پزشکی

مقالات پزشکی ترجمه شده

ژورنال های معتبر زیادی در سطح بین المللی وجود دارند که اقدام به چاپ مقالات معتبر این رشته می کنند. هدف از تشکیل دپارتمان ترجمه تخصصی رشته پزشکی در سایت فرداپیپر این بوده تا جدیدترین مقالات این حوزه، توسط مترجمین متخصص این رشته، ترجمه شده و در اختیار پژوهشگران قرار گیرد. دیگر نیاز نیست نگران دانلود از سایت pubmed باشید زیرا فرداپیپر همه مقالات را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است. نمونه مقالات ترجمه شده رشته پزشکی در گرایش های مختلف همچون مغز و اعصاب، قلب، زنان، داروسازی، دندانپزشکی، ارتوپدی، چشم پزشکی، رادیولوژی و … را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

پزشکی، علم و عمل مراقبت از بیمار، مدیریت تشخیص، پیش آگاهی، پیشگیری، درمان، تسکین جراحت یا بیماری و ارتقای سلامت فرد محسوب می شود. این حوزه شامل طیف وسیعی از اقدامات بهداشتی است که برای حفظ و احیای سلامتی توسط پیشگیری و درمان بیماری، تکامل یافته است. پزشکی معاصر برای تشخیص، درمان و پیشگیری از جراحت و بیماری، از علوم زیست پزشکی، تحقیقات زیست پزشکی، ژنتیک و فناوری پزشکی، معمولاً از داروها یا جراحی و همچنین درمان های مختلف نظیر روان ‌درمانی، آتل‌ های خارجی و انقباض، دستگاه ‌های پزشکی، بیولوژیک، و تابش یونیزان و غیره بهره می گیرد.

مقاله پزشکی

مقالات پزشکی فارسی رایگان

در این صفحه، جدیدترین مقالات انگلیسی زیرشاخه های مختلف پزشکی به صورت رایگان، قابل دانلود هستند. در راستای تسریع در فرآیندهای پژوهشی شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، ترجمه فارسی این مقالات نیز توسط مترجمینی از گرایش های مختلف این رشته انجام شده و با هزینه ای تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده شده است.

پزشکی از دوران ماقبل تاریخ شروع به کار کرده است و در اغلب موارد، یک هنر (حوزه‌ای از مهارت و دانش) بوده است که غالبا با اعتقادات مذهبی و فلسفی فرهنگ محلی در آمیخته است. به طور مثال، یک داروساز از گیاهان دارویی استفاده نموده و برای بهبود بیماری، به دعا روی می آورده است، یا یک فیلسوف و پزشک باستانی بر طبق نظریه‌های اخلاط، خون‌ریزی را اعمال می کرده است. در قرون اخیر، از زمان ظهور علم مدرن، پزشکی به ترکیبی از هنر و علم (هم پایه و هم کاربردی، تحت پوشش علم پزشکی) تبدیل شده است. در حالی که تکنیک بخیه زدن، هنری است که از طریق تمرین فراگرفته می شود، دانش آنچه در سطح سلولی و مولکولی در بافت‌ های بخیه زده شده به کار گرفته می شود، بواسطه علم است.

امروزه اشکال پیش‌ بینی شده این رشته، به عنوان طب سنتی شناخته می‌شوند که در نبود طب علمی، رایج است و به این دلیل، تحت عنوان طب جایگزین می باشد. درمان ‌های جایگزین خارج از علم پزشکی که با دغدغه های ایمنی و اثربخشی همراه هستند، تظاهر نامیده می‌شوند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi