سرمایه انسانی

مقاله انگلیسی سرمایه انسانی

در این صفحه می توانید مقاله های انگلیسی مربوط به مبحث سرمایه انسانی را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی در این حوزه، جمع آوری شده اند و فایل PDF انگلیسی آنها را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. سرمایه انسانی مفهومی است که از سوی اقتصاددانان و دانشمندان اجتماعی به منظور تعیین ویژگی های شخصی مورد استفاده در فرآیند تولید، مورد استفاده قرار می گیرد. سرمایه انسانی متشکل از دانش، مهارت ‌ها، سلامت و آموزش کارکنان می باشد. همچنین، شرکت ‌ها می‌توانند از طریق آموزش که بهبود سطوح کیفیت و تولید را امکانپذیر می کند، به نحو موثری در سرمایه انسانی، سرمایه ‌گذاری نمایند.

اصطلاح سرمایه انسانی، به ارزش اقتصادی تجربه و مهارت یک کارمند می پردازد. این موضوع، متشکل از دارایی هایی نظیر تحصیلات، آموزش، هوش، مهارت ها، سلامتی و موارد دیگری نظیر وفاداری و وقت شناسی است که برای کارفرمایان، حائز اهمیت می باشد. از اینرو، این موضوع، دارایی نامشهود یا کیفی است که در فهرست موجودی شرکت، ذکر نشده است و نمی‌توان آن را لیست نمود. این مولفه به افزایش بهره وری و در نتیجه سودآوری، منجر می شود. از اینرو، هر چه سرمایه گذاری شرکت بر روی کارکنان خود بیشتر باشد، شانس بهره وری و موفقیت آنان نیز افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که یک سازمان با توجه به کارمندان خود در درجات مختلف، کارآمد تلقی می شود. در این راستا، سرمایه انسانی برای یک شرکت از اهمیت فزاینده ای برخوردار است و معمولاً توسط بخش منابع انسانی سازمان (HR) که بر جذب نیروی کار، مدیریت و بهینه سازی نظارت دارد، مدیریت می گردد. سایر دستورالعمل ها عبارتند از: برنامه ریزی و استراتژی نیروی کار، استخدام، آموزش و توسعه کارکنان، گزارش و تجزیه و تحلیل.

مقاله سرمایه انسانی

مقاله ترجمه شده سرمایه انسانی

در این صفحه، لیستی از مقالات و موضوعات جدید مرتبط با سرمایه انسانی، ارائه شده است. این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مدیریت، و به صورت کاملا تخصصی ترجمه شده اند. با خرید این محصولات می توانید به فایل ورد (WORD) ترجمه مقالات که دارای فرمت doc یا docx می باشند، دسترسی پیدا کنید.

مفهوم سرمایه انسانی به این موضوع واقف است که تمام نیروی کار با یکدیگر برابر نیستند. اما کارفرمایان از طریق سرمایه گذاری بر روی کارکنان می توانند کیفیت سرمایه را بهبود بخشند. این کار از طریق آموزش، تجربه و قابلیت های کارکنان محقق می شود. به طور کلی، تمامی این موارد برای کارفرمایان و اقتصاد از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است. با توجه به اینکه سرمایه انسانی بر سرمایه گذاری مهارت ها و دانش کارکنان از طریق آموزش متکی است، این سرمایه گذاری ها در زمینه سرمایه انسانی به راحتی قابل محاسبه هستند. همچنین مدیران منابع انسانی، قبل و بعد از هر سرمایه گذاری می توانند سود کل را محاسبه نمایند. هر بازده سرمایه گذاری (ROI) در این زمینه را می توان با تقسیم کل سود شرکت بر سرمایه گذاری کلی آن در این فرآیند، محاسبه نمود.

علاوه بر این، از آنجائیکه نوعی ارتباط قوی بین این نوع سرمایه با رشد اقتصادی وجود دارد، با گذشت زمان، رونق اقتصادی نیز حاصل می شود. از آنجائیکه افراد دارای مجموعه ‌ای متنوع از مهارت‌ ها و دانش‌ هستند، این رابطه با میزان سرمایه‌گذاری های صورت گرفته در آموزش کارکنان، قابل اندازه گیری می باشد. برخی از دولت ‌ها بر این باورند که رابطه ای بین سرمایه انسانی و اقتصاد وجود دارد. از اینرو، تحصیلات عالی را با هزینه کم یا بدون هزینه، امکان پذیر می‌کنند. افرادی که با تحصیلات عالی در نیروی کار شروع به مشارکت و فعالیت می کنند، اغلب حقوق بیشتری را دریافت می کنند و این موضوع بدین معناست که می توانند، هزینه بیشتری را نیز صرف کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi