مدیریت مالی

مقاله مدیریت مالی PDF رایگان

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات مربوط به مدیریت مالی را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر مربوط به این رشته از جمله الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … دریافت شده اند. فایل PDF مقاله انگلیسی را در هر محصول، می توانید به صورت رایگان، دانلود نمایید.

مدیریت مالی عبارت است از مدیریت مؤثر پول از طریق برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل وجوه در یک بنگاه یا برای یک فرد. این ابزار از نسبت ها، سهام و بدهی ها برای رسیدن به اهداف سرمایه گذاری استفاده می کند. این تلاش ها ممکن است بر مدیریت یک سبد، توزیع سود سهام، جمع‌آوری و تخصیص سرمایه، بودجه بندی، نظارت بر ارز خارجی و دنبال کردن چرخه های محصول و غیره، متمرکز باشد. در یک شرکت، این فرآیند، وظیفه ای است که معمولاً توسط مدیران بالاترین سطح شرکت انجام می شود. با این حال، این اصطلاح ممکن است به مدیریت سبد سرمایه گذاری یک فرد نیز اشاره داشته باشد.

چند نوع مدیریت مالی تخصصی وجود دارد. به عنوان مثال، امور مالی مدیریتی، شامل نحوه اثر متقابل مسائل پولی با مدیریت کلی شرکت می باشد. تخصص دیگر، امور مالی سازمانی است، که مطالعه نحوه تخصیص پول توسط یک شرکت را بیان می کند. یکی دیگر از زمینه های تخصصی، نحوه عملکرد فناوری اطلاعات به عنوان بخشی از استراتژی مدیریت مالی است. این زمینه، شامل تخصیص منابع فناوری اطلاعات برای رسیدن به اهداف تجاری می باشد.

مقاله مدیریت مالی

موضوع مقاله مدیریت مالی

در این صفحه می توانید لیستی از جدیدترین موضوع های مقاله مربوط به مدیریت مالی را مشاهده نمایید. این مقالات انگلیسی توسط تعدادی از برترین مترجمین همین رشته ترجمه شده اند و برای دریافت فایل فارسی آنها می توانید اقدام به خرید و دانلود نمایید. ترجمه ها در قالب فایل ورد (WORD) بوده و فرمت doc یا docx دارند و با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده شده اند.

مدیریت مالی شامل تجزیه و تحلیل پول و سرمایه گذاری برای تصمیم گیری درست برای بلند مدت و کوتاه مدت می باشد. بسته به اینکه با یک کسب و کار یا یک فرد کار می کنید، ممکن است اهداف متفاوتی در پیش گرفته شود. مدیریت مالی استراتژیک نه تنها به معنای مدیریت امور مالی یک شرکت، بلکه مدیریت آنها با هدف رسیدن به موفقیت (یعنی دستیابی به اهداف و مقاصد بلند مدت شرکت و به حداکثر رساندن ارزش سهامدارای در گذر زمان) است.

مدیریت استراتژیک مالی، به کسب سود برای کسب و کار و تضمین بازگشت سرمایه (ROI) قابل قبول مربوط است. این فرآیند از طریق برنامه های مالی تجاری، تنظیم کنترل های مالی و تصمیم گیری مالی انجام می شود. قبل از اینکه یک شرکت بتواند خود را به صورت استراتژیک مدیریت کند، ابتدا باید اهداف خود را به طور دقیق تعریف نموده، منابع موجود و بالقوه خود را شناسایی و سنجش کند و یک برنامه مشخص برای استفاده از منابع مالی و سایر منابع سرمایه خود در جهت دستیابی به اهداف خود، طراحی نماید. این فرآیند همچنین شامل درک و کنترل صحیح، تخصیص و به دست آوردن دارایی ها و بدهی های شرکت، از جمله نظارت بر اقلام مالی عملیاتی مانند مخارج، درآمدها، حساب های دریافتنی و پرداختنی، جریان نقدی و سودآوری می باشد.

این رشته را می توان به صورت یک زمینه یا کارکرد در یک سازمان تعریف نمود که با سودآوری، هزینه ها، نقدینگی و اعتبار سروکار دارد، به طوری که «سازمان می تواند ابزاری برای رسیدن به اهداف خود به میزان رضایت بخش داشته باشد». این مورد اغلب به صورت حداکثرسازی ارزش شرکت برای سهامداران تعریف می شود. مدیران مالی (FM) متخصصانی هستند که مستقیماً به مدیریت ارشد، اغلب مدیر مالی (FD) گزارش می دهند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi