مهندسی عمران

مقاله انگلیسی مهندسی عمران با ترجمه رایگان

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات مربوط به رشته مهندسی عمران را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر رشته مهندسی عمران همچون الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer)، ASCE و … دریافت شده اند. فایل PDF مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. ترجمه تخصصی این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین این رشته انجام شده و فایل ورد (WORD) آنها با فرمت doc یا docx را می توانید از سایت، خریداری نمایید.

مهندسی عمران به مواردی نظیر جاده ها و راه آهن ها، مدارس، ادارات، بیمارستان ها، منابع آب و برق و سایر مواردی اشاره دارد که در پیرامون ما ساخته شده است. این رشته به مواردی اشاره دارد که وجود آنها بدیهی و ضروری است اما زندگی بدون آنها بسیار دشوار است. مهندسان عمران جهان پیرامون ما را طراحی و ایجاد کرده و به یکدیگر ارتباط می دهند. آنها کمک می کنند تا روستاها و شهرها برای مردمی که در آنجا زندگی می کنند، از امکانات لازم برخوردار باشند.

مهندسی عمران به طراحی و پیاده سازی سازه هایی نظیر سدها، پل ها، قنات ها، کانال ها، بزرگراه ها، نیروگاه ها، سیستم های فاضلاب و سایر زیرساخت ها که در خدمت عموم مردم هستند، اشاره دارد. برای اولین بار این اصطلاح در قرن هجدهم جهت تمایز حرفه تازه شناخته شده مهندسی نظامی، مورد استفاده قرار گرفت که تا آن زمان، بسیار برجسته بوده است. با این وجود، از زمان های قدیم، مهندسان در فعالیت های صلح آمیز، و بسیاری از کارهای مهندسی عمران دوران باستان و قرون وسطی نظیر حمام های عمومی رومی، جاده ها، پل ها، و قنات ها، مشغول به فعالیت بوده اند. به طور مثال دفاع دریایی هلند، کلیساهای گوتیک فرانسوی و بسیاری از بناهای تاریخی دیگر، تاریخچه ای از نبوغ مبتکر را نشان می دهد.

مقاله مهندسی عمران

موضوعات جدید مهندسی عمران

در این صفحه می توانید مقالات و موضوعات جدید مربوط به رشته مهندسی عمران را مشاهده نمایید. این مقالات شامل موضوعات مختلف این رشته از جمله سازه، زلزله، خاک و پی، راه و ترابری، حمل و نقل و … می باشند.

یک مهندس عمران بر ساخت جاده ها، پل ها، سدها، تونل ها، ساختمان ها، فرودگاه ها، سیستم های آب و فاضلاب و سایر پروژه های زیربنایی بزرگ، نظارت می کند. غالبا ساختمان ‌ها و پل ‌ها، اولین سازه ‌هایی هستند که به ذهن خطور می کنند، زیرا آشکارترین خلاقیت‌ های مهندسی محسوب می شوند. همچنین، مهندسان این رشته مسئول خلاقیت ها و مشارکت های کمتر قابل مشاهده نیز می باشند. هر زمان که شیر آب را باز می کنیم، بدون اینکه بیاندیشیم که مهندسان عمران با چه مشقتی سیستم هایی را طراحی کرده اند که آب را از منابع کوهستانی که گاهی صدها مایل دورتر هستند به شهرها منتقل کنند، منتظر خروج آب از لوله هستیم.

مهندس عمران کیست؟ مهندس عمران کسی است که برای بهبود زیرساخت ها و تاسیسات مشترک که الزامات اساسی انسان را برآورده می کند، از دانش علمی استفاده می کند.

این رشته یکی از قدیمی‌ترین شاخه‌های مهندسی می باشد که تاریخچه آن به زمانی باز می گردد که مردم برای اولین بار زندگی در اقامتگاه های دائمی را آغاز نموده و شروع به ساخت محیط‌ های خود مطابق با نیازهای خود نمودند. با افزایش جمعیت و شروع زندگی گروه های زیادی از افراد در شهرها، نیاز جدی به منابع آب تمیز، تجهیزات دفع زباله، شبکه ای از خیابان ها و جاده ها برای تجارت، راهی برای افراد جهت دفاع از خود در برابر همسایگان متخاصم وجود داشته است. از اینرو، اولین مهندسین این رشته برای ساختن دیوارها، جاده ها، پل ها، سدها و خاکریزها، حفر چاه و خندق جهت آبیاری، به کار گرفته شدند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi