بانکداری

مقالات جدید بانکداری PDF

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات علمی مربوط به مبحث بانکداری و مدیریت امور بانکی گردآوری شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … انتخاب شده اند و مطمئنا گزینه های بسیار مناسبی برای مقاله بیس پایان نامه می باشند. فایل PDF این مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. در این مقالات به زیرشاخه ها و مباحث مختلف این رشته از جمله بانکداری اسلامی، بانکداری الکترونیک، بانکداری دیجیتال، بانکداری بدون ربا و موضوعاتی از این دست، پرداخته شده است.

بانک، یک نهاد مالی است که سپرده های شهروندان را دریافت و حساب بانکی متناظر را افتتاح می کند. علاوه بر این، این موسسات بطور همزمان نسبت به پرداخت وام ها اقدام می کند. وام دادن بطور مستقیم توسط بانک، یا بطور غیرمستقیم از طریق بازارهای سرمایه، انجام می شود. بدلیل اینکه این موسسات، نقش مهمی در پایداری مالی و اقتصاد هر کشور دارند، اکثر کشورها مقررات زیادی را روی آن ها اعمال می کنند. اکثر کشورها، سیستمی تحت عنوان بانکداری ذخیره ای درصدی را به اجرا گذاشته اند. طبق این سیستم، بانک ها فقط تا حدی برابر با بدهی های جاری شان، دارایی های جاری در اختیار خواهند داشت.

بانک، یک موسسه مالی است که مجوز دریافت سپرده ها، و پرداخت وام ها را در اختیار دارد. خدمات مالی دیگری همچون مدیریت سرمایه، تبدیل ارز، و صندوق های امانت نیز توسط این نهادها ارائه می شوند. این موسسات به انواع مختلفی تقسیم می شوند از جمله بانک های خرده فروشی، تجاری یا شرکتی و حوزه های سرمایه گذاری. در اکثر کشورها، نظارت بر این نهادها بر عهده دولت یا بانک مرکزی است.

بانکداری، عبارت است از یک فعالیت تجاری که طی آن، سرمایه های افراد و سایر هویت ها، دریافت و از آن ها نگهداری می شود. با وام دادن این سرمایه ها، فعالیت های اقتصادی همچون کسب سود و یا صرفاً، پوشش هزینه های عملیاتی، دنبال می شوند. این حوزه، مسئولیت مدیریت وجه نقد، اعتبار و سایر معاملات مالی برای افراد و کسب و کارها را برعهده دارد. این موسسات، نقدینگی لازم را در اختیار کسب وکارها و خانواده ها قرار می دهند، تا سرمایه گذاری های آتی، بخوبی انجام شوند. خدمات این حوزه، یکی از اصلی ترین محرک های اقتصادی به شمار می روند.

افراد حقیقی و حقوقی می توانند با استفاده از محصولات و خدمات ارائه شده توسط این نهادها یا اتحادیه های اعتباری، از پول خود حفاظت کنند. همچنین این حق وجود دارد که پول بیشتری را وام بگیرند و سرمایه های خود را پس انداز کنند. بانکداری یعنی نیاز نیست برای تحصیل در دانشگاه یا خرید منزل، پول پس انداز کنید. شرکت ها با استفاده از وام ها، بلافاصله افرادی را استخدام کرده و تقاضای آتی را تقویت کرده و دامنه فعالیت خود را گسترش می دهند. بطور خلاصه، این فرآیند، ابزار لازم برای رشد مالی بیشتر را فراهم می سازد.

بانکداری

مقاله در مورد بانکداری WORD

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقاله های ترجمه شده در زمینه مبحث بانکداری قرار داده شده اند. لازم به ذکر است که ترجمه تخصصی این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین این رشته انجام شده و با هزینه ای تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده شده است. ترجمه مقالات به صورت فایل ورد (WORD) و دارای فرمت doc یا docx بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند.

بانکداری شامل فعالیت های متعددی است که از طریق موسسات مالی مختلف، به اجرا گذاشته می شوند. دریافت سپرده از افراد و سایرین، و استفاده از این سرمایه ها برای اعطای وام و سرمایه گذاری و کسب سود، چند نمونه از این خدمات هستند. می توان این نهادها را بر حسب نوع فعالیت انجام شده به چند دسته تقسیم کرد. بانک های تجاری، خدماتی را در اختیار اشخاص خصوصی و کسب و کارها قرار می دهند. بانک های خرده فروشی به تامین اعتبار، دریافت سپرده و مدیریت سرمایه های افراد و خانوارها اقدام می کنند. تعاریف متعددی برای مدیریت این حوزه ارائه شده اند. بطور کُلی، مدیریت امور بانک یعنی فرایند مدیریت وضعیت قانونی این حوزه. مدیریت روابط مالی نسبت به فعالیت های این حوزه و سایر روابط، یکی از وظایف این رشته است. ضمناً پیاده سازی وظایف مدیریتی در این موسسات نیز در همین راستا می باشد.

هدف اصلی این حوزه، دائر کردن یک سیستم بهینه از روابط بین ارکان مکانیزم بانکی، به منظور ایجاد سیستمی بهینه و مثبت از این روابط است. ضمناً کسب سود نیز به عنوان یک هدف جانبی در کانون توجه قرار می گیرد. بهینه سازی موفقیت آمیز نسبت سودآوری و ریسک پذیری در عملیات اعطای وام، تا حد زیادی به استفاده از روش های موثر مدیریتی مربوط می شود. توانایی اتخاذ ریسک های منطقی، یکی از مولفه های فرهنگ کارآفرینی در نگاه کُلی، و فرهنگ بانکداری بطور بخصوص، است.

سطح اطمینان پذیری این حوزه، بر اساس ویژگی های زیر ارزیابی می شود:

  • تخصص مدیریتی در حوزه تحلیل، برنامه ریزی استراتژیک، فعالیت های توسعه ای و مدیریتی
  • کیفیت برنامه ریزی
  • مدیریت ریسک (اعتبار، نرخ بهره و ریسک های ارزی)
  • مدیریت نقدینگی
  • مدیریت منابع انسانی
  • ایجاد سیستم های کنترل، سیستم ممیزی و سیستم داخلی، نظارت بر سودآوری و نقدینگی ریسک
  • سیستم فناوری اطلاعات یکپارچه، اتوماسیون یکپارچه گردش کار، حسابداری، تحلیل و کنترل شرایط فعلی و برنامه ریزی استراتژیک

تمامی شرایط فوق، خود را در طول پیاده سازی سیستم مدیریت بانک و مولفه های آن، به نمایش می گذارند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi