حفاظت سیستم های قدرت

مقالات ترجمه شده IEEE حفاظت سیستم های قدرت

مقالات انگلیسی ISI رشته مهندسی برق و با موضوع حفاظت از سیستم های قدرت را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون IEEE، IET، الزویر (Elsevier) و … جمع آوری شده اند و فایل PDF آنها به صورت رایگان در اختیار شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، قرار گرفته است. حفاظت شاخه­ای از مهندسی برق مربوط به اصول طراحی و راه اندازی تجهیزات (رله ها یا رله ها حفاظتی) است که شرایط غیرعادی سیستم برق را تشخیص می دهد و اقدام تصحیحی را در سریع ترین زمان ممکن شروع می کند تا سیستم را به وضعیت عادی خود برگرداند.

واکنش باید خودکار و سریع باشد و باید موجب کمترین میزان اختلال برای سیستم برق شود. کل موضوع تحت حاکمیت این نیازمندی های کلی است: تشخیص صحیح مشکل، سرعت واکنش و کمترین اختلال برای سیستم برق. باید روشن کرد که تجهیزات گسترده و پیچیده­ای برای انجام این کارها لازم است.

حفاظت سیستم های قدرت

ترجمه مقاله رله و حفاظت

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات انگلیسی در مورد موضوع رله و حفاظت را به همراه ترجمه فارسی آنها مشاهده نمایید. ترجمه فارسی این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته برق قدرت در قالب فایل ورد (WORD) آماده شده و جهت دریافت آنها می توانید اقدام به خرید نمایید. هدف حفاظت از سیستم برق، جداسازی یک بخش خراب سیستم از بقیه سیستم سالم است، طوری که بخش های دیگر بتوانند به طور رضایت بخش، بدون آسیب ناشی از جریان خطا، عمل کند. در واقع مدارشکن، سیستم خراب را از سیستم سالم جدا می کند و این مدارشکن ها به طور خودکار در طول شرایط خطا بخاطر سیگنال تریپ که از رله حفاظتی می آید، باز می شود. فلسفه اصلی حفاظت این است که هیچ دستگاهی نمی تواند از جریان یافتن جریان خطا در سیستم جلوگیری کند، این روش تنها می تواند از ادامه یافتن جریان خطا با قطع سریع مسیر اتصال کوتاه از سیستم، جلوگیری کند.

حفاظت سیستم قدرت شاخه­ای از مهندسی برق است که به حفاظت از سیستم های برق در برابر خطا از طریق قطع قسمت های خراب از بقیه شبکه می پردازد. هدف از طرح حفاظت، پایدار نگه داشتن سیستم با جداسازی اجزاء دچار خرابی است، در حالی که بیشترین بخش شبکه را که ممکن است، عملیاتی نگه می دارد. دستگاه هایی که برای حفاظت سیستم های قدرت از خطا استفاده می شود را دستگاه های حفاظتی می نامند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi