مدیریت سرمایه گذاری

مقاله مدیریت سرمایه گذاری PDF

در این صفحه می توانید لیستی از مقالات مربوط به مبحث مدیریت سرمایه گذاری را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی دریافت شده و فایل PDF انگلیسی آنها را می توانید به صورت رایگان از سایت، دریافت نمایید. مدیریت سرمایه گذاری عبارت است از مدیریت حرفه ای دارایی ها، متشکل از انواع مختلف اوراق بهادار از جمله سهام، اوراق قرضه، و سایر دارایی ها همچون املاک. با انجام اقدامات مربوطه، اهدافی همچون سودآوری سرمایه گذاران، تامین می شوند. سرمایه گذاران شامل شرکت هایی همچون شرکت های بیمه، صندوق های بازنشستگی، خیریه ها، آموزشگاه ها، و سرمایه گذاران خصوصی هستند. آن ها دارای قرارداد مستقیم می باشند یا از روش های گروهی همچون صندوق های مشترک و صندوق های قابل معامله، استفاده می کنند.

واژه مدیریت دارایی، اغلب برای اشاره به مدیریت سرمایه های پولی بکار می رود. اما در نگاه کُلی تر، بیشتر سرمایه گذاری های سازمانی، مربوط به سرمایه گذاران بخش خصوصی است. مدیران این حوزه که متخصص در امر مشاوره هستند، به نیابت از افراد ثروتمند، خدمات خود را به عنوان مدیریت پول یا سبد سرمایه گذاری، ارائه می دهند و این عمل یک نوع بانکداری خصوصی نیز به حساب می آید. مدیریت ثروت توسط مشاوران مالی، دید کُلی تری نسبت به مشتری داشته و استراتژی های مدیریتی خاصی را شامل می شود.

این حوزه یعنی مدیریت دارایی های مالی یا سایر سرمایه گذاری ها. لازم به ذکر است که این حوزه صرفاً به خرید و فروش محصولات، محدود نمی شوند. مدیریت با چند استراتژی بلندمدت و کوتاه مدت روبرو است و سرمایه ها در سبد سرمایه گذاری، نگهداری می شوند. بانکداری، بودجه بندی، خدمات و مسئولیت های مالیاتی نیز در همین راستا قرار می گیرند. این واژه اکثراً اشاره به مدیریت سرمایه ها در درون یک پورتفولیو دارد. با رد و بدل کردن سرمایه ها، می توان به اهداف خاصی دست یافت. این حوزه به اسم مدیریت پول، مدیریت پورتفولیو و مدیریت ثروت نیز مشهور است.

مدیریت سرمایه گذاری حرفه ای، بدنبال تامین اهدافی خاص و نفع رساندن به مشتریان است. آن ها سرمایه های خود را به مدیران این حوزه واگذار می کنند. این مشتریان، ماهیت شخصی یا سازمانی دارند، برای مثال صندوق های بازنشستگی، طرح های بازنشستگی، دولت ها، موسسات آموزشی و شرکت های بیمه. خدمات این حوزه شامل تخصیص دارایی، تحلیل صورت های مالی، انتخاب سهام، نظارت بر سرمایه های فعلی، استراتژی و اجرای سبد سرمایه گذاری هستند. همچنین این حوزه شامل خدمات برنامه ریزی و فعالیت های مالی می شود. این اقدامات نه تنها بر پورتفولیوی مشتری نظارت داشته، بلکه آن را با سایر دارایی ها و اهداف کلان، هماهنگ می کنند. مدیران حرفه ای با انواع گوناگونی از اوراق بهادار و دارایی های مالی از جمله اوراق قرضه، سهام، کالا و املاک، روبرو هستند. همچنین مدیر بر مدیریت دارایی هایی همچون فلزات گرانبها، کالا و آثار هنری، نظارت می کند. مدیران در هماهنگ سازی سرمایه ها با طرح های بازنشستگی، برنامه ریزی املاک و توزیع دارایی، مثمرثمر واقع می شوند. در زمینه امور مالی شرکتی، این فرآیند شامل تضمین حفاظت از دارایی های مشهود و نامشهود شرکت و استفاده بهینه از آن ها است.

مدیریت سرمایه گذاری

مجموعه مقالات درس مبانی مدیریت سرمایه گذاری

در این صفحه می توانید جدیدترین مجموعه مقالات در زمینه درس مدیریت سرمایه گذاری را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که در راستای تسریع در فرآیندهای پژوهشی شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مدیریت، انجام شده و با قیمتی تقریبا رایگان، در اختیار شما قرار داده شده است. ترجمه مقالات در قالب ورد (WORD) بوده و دارای فرمت doc یا docx می باشند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند.

تعریف مدیریت سرمایه گذاری اشاره به سازمان های حرفه ای فعال در حوزه دارایی ها و اوراق بهاداری همچون سهام، اوراق قرضه، کالا و املاک دارند. این موارد، اهداف مالی خاصی را برآورده می کنند که به نفع سرمایه گذار هستند. در چنین سناریویی، هم سرمایه گذاران خصوصی (مستقیماً از طریق قراردادهای سرمایه گذاری یا از طریق سرمایه گذاری های گروهی همچون تبادل پول، صندوق مشترک) یا سازمانی (شرکت ها، آموزشگاه ها، شرکت های بیمه، صندوق های بازنشستگی و خیریه ها)، در نقش سرمایه گذار ظاهر می شوند. این مفهوم به اسم مدیریت پول یا مدیریت ثروت هم شناخته می شود. چنین واژه فراگیری، برای معاملات درون یک پورتفولیو نیز کاربرد دارد. به بیانی ساده، این حوزه یعنی مدیریت اوراق بهادار و دارایی های موجود در پورتفولیو، و برخورداری از استراتژی مورد نیاز برای تامین اهداف سرمایه گذاران.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi