پردازش تصویر

مقاله پردازش تصویر با ترجمه رایگان

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات انگلیسی معتبر با موضوع پردازش تصویر را مشاهده نمایید. فایل PDF انگلیسی این مقالات به صورت رایگان قابل دانلود هستند. ترجمه تخصصی این مقالات توسط مترجمین متخصص انجام شده و این ترجمه ها را می توانید به صورت فایل ورد (WORD) از سایت، خرید و دانلود نمایید. پردازش تصویر، مجموعه­ای از روش های محاسباتی برای تحلیل، بهبود، فشرده سازی و بازسازی تصاویر است. اجزاء اصلی آن عبارت است از وارد کردن که در آن یک تصویر از طریق اسکن کردن یا عکاسی دیجیتال گرفته می شود؛ تحلیل و دستکاری تصویر با استفاده از نرم افزارهای تخصصی مختلف انجام شده و خروجی به چاپگر یا نمایشگر ارسال می شود. پردازش تصویر، کاربردهای گسترده­ای در حوزه های مختلف مانند اخترشناسی، پزشکی، روباتیک صنعتی، و حسگری از دور توسط ماهواره ها دارد.

پردازش تصویر، فرآیند تبدیل یک تصویر به شکل دیجیتال و اجرای کارهای خاص برای به دست آوردن برخی اطلاعات مفید از آنهاست. این سیستم معمولاً در بکارگیری روش های از پیش تعیین شده، همه تصویرها را به صورت سیگنال های دوبعدی در نظر می گیرند.

پنج نوع اصلی پردازش تصویر وجود دارد:

  • مجسم سازی: یافتن اشیائی که در تصویر قابل مشاهده نیست
  • شناسایی: متمایز سازی یا تشخیص اشیاء در یک تصویر
  • دقیق تر کردن و بازسازی: ایجاد یک تصویر ارتقا یافته از تصویر اصلی
  • شناسایی الگو: اندازه گیری الگوهای مختلف اطراف اشیاء در تصویر
  • بازیابی: جستجوی تصویر از یک پایگاه داده بزرگ تصاویر دیجیتال که شبیه تصویر اصلی است.

کاربردهای پردازش تصویر

کاربرد پردازش تصویر در پزشکی+pdf

پردازش تصویر به طور گسترده در پژوهش های پزشکی استفاده شده و طرح های درمانی کارآمدتر و دقیق تر را ممکن کرده است. برای نمونه می توان از آن برای تشخیص زودهنگام سرطان سینه با استفاده از یک الگوریتم پیچیده تشخیص گره ها در اسکن پستان استفاده کرد. از زمان فراخوان های کاربرد پزشکی برای پردازشگرهای تصویر به شدت آموزش دیده، این کاربردها به پیاده سازی قابل توجه و ارزیابی قبل از پذیرش برای استفاده نیاز دارند. مقالات انگلیسی متعدد مربوط به این موضوعات را می توانید به صورت رایگان و با فرمت PDF از سایت، دانلود نمایید.

فناوری های حسگری ترافیک

در مورد حسگرهای ترافیکی، از یک سیستم پردازش تصویر ویدئویی یا VIPS استفاده می شود. این شامل الف) یک سیستم اکتساب تصویر ب) یک سیستم ارتباطی و پ) سیستم پردازش تصویر می شود. در اکتساب تصویر، یک VIPS نواحی تشخیصی متعددی دارد که یک سیگنال فعالسازی، در زمانی که خودرویی وارد یک منطقه می شود، ارسال می کند و پس از خروج خودرو از ناحیه تشخیصی، سیگنال خاموشی ارسال می کند. این نواحی تشخیصی را می توان برای خطوط مختلف تنظیم کرد و برای حسگری ترافیک در یک ایستگاه مشخص استفاده کرد. به علاوه این سیستم، پلاک خودرو را ثبت کرده و نوع خودرو را مشخص می کند و سرعت راننده در بزرگراه را نظارت می کند و … .

بازسازی تصویر

پردازش تصویر را می توان برای بازیابی و پر کردن خلاء تکه های گمشده یا بخش های خراب یک تصویر استفاده کرد. این شامل استفاده از سیستم هایی می شود که به طور خاص با پایگاه داده های تصویر موجود، آموزش داده شده­اند تا نسخه های جدیدتری از عکس های آسیب دیده قدیمی ایجاد شود.

تشخیص چهره

یکی از کاربردهای معمول پردازش تصویر مورد استفاده رومزه، تشخیص چهره است. این روش، الگوریتم های یادگیری عمیق را دنبال می کند که در آن دستگاه، ابتدا با مشخصه های خاص چهره انسان مانند شکل صورت، فاصله میان چشم ها و … آموزش داده می شود. پس از تدریس این مشخصه های چهره انسانی برای ماشین، دستگاه شروع به پذیرش همه اشیاء در یک تصویر می کند که شبیه چهره انسان است. تشخیص چهره، ابزاری حیاتی مورد استفاده در امنیت، بیومتری و حتی فیلترهای موجود در بیشتر برنامه های کاربردی رسانه های اجتماعی امروز است.

پردازش تصویر

دانلود رایگان مقاله فارسی پردازش تصویر

در این صفحه، لیستی از مقالات در مورد موضوع پردازش تصویر قرار داده شده است. این مقالات را می توانید به عنوان مقاله بیس پایان نامه و یا پژوهش های دانشگاهی خود استفاده نمایید. ترجمه فارسی بیشتر این مقالات نیز انجام شده و در دسترس می باشد و جهت دریافت آنها می توانید اقدام به خرید و دانلود نمایید. این ترجمه ها با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار می گیرند.

پردازش تصویر دیجیتال، کاربرد یک کامپیوتر برای پردازش تصاویر دیجیتال از طریق یک الگوریتم است. پردازش عکس دیجیتال، یک زیردسته یا حوزه فرعی پردازش تصویر دیجیتال، مزیت های بسیاری نسبت به پردازش عکس آنالوگ دارد. این روش امکان می دهد انواع بیشتری از الگوریتم ها برای ورود داده استفاده شود و می تواند از مسائلی مانند ایجاد نویز و انحراف در طول پردازش، دوری کند. از آنجا که عکس ها در دو بعد (شاید بیشتر) تعریف می شود، پردازش عکس دیجیتال را می توان به شکل سیستم های چند بعدی، مدل سازی کرد. تولید و توسعه پردازش عکس دیجیتال بیشتر تحت تاثیر سه عامل است: ابتدا، توسعه کامپیوترها؛ دوم، توسعه ریاضیات (به ویژه ایجاد و بهبود نظریه ریاضیات گسسته)؛ سوم، تقاضا برای گستره وسیعی از کاربردها در محیط زیست، کشاورزی، نظامی، و علوم پزشکی افزایش یافته است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi