نمونه پایان نامه انگلیسی گردشگری

در این صفحه، به صورت تخصصی به ارائه نمونه پایان نامه های انگلیسی رشته مدیریت گردشگری پرداخته شده است. مطالعه نمونه پایان نامه های انگلیسی می تواند مزایای زیادی را برای دانشجویان و دانش پژوهان به همراه داشته باشد. این پایان نامه ها از مراکز علمی و دانشگاه های معتبر سراسر جهان دریافت شده و در اختیار شما قرار داده شده اند؛ در نتیجه اطلاعات و داده های ارائه شده در آنها کاملا معتبر و علمی هستند. به واسطه مطالعه این تحقیقات می توانید با موضوعات پژوهشی جدید آشنا شده و به راحتی موضوع پژوهشی مورد علاقه خود برای پایان نامه را انتخاب نمایید. دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از اطلاعات ارائه شده در بخش های مقدمه، پیشینه تحقیق و روش تحقیق این تحقیقات استفاده نمایند. لازم به توضیح است که بخش روش تحقیق و تحلیل داده ها در پایان نامه ها به صورت گسترده تری ارائه شده اند و مطالعه آنها می تواند دید دانشجویان به نحوه نگارش این بخش ها را نیز بازتر کند.

طی چند دهه اخیر، گردشگری و جهانگردی در سراسر جهان، رونق بسیار بیشتری یافته است. این موضوع را می توان مرتبط با عوامل مختلفی دانست که از جمله آنها می توان به گسترش ارتباطات جمعی و رسانه های اجتماعی اشاره نمود. در این راستا، مشاغل بسیار گوناگونی نیز در این عرصه به وجود آمده اند و حتی عمده درآمد برخی کشورها نیز به صنعت توریسم گره خورده است. در نتیجه باید عنوان کرد که همچنان نیز پتانسیل های زیادی در این صنعت وجود دارند که باید به صورت دقیق تری به آنها پرداخته شود.

دانلود رایگان پایان نامه انگلیسی مدیریت گردشگری و جهانگردی PDF

در این صفحه، فایل PDF پایان نامه های انگلیسی در رشته مدیریت گردشگری و جهانگردی را می توانید به صورت کاملا رایگان دانلود نمایید. همچنین با توجه به نیاز دانشجویان، ترجمه فارسی این تحقیقات نیز به صورت کامل و در قالب فایل WORD قابل ویرایش انجام شده تا بتوانید آن را مطالعه کرده و از موضوعات و مطالب آنها الهام بگیرید و نهایتا از آنها در بخش های مختلف پایان نامه خود استفاده نمایید.

مدیریت گردشگری به صورت کلی اشاره به تمامی فعالیت های مرتبط با مدیریت و نظارت بر صنعت گردشگری دارد. متخصصین این حوزه مسئول اتخاذ تصمیمات و استراتژی هایی برای توسعه توریسم هستند. در ایران نیز این رشته دانشگاهی در چند سال اخیر، علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. دانشجویان این رشته معمولا به تحصیل و آموزش مهارت ها و تخصص های مورد نیاز برای کسب پست های مدیریتی در صنعت توریسم مشغول هستند. با این حال همانند اکثر رشته های مدیریتی، این گرایش نیز مرتبط با موضوعات مختلفی است که از جمله آنها می توان به کسب مهارت هایی در حوزه های مدیریت بازرگانی، بازاریابی و منابع انسانی اشاره نمود. همچنین مطالعه و تحقیق در حوزه سازمان های گردشگری، مسائل زیست محیطی و انگیزه مسافرت در افراد نیز از جمله وظایف دانشجویان این رشته می باشد.

امروزه با توجه به افزایش آگاهی مردم نسبت به بهبود سبک زندگی و همچنین گسترش بیش از پیش رسانه های اجتماعی، تمایل زیادی در بین مردم به مسافرت پیدا شده است. در این راستا، مشاغل و کسب و کارهای متعددی در حوزه های حمل و نقل، بازاریابی، هتلداری و … پدید آماده است؛ به طوری که گردشگری به محرک اصلی و تقویت کننده بسیاری از اقتصادهای جهان تبدیل گردیده است. مردم زیادی تمایل دارند تا تعطیلات و اوقات فراغت خود را به بازدید از مناطق گردشگری و تاریخی شهرها و کشورهای مختلف بگذرانند؛ همین موضوع باعث توسعه یافتن کسب و کارهای مرتبط با توریسم شده است. با در نظر گرفتن این موضوع، مدیریت این بخش نیز تلاشی همه جانبه از سوی متخصصان و مسئولان می طلبد و در همین راستا، دانشجویان زیادی علاقه مند به انجام مطالعات در این حوزه و کسب مهارت های تخصصی ضروری شده اند و نهایتا نیز رشته ای با عنوان مدیریت گردشگری در سراسر جهان به وجود آمده است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi