دانلود رایگان مقاله انگلیسی مدیریت 2018

در این صفحه، مقالات رشته مدیریت مربوط به سال 2018 قرار داده شده اند. این مقالات، از ژورنال های معتبر بین المللی مربوط به این رشته، همچون الزویر (Elsevier)، امرالد (Emerald) و … دریافت شده اند. این مقالات می توانند منبع بسیار مناسبی برای انجام امور پژوهشی و دانشگاهی و همچنین مقاله بیس پایان نامه باشند. مدیریت فرآیندی مستمر برای دستیابی موثر و کارآمد به اهداف و مقاصد سازمانی با استفاده از کارکرد مدیریتی است. در اصل، این کارکردهای مدیریتی، توسط محققین بعنوان پنج مولفه شناسایی شدند. برنامه ریزی، سازماندهی، کارکنان، رهبری (هدایت) و کنترل.

مدیریت 2018

لیست مقالات مدیریت 2018

لیستی از موضوعات و مقالات رشته مدیریت مربوط به سال 2018 را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید. مقالات انگلیسی با فرمت PDF، به صورت رایگان، قابل دانلود هستند. لازم به ذکر است که ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط بهترین مترجمین رشته مدیریت انجام شده اند و با مبلغی تقریبا رایگان، قابل خرید و دانلود هستند. با توجه به نیاز دانشجویان به فایل پاورپوینت این مقالات جهت ارائه کلاسی، بخشی نیز جهت سفارش پاورپوینت طراحی شده تا بتوانید خلاصه ای از ترجمه ها را به صورت فایل پاورپوینت، ارائه دهید. در حال حاضر، چهار کارکرد مدیریتی پذیرفته شده وجود دارد. چهار کارکرد اساسی مدیریت عبارتند از: برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل.

برنامه ریزی:

برنامه ریزی، عبارت از تعیین اهداف سازمانی و ایجاد مسیر عملکرد برای دستیابی به این اهداف می باشد. مدیران برای تعیین جهت سازمان در طول مرحله برنامه ریزی، تصمیمات استراتژیک می گیرند.

سازماندهی:

هدف از سازماندهی، توزیع منابع و تفویض وظایف به پرسنل جهت دستیابی به اهداف معین شده در مرحله برنامه ریزی است. ممکن است مدیران برای سازماندهی بودجه و جمع آوری مواد اولیه، نیاز به همکاری با سایر بخش های سازمان مانند امور مالی و منابع انسانی داشته باشند.

رهبری:

رهبری شامل ایجاد انگیزه در کارکنان و تاثیر بر رفتار آنها جهت حصول اهداف سازمانی است. رهبری به جای وظایف، بر مدیریت افرادی همچون کارمندان، تیم ها و گروه ها تمرکز دارد. مدیرانی که رهبران موفقی هستند معمولا با استفاده از مهارت های بین فردی برای تشویق، الهام بخشی و ایجاد انگیزه در اعضای تیم برای بهترین عملکرد خود، با کارمندان خود ارتباط برقرار می کنند.

کنترل:

کنترل، فرآیند ارزیابی اجرای برنامه و اعمال تنظیمات برای اطمینان از حصول هدف سازمانی است. مدیران در مرحله کنترل، کارکنان را زیر نظر دارند و کیفیت کار آنها را ارزیابی می کنند. آنها به کارکنان بازخورد می دهند، در مورد کارهایی که به خوبی انجام می دهند، نکات مثبت ارائه کرده و پیشنهادهایی برای بهبود کارشان ارائه می دهند.

این چهار کارکرد مدیریتی در واقع یکپارچه هستند و می‌توان آنها را همچون زنجیره ای دانست که در آن، هر کارکرد بر اساس کارکرد قبلی ساخته می‌شود. این کارکردها در ایجاد، اجرا و تحقق اهداف سازمانی مشارکت می کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi