دانلود ترجمه مقاله عملکرد شغلی، هویت یابی سازمانی و رفتار حامی محیط زیست در صنعت هتلداری

عنوان فارسی

عملکرد شغلی درک شده کارکنان، هویت یابی سازمانی و رفتارهای حامی محیط زیست در صنعت هتلداری

عنوان انگلیسی

Employees' perceived job performance, organizational identification, and pro-environmental behaviors in the hotel industry

کلمات کلیدی :

  رفتارهای حامی محیط زیست؛ هویت یابی سازمانی؛ عملکرد شغلی درک شده؛ صنعت هتلداری چین

درسهای مرتبط مدیریت رفتار سازمانی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 10 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2020 تعداد رفرنس مقاله : 64
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود ترجمه مقاله
69,600 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. نظریه و فرضیه ها 3. روش ها 4. نتایج 5. بحث و بررسی و نتیجه گیری

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – مشارکت کارکنان در رفتارهای حامی محیط زیست (PEB) جهت رونق گرفتن هتل ها و بهبود عملکرد هتل ها بسیار حیاتی است. این مطالعه استدلال می کند که می توان انگیزه های PEB کارکنان را از دیدگاه مثبت خارجی بررسی کرد زیرا این رفتارهای داوطلبانه به نفع عاملان غیر از کارکنان ( یعنی هتل هایی که آنها را استخدام می کنند و محیط طبیعی اطراف آنان)، می باشد. از اینرو، جبران و درونی سازی می تواند انگیزه PEB کارکنان محسوب شود. این مقاله تلاش می‌کند تا تحقیقات را در زمینه درونی سازی با تمرکز بر برابری بین کارکنان و سازمان‌ها انجام دهد و با پیشنهاد اینکه شناسایی هویت سازمانی،پیش‌بینی‌کننده مهم PEB های کارکنان است و می‌تواند با افزایش عملکرد شغلی درک شده آن‌ها بهبود یابد، تحقیقات را ادامه می دهد. همچنین، این مقاله استدلال می کند که PJP می تواند بواسطه OI بر PEB کارکنان تأثیر گذار باشد. در زمینه فلسفه تحقیق اثبات گرایی، این مطالعه از یک روش تحقیق برای جمع‌آوری داده‌ها از کارکنانی که در هتل‌های چینی کار می‌کنند، استفاده کرد و تحلیل رگرسیون حداقل مربعات معمولی (OLS) را برای آزمودن فرضیه‌های پیشنهاد شده انجام داد که تمامی آنها از لحاظ تجربی پشتیبانی می شوند.

نمونه متن انگلیسی مقاله

Employees' engagement in pro-environmental behaviors (PEBs) is crucial for greening hotels and improving hotel performance. This paper argues that we can explore employees' PEB motivations from a positive externality/spillover perspective because such voluntary behaviors benefit actors other than the employees, namely, the hotels that employ them and the surrounding natural environment. Accordingly, compensation and internalization could motivate employees' PEBs. This paper attempts to advance research on internalization by focusing on the oneness between employees and organizations and by proposing that organizational identification (OI) is an essential predictor of employees' PEBs and can be improved by increasing their perceived job performance (PJP). Additionally, this paper argues that PJP can affect employees' PEBs through OI. In the context of the positivism research philosophy, the current study utilized a survey method to collect data from employees working in Chinese hotels and performed ordinary least squares (OLS) regression analysis to test the proposed hypotheses, which were all supported empirically.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

ترجمه این مقاله در 22 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 5 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 69,600 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله عملکرد شغلی، هویت یابی سازمانی و رفتار حامی محیط زیست در صنعت هتلداری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi