منابع انسانی سبز

مدیریت منابع انسانی سبز PDF

در این صفحه، جدیدترین مقالات مربوط به مبحث مدیریت منابع انسانی سبز، ارائه شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی دریافت شده و می توانید فایل PDF آنها را به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. در سالهای اخیر، مدیریت منابع انسانی سبز (HRM سبز یا GHRM) به عنوان یک مفهوم آکادمیک در زمینه توسعه پایدار و پایداری شرکت، ظهور کرده است. پژوهشگران اغلب این ایده را مطرح می‌کند که در صورتیکه یک شرکت در صدد اتخاذ رویکردی آگاهانه از محیط زیست برای فعالیت ‌های خود باشد، کارکنان شرکت کلید موفقیت یا شکست آن تلقی می شوند.

در یکی از تعاریف رایج، این موضوع بر جنبه های مدیریت منابع انسانی در مدیریت زیست محیطی می پردازد. در مفهوم گسترده‌ تر، GHRM به عنوان «پدیده‌ ای مرتبط با درک روابط بین فعالیت‌ های سازمانی می باشد که بر محیط طبیعی و طراحی، تکامل، پیاده‌ سازی و تأثیر سیستم‌ های HRM تاثیرگذار است.

تحقیقات در این حوزه غالبا به شیوه های صریح و دقیق آن می پردازد که با فعالیهای پایه در مدیریت منابع انسانی، در ارتباط هستند. محققین در مقالات خود، استخدام و انتخاب، آموزش، توسعه مدیریت و رهبری را به عنوان شیوه هایی برای توسعه قابلیت ها در مدیریت زیست محیطی، مطرح می کنند. همچنین، آنها مدیریت عملکرد و ارزیابی، پرداخت، پاداش و فرهنگ سازمانی را نیز برای ایجاد انگیزه در کارکنان جهت رفتار دوستانه با محیط زیست، مطرح کرده اند. علاوه بر این، به عنوان راهکاری به منظور تسهیل فرصت ها جهت مدیریت زیست محیطی، روابط استخدامی و مشارکت کارکنان را نیز در نظر گرفته اند. مطالعات صورت گرفته حاکی از آن است که شیوه ‌های GHRM با افزایش رفتار های طرفدار محیط ‌زیست افراد و بهبود عملکرد محیطی سازمان‌ ها به صورت قابل ملاحظه ای در ارتباط می باشند.

منابع انسانی سبز

مقاله ترجمه شده مدیریت منابع انسانی سبز

در این صفحه می توانید لیست مقالات و موضوعات جدید مربوط به حوزه مدیریت منابع انسانی سبز را مشاهده نمایید. در راستای تسریع در فرآیندهای پژوهشی و پروژه های درسی شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط تیمی از برترین مترجمین رشته مدیریت، انجام شده و در دسترس می باشند. ترجمه مقالات در قالب فایل ورد (WORD) ارائه شده اند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند.

مدیریت منابع انسانی سبز (GHRM)، مجموعه ای از خط مشی ها، شیوه ها و سیستم هایی است که رفتار سبز کارکنان یک شرکت را جهت شکل گیری سازمانی حساس به محیط زیست، منابع کارآمد و مسئولیت اجتماعی، تحریک می کند. آن را می توان مفهوم جدیدی دانست که به صورت فزاینده ای در سراسر جهان محبوب شده است. این اصطلاح برای افراد مختلف، دارای معانی مختلفی است. البته شایان ذکر است که تعریف جامعی برای این حوزه وجود ندارد. همچنین این مبحث، به تلاش برای بهبود بهره وری انرژی یا کاهش آلودگی ناشی از خانه، تجارت و عادات روزمره نیز می پردازد.

هدف اصلی GHRM، کاهش تأثیر منفی بالقوه مصرف انرژی و آلودگی بر محیط زیست می باشد. HR سبز زمانی است که حوزه منابع انسانی بر گسترش نقش خود برای پشتیبانی از سازمان در راستای پیگیری پایداری متمرکز می شود. در این حوزه، سیاست های HRM برای تحریک و پشتیبانی استفاده پایدار از منابع و حفظ محیط طبیعی به نحو موثری، مورد استفاده قرار می گیرند. این حوزه گسترده، بر توسعه، پیاده سازی و حفظ کلیه فعالیت ها با هدف پشتیبانی و متعهد ساختن کارکنان برای دستیابی به اهداف پایدار، متمرکز هستند. این نوآوری‌ ها در برگیرنده فرآیندهای منابع انسانی در زمینه نیروی انسانی، مدیریت عملکرد و ارزیابی، آموزش و توسعه و روابط استخدامی در راستای اهداف پایداری سازمان هستند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi