصلاح نباتات، اقتصاد کشاورزی، ترویج و آموزش کشاورزی، توسعه روستایی، زراعت، باغبانی، علوم خاک و … می باشند.

این رشته، حوزه ای از مهندسی محسوب می شود که با طراحی، ساخت و بهبود تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی در ارتباط است. مهندسان این رشته، فناوری را با کشاورزی ترکیب می کنند. به طور مثال، آنها تجهیزات جدید و بهبود یافته ای را طراحی می کنند که می تواند به نحو موثری عمل کرده و یا وظایف جدیدی را انجام دهند. همچنین آنها اقدام به طراحی و ساخت زیرساخت هایی نظیر سدها، مخازن آب، انبارها و سایر سازه ها می نمایند. آنها ممکن است به نحو موثری به ارائه راه حل هایی برای کنترل آلودگی در مزارع بزرگ کمک کنند. برخی از مهندسان این رشته، به توسعه فرم های جدیدی از سوخت های زیستی از منابع غیر غذایی نظیر جلبک ها و زباله های کشاورزی می پردازند. چنین سوخت هایی می توانند از نظر اقتصادی و پایدار، بدون به خطر انداختن عرضه مواد غذایی، جایگزین بنزین شوند.

با توجه به اینکه متخصصان این رشته ممکن است تخصص های خود را ارتقاء دهند، اکثر آنها درگیر فعالیت های اصلی خاصی می باشند. به طور مثال، اکثر متخصصان در زمینه ماشین آلات، تجهیزات و قطعات کشاورزی را طراحی نموده و آزمایش می کنند. همچنین ممکن است اقداماتی را نیز برای طراحی ساختارهای ذخیره سازی مواد غذایی و کارخانه های فرآوری مواد غذایی انجام دهند. برخی دیگر از آنها نیز ممکن است، مسکن و محیطی را برای به دام انداختن حیوانات طراحی کنند.

افرادی که به پایداری علاقه مند هستند ممکن است در خصوص کیفیت آب و مسائل کنترل آلودگی آب، دستورالعمل هایی را ارائه دهند. همچنین ممکن است پروژه های مربوط به احیای زمین در مزارع را برنامه ریزی کرده و تحت نظارت قرار دهند. برخی دیگر نیز ممکن است در پروژه هایی نظیر تبدیل زباله به انرژی و جذب دی اکسید کربن از جو به خاک، محصولات زراعی و درختان، مشارکت و همکاری نمایند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi