سیستم های توزیع انرژی

مقاله در مورد سیستم های توزیع توان

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات بیس مربوط به سیستم های توزیع انرژی قرار گرفته است. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون IEEE، الزویر (Elsevier) و … دریافت شده اند. جهت سرعت بخشیدن به فرآیندهای پژوهشی و دانشگاهی شما کاربران گرامی، ترجمه تخصصی بیشتر این مقالات نیز توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مهندسی برق انجام شده و در اختیار شما قرار گرفته شده است. توزیع برق، مرحله نهایی در تحویل برق به کاربران نهایی است. شبکه توزیع، برق را از سیستم انتقال حمل می کند و آن را به مصرف کننده ها تحویل می دهد. به طور معمول، این شبکه شامل خطوط ولتاژ متوسط برق، ایستگاه های فرعی و ترانسفورماتورها، سیم کشی توزیع ولتاژ پایین و گاهی کنتورهای برق می شود. کاربران نهایی نیز این انرژی را به واسطه تاسیساتی که در اختیار دارند، تحویل گرفته و مصرف می کنند. شبکه های توزیع برق، از بهترین راهکارهای تحویل انرژی با ایمنی و کیفیت به خانه ها و محیط های تجاری هستند. علت این است که آنها فرآیند کاملی دارند که از ژنراتورها شروع می شود، فواصل طولانی را طی کرده و نهایتا، در اختیار مصرف کننده نهایی قرار می گیرند.

این انرژی، نیروگاه و ژنراتورها را از طریق کابل های بالاسری با لایه های عایق قرار داده شده در برج های فلزی، ترک می کند. بنابراین می توانیم این مجموعه کل دکل ها و کابل ها را به عنوان شبکه های توزیع تعریف کنیم. در این سیستم، انتقال دهنده ها با ولتاژ بالا مدیریت می شوند، اما شاید حاوی ولتاژهای پایین تری در سمت صاحبان امتیاز باشند. این انواع مختلف ولتاژ تضمین می کند که مصرف کننده ها، انرژی را به بهترین روش ممکن تحویل می گیرند. به غیر از کابل ها و دکل ها، دیگر جزء مهم شبکه انتقال، عایق ها هستند که سیم ها و کابل ها را دربرمی گیرند. با استفاده از آنها می توان از سوانح برقی جلوگیری کرد و هزینه های تلفات را به حداقل رساند. در واقع این مقره ها و عایق ها، گزینه های خوبی برای این موضوع هستند. خطوط انتقال شامل یک سری پست های فرعی نیز می باشند که از ترانسفورماتورها، تجهیزات کنترل و حفاظت تشکیل می شوند.

سیستم های توزیع انرژی

دانلود رایگان مقاله انگلیسی سیستم توزیع انرژی

مقالات انگلیسی ISI در مورد موضوع سیستم های توزیع انرژی را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید. خود مقالات انگلیسی که دارای فرمت PDF هستند را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. ترجمه تخصصی بیشتر این مقالات نیز انجام شده و آماده می باشند و به صورت فایل ورد (WORD) می توانید آنها را از سایت خریداری نمایید. ترجمه ها دارای فرمت doc یا docx هستند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند. هدف اصل یک سیستم توزیع برق، تامین تقاضای مشتریان برای انرژی پس از دریافت بسته انرژی از پست فرعی انتقال یا شبکه انتقالی فرعی است. اساساً دو نوع پست فرعی توزیع وجود دارد: پست اصلی و پست مشتری. پست اصلی به عنوان یک مرکز بار عمل می کند و پست مشتری به شبکه ولتاژ پایین وصل می شود. پست های توزیع می توانند شامل انواع سوئیچ های ولتاژ بالا و ترانسفورماتورها باشند. بسته به موقعیت جغرافیایی، شبکه توزیع می تواند به شکل خطوط بالاسری یا کابل های زیرزمینی باشد. کابل ها معمولاً در نواحی شهری استفاده می شوند و خطوط بالاسری برای نواحی روستایی انتخاب می شود. آرایش های مختلف شبکه می توند امکان افزایش قابلیت اطمینان را میسر سازد.

تجهیزات حفاظت، نظارت و کنترل برای ممکن سازی کارکرد موثر شبکه، عمل می کنند. برنامه ریزی شبکه توزیع برای ممکن ساختن تامین تقاضا در شکل های پیش بینی بار و امنیت/قابلیت اطمینان، ضروری است. سه دسته برنامه ریزی وجود دارد، برنامه ریزی طولانی مدت، برنامه ریزی شبکه و برنامه ریزی مصرف. برنامه ریزی طولانی مدت، تعیین بهینه ترین شرایط و سرمایه گذاری همراه با در نظر گرفتن توصیه های آینده است. توسعه مرحله به مرحله باید همراستا با رشد بار، پیش بینی شده باشد تا بتوان تقاضای بار را به طور دائمی، تامین کرد. برنامه ریزی یا طراحی ساخت، از جمله وظایف مهندسین این بخش است. طراحی، نصب، راه اندازی و نگهداری ملاحظات پایه مهندسی برای یک سیستم برق، مربوط به سیستم توزیع می باشد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi