مدیریت پروژه

مقاله مدیریت پروژه PDF

در این صفحه، می توانید لیستی از جدیدترین مقالات انگلیسی با موضوع مدیریت پروژه را مشاهده نمایید. مقالات از ژورنال های بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، امرالد (Emerald) و … دریافت شده و کاملا مناسب استفاده جهت انجام پژوهش های دانشگاهی و مقاله بیس پایان نامه می باشند. فایل PDF انگلیسی این مقالات را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. مدیریت پروژه، عبارت است از فرایند رهبری فعالیت های یک تیم، به منظور دستیابی به تمامی اهداف تعیین شده پروژه بگونه ای که محدودیت های اعمالی نیز رعایت شوند. این اطلاعات اغلب در مستندات پروژه توصیف می شوند. آن ها در شروع فرایند توسعه بوجود می آیند. محدودیت های اصلی عبارتند از محدوده، زمان و بودجه. چالش ثانویه، بهینه سازی تخصیص ورودی های ضروری و بهره برداری از آن ها در راستای تحقق بخشی به اهداف از قبل تعیین شده، است.

هدف این فرآیند، دستیابی به پروژه ای کامل است. چنین پروژه ای بایستی با اهداف مشتری، هماهنگی داشته باشد. در بسیاری از موارد، این فرآیند به دنبال شکل دهی یا اعمال اصلاحات نسبت به خلاصه اطلاعات مشتری، و حرکت در راستای تامین بی دردسر اهداف مربوطه است. بعد از بیان شفاف تمامی اهداف مشتری، آن ها روی تمامی تصمیمات اتخاذی توسط سایر افراد حاضر در پروژه، اثرگذار هستند. برای مثال، مدیران پروژه، طراحان، پیمانکاران اصلی و فرعی، چند نمونه از این افراد هستند. اگر اهداف این فرآیند بخوبی تعریف نشده باشند یا سخت گیری بیش از حدی در آن ها لحاظ شده باشد، اثرات مخربی را روی تصمیم گیری بجا می گذارند.

پروژه یک تلاش موقت و منحصر به فرد است که هدفش، تولید محصول، خدمات یا نتیجه ای مشخص در نقطه شروع و پایان از قبل تعریف شده، است (پروژه ها اغلب محدودیت زمانی داشته و از نظر منابع مالی و نیروی کار هم دچار محدودیت هستند). هدف، برآورده سازی اهدافی منحصر به فرد است که با ایجاد تغییرات مثبت و ارزش افزوده نیز همراه می شود. موقتی بودن پروژه، در تضاد با اصل “فعالیت تجاری طبق روال رایج” قرار می گیرد. در این حالت، فعالیت های تکراری، دائمی یا نیمه دائمی، در راستای تولید محصول یا ارائه خدمت، به اجرا گذاشته می شوند. از چشم انداز کاربردی، مدیریت رویکردهای مختلف تولید، نیازمند توسعه مهارت های فنی و استراتژی های مدیریتی مختلف است.

مدیریت پروژه

موضوع تحقیق درس مدیریت پروژه

در این صفحه، لیستی از موضوعات پژوهشی و تحقیقاتی مرتبط با درس مدیریت پروژه، ارائه شده است. در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، ترجمه مقالات نیز انجام شده و داخل محصولات قرار گرفته شده است. ترجمه مقالات در قالب فایل ورد (WORD) بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند. فرمت ترجمه مقالات نیز به صورت doc یا docx هستند. مدیریت پروژه به دنبال برنامه ریزی و سازماندهی منابع هر شرکت می باشد تا وظیفه، رویداد یا عملی خاص را به سمت تکمیل شدن سوق دهد. می توان این کار را بوسیله پروژه ای یک مرحله ای، یا فعالیتی مستمر به اجرا گذاشت. منابع تحت مدیریت شامل منابع مالی، نیروی کار، فناوری و سرمایه فکری هستند. مدیریت پروژه اکثراً به حوزه های مهندسی و ساخت، و اخیراً خدمات درمانی و فناوری اطلاعات ربط داده می شود. این صنایع اغلب از مجموعه پیچیده ای از مولفه ها ساخته شده اند که با نظم خاصی سازماندهی و تکمیل می شوند. با انجام اقدامات لازم، یک محصول کاربردی تولید می گردد.

مدیر پروژه، فارغ از صنعتی که پروژه در آن در حال اجرا است، همواره یک وظیفه را بر عهده دارد. وی به تعریف اهداف کُلی و جزئی پروژه کمک کرده و زمان تکمیل مولفه های مختلف، و شخص مسئول در برابر هر کدام را تعیین می کند. همچنین این افراد، روندهای کنترل کیفیت را تعریف کرده تا مطمئن شوند که مولفه های تکمیل شده، با استانداردی خاص سازگاری دارند. به بیان واضح تر، این فرآیند شامل مراحل زیر است: برنامه ریزی، شروع پروژه، اجرا، نظارت و اتمام پروژه.

هر پروژه ای، از شروع تا پایان به برنامه ای نیاز دارد. این برنامه مشخص کرده که اقدامات مختلف، چطور آغاز شده، اجزا چگونه ساخته می شوند و فعالیت ها چگونه به پایان می رسند. برای مثال در حوزه معماری، یک طرح با ارائه ایده اولیه آغاز می شود، سپس نقشه ای ترسیم می شود، و نسخه پیش نویس، تهیه می گردد. هزاران نکته ریز بعد از هر مرحله در کنار یکدیگر قرار می گیرند. معمار صرفاً شخصی است که یک بخش پازل را تکمیل می کند. مدیر این حوزه، بخش های مختلف را در کنار یکدیگر قرار می دهد. هر پروژه، محدوده زمانی و بودجه مشخصی دارد. این ابزار، اجرای مناسب فعالیت ها در چارچوب زمانی / بودجه ای موجود را تضمین می کند. وقتی بازه زمانی به انتهایش نزدیک می شود، مدیر پروژه تمام اعضا را به کار می گیرد تا پروژه طبق زمانبندی به پایان برسد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi