منابع انسانی استراتژیک

مدیریت استراتژیک منابع انسانی PDF

در این صفحه، لیستی از مقالات انگلیسی مرتبط با موضوع مدیریت استراتژیک منابع انسانی، ارائه شده است. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی جمع آوری شده اند و می توان از آنها به عنوان مقاله بیس پروپوزال و پایان نامه و همچنین به عنوان منبعی برای پروژه های درسی و دانشگاهی، استفاده نمود.

مدیریت استراتژیک منابع انسانی، نوعی ارتباط بین منابع انسانی یک شرکت و استراتژی ها، اهداف و مقاصد آن به شمار می آید. اهداف این حوزه بدین شرح هستند:

  • ارتقاء نوآوری انعطاف پذیر و مزیت رقابتی
  • توسعه فرهنگ سازمانی متناسب با هدف
  • بهبود عملکرد کسب و کار

برای اینکه مدیریت استراتژیک منابع انسانی از عملکرد موثری برخوردار باشد، منابع انسانی (HR) بایستی در هنگام ایجاد و پیاده سازی سیاست های شرکت، نقش حیاتی را به عنوان یک شریک استراتژیک منابع انسانی بر عهده داشته باشد. این موضوع را می توان در فعالیت های مختلف نظیر استخدام، آموزش و پاداش دهی به کارکنان، اعمال نمود. این حوزه شامل بررسی راه هایی است که طی آن، منابع انسانی می تواند از تأثیر مستقیمی بر رشد شرکت برخوردار باشند. همچنین، مدیریت باید جهت توسعه و حفظ کارکنان خود، یک رویکرد راهبردی را برای رفع الزامات برنامه های بلند مدت شرکت، در پیش بگیرد.

برای بسیاری از شرکت ها، مسائل مربوط به منابع انسانی می تواند یک مانع دشوار تلقی شود. همچنین مؤلفه های مختلفی وجود دارد که می تواند ذهن صاحبان مشاغل را درگیر کرده و موجب شود که آنها تصمیمات ناکارآمدی را اتخاذ کنند که به تضعیف عملکرد کارکنان و همچنین کاهش سرعت فرآیندهای تجارت آنها منجر شود. همچنین سایر بخش‌ های منابع انسانی که این حوزه می پردازند، به‌ طور مستقل در یک محیط فعالیت نمی کنند. آنها برای درک اهداف، با سایر بخش های درون سازمانی تعامل کرده و سپس استراتژی هایی را به کار می گیرند که با اهداف مربوطه و اهداف سازمان همگام باشد. در نتیجه، یکی از اهداف این بخش، انعکاس اهداف و پشتیبانی از اهداف سایر بخش های سازمان است. HRM استراتژیک به عنوان یک شریک در موفقیت سازمانی تلقی می شود و در مقابل به انطباق قانونی یا جبران خسارت، نیازمند است. علاوه بر این، این بخش برای قوی تر و موثرتر نمودن سایر بخش ها، به نحو موثری از استعداد و فرصت های موجود، استفاده می کند.

مقاله منابع انسانی استراتژیک

چرا مدیریت استراتژیک منابع انسانی حائز اهمیت است؟

هنگامیکه تمامی تیم ها در جهت اهداف یکسانی فعالیت و مشارکت می کنند، احتمال موفقیت شرکت ها افزایش می یابد. منابع انسانی استراتژیک، فعالیت های کارکنان را تحلیل نموده و اقدامات لازم را جهت افزایش ارزش آنها برای شرکت، به کار می گیرد. علاوه بر این، این حوزه برای توسعه تکنیک های منابع انسانی جهت رفع نقاط ضعف کارکنان، از نتایج این تحلیل استفاده می کند.

مزایای مدیریت استراتژیک منابع انسانی:

  • افزایش رضایت شغلی
  • فرهنگ کاری بهتر
  • افزایش رضایت مشتری
  • مدیریت منابع کارآمد
  • رویکرد پیشگیرانه برای مدیریت کارکنان
  • افزایش کارایی

مقاله ترجمه شده مدیریت استراتژیک منابع انسانی

در این صفحه، لیستی از جدیدترین موضوعات و مقالات مرتبط با مدیریت استراتژیک منابع انسانی ارائه شده اند. این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مدیریت، و به صورت کاملا تخصصی، ترجمه شده اند. ترجمه ها در قالب فایل ورد (WORD) بوده و دارای فرمت doc یا docx می باشند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند.

مدیریت استراتژیک منابع انسانی (HRM استراتژیک)، چارچوبی را ارائه می دهد که مدیریت افراد و شیوه‌ های توسعه را به اهداف و نتایج بلند مدت کسب و کار پیوند می ‌دهد. همچنین، این طرح بر مسائل بازسازی بلند مدت در چارچوب اهداف سازمان و ماهیت پیچیده کار متمرکز است. همچنین سایر راهبردهای منابع انسانی نظیر پاداش یا عملکرد، تعیین نحوه یکپارچه سازی آنها در استراتژی کلی کسب و کار را نیز پوشش می دهد.

این حوزه بر ایجاد یک چارچوب برنامه ریزی شده منسجم برای کارکنان اشاره دارد که برای پشتیبانی از اهداف بلندمدت سازمان، بایستی اقدام به استخدام نموده، مدیریت شده و توسعه داده شود. همچنین باعث می شود که این اطمینان حاصل گردد که جنبه های مختلف مدیریت افراد با یکدیگر مشارکت می کنند تا رفتار و محیط مورد نیاز برای ایجاد ارزش و دستیابی به اهداف عملکرد را هدایت کنند. همچنین این حوزه بر مسائل بلندمدت افراد، تطبیق منابع با الزامات آتی و نگرانی های گسترده در مورد ساختار، کیفیت، فرهنگ، ارزش ها و تعهد، متمرکز است.

لازم به ذکر است که هیچ استراتژی واحدی برای این حوزه که در تمامی موارد، موفق عمل کند، وجود ندارد. علاوه بر این، سازمان ها بایستی با توجه به زمینه، فرهنگ و اهداف خاص خود، استراتژی منحصر به فرد خود را تعریف کنند. همچنین، افراد متخصص در استفاده از تخصص خود برای درک شرایط سازمانی و طراحی زنجیره های ارزش سرمایه انسانی که بازتاب خواسته های ذینفعان هستند، از نقش مهمی برخوردار می باشند.

برای درک بهتر این حوزه، بهترین شیوه، مقایسه آن با مدیریت منابع انسانی اسن. لازم به ذکر است که رویکردهای HRM، جهت موفقیت یک سازمان، بر جذب و استخدام بهترین کارکنان و ارائه پاداش، مزایا، آموزش و توسعه آنها متمرکز است. با این وجود، مدیریت استراتژیک منابع انسانی، از طریق همسویی با اهداف سایر بخش ها و اهداف کلی سازمان، این مسئولیت ها را ارتقاء می دهد. این بخش ها از مدیریت استراتژیک در سازمان استفاده می کنند، همچنین تضمین می کنند که تمام اهدافشان با مقاصد، چشم ‌انداز، ارزش‌ها و اهداف سازمانی که بخشی از آن هستند، از همسویی لازم برخوردار می باشند. این حوزه به معنای جذب، توسعه، پاداش دهی و حفظ کارکنان به نفع کارکنان به عنوان افراد و سازمان به عنوان یک کل می باشد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi