مدیریت منابع انسانی

دانلود رایگان مقاله موضوعات مدیریت منابع انسانی

تیم فرداپیپر در راستای سرعت بخشیدن به فرآیندهای پژوهشی دانشجویان و پژوهشگران گرامی، اقدام به جمع آوری و ارائه مقالات انگلیسی رشته مدیریت منابع انسانی کرده است. مقالات انگلیسی این رشته را می توانید با موضوعات مختلف و با فرمت PDF از این صفحه دانلود نمایید. این مقالات از ژورنال های مختلف و معتبر بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، امرالد (Emerald) و … جمع آوری شده اند و هر روز نیز موارد جدید به این موضوعات اضافه می شوند. منابع انسانی یکی از گرایش های حیاتی رشته مدیریت می باشد. مدیریت منابع انسانی (HRM)، عمل به کارگیری، استخدام، استقرار و مدیریت کارکنان یک سازمان می باشد. HRM اغلب به عنوان منابع انسانی شناخته می شود. معمولاً این دپارتمان در هر شرکت یا سازمان، مسئول ایجاد، اعمال و نظارت بر سیاست‌های حاکم بر کارکنان و روابط سازمان با کارکنان است. اصطلاح منابع انسانی برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم و سپس به طور گسترده در دهه شصت میلادی برای توصیف افرادی که به طور کلی برای سازمان کار می کنند، استفاده شد. این رشته، مدیریت کارکنان با تاکید بر کارکنانی است که به عنوان دارایی های کسب و کار در نظر گرفته می شوند. در این زمینه گاهی از کارکنان به عنوان سرمایه انسانی یاد می شود. در اینجا هدف، همانند سایر دارایی های کسب و کار، استفاده موثر از کارکنان، کاهش ریسک و به حداکثر رساندن بازده سرمایه گذاری (ROI) است.

منابع انسانی

جدیدترین مقاله های مدیریت منابع انسانی WORD

در این صفحه می توانید فایل مقاله انگلیسی مقاله را به فرمت PDF و به صورت رایگان در موضوعات مختلف دانلود نمایید. البته ترجمه تخصصی بیشتر مقالات نیز آماده شده و در داخل محصول قرار داده شده است. این محصولات به صورت doc یا WORD و قابل ویرایش بوده و جهت دریافت آنها می بایستی آنها را خرید و دانلود نمایید. اصطلاح مدیریت سرمایه انسانی (Human Capital Management (HCM)) در فناوری مدرن مدیریت منابع انسانی، مورد استفاده قرار گرفته است. اصطلاح HCM به طور گسترده توسط شرکت های بزرگ و متوسط و سایر سازمان های نرم افزاری برای مدیریت بسیاری از عملکردهای منابع انسانی مورد استفاده قرار گرفته است. نقش شیوه های مدیریت منابع انسانی، مدیریت افراد در محل کار برای دستیابی به ماموریت سازمان و تقویت فرهنگ است. وقتی این امر به طور موثر انجام شود، مدیران می توانند به استخدام افراد حرفه ای جدیدی بپردازند که دارای مهارت های لازم برای پیشبرد اهداف شرکت هستند و همچنین به منظور دستیابی به اهداف، به آموزش و توسعه کارکنان فعلی کمک کنند.

یک شرکت فقط به اندازه کارکنانش خوب است و این امر باعث می شود تا این ابزار، به بخش مهمی از حفظ یا بهبود سلامت کسب و کار تبدیل شود. به‌علاوه، مدیران می‌توانند به منظور کمک به رقابتی ماندن سازمان، بر وضعیت بازار کار نظارت کنند. این امر می تواند شامل اطمینان از عادلانه بودن پاداش و مزایا، برنامه ریزی رویدادهایی برای جلوگیری از فرسودگی شغلي کارکنان و تطبیق نقش های شغلی بر اساس بازار باشد. این ابزار را می توان یک عملکرد سازمانی دانست که تمامی مسائل مربوط به افراد یک سازمان را مدیریت می کند. این امر شامل پاداش، استخدام، و اشتغال، مدیریت عملکرد، توسعه سازمان، ایمنی، سلامتی، مزایا، انگیزه کارکنان، ارتباطات، مدیریت خط مشی و آموزش است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi