برنامه ریزی منابع سازمانی

برنامه ریزی منابع سازمانی PDF

در این صفحه، مقالات انگلیسی مربوط به برنامه ریزی منابع سازمانی قرار داده شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی دریافت شده و فایل PDF آنها را می توانید به صورت رایگان از سایت، دریافت نمایید. از این مقالات می توان به عنوان منبعی برای پژوهش های دانشگاهی در این زمینه و همچنین مقاله بیس پایان نامه، استفاده نمود.

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)، فرآیندی است که از سوی شرکت ها به منظور مدیریت و یکپارچه سازی بخش های مهم کسب و کار، انجام می گیرد. بسیاری از برنامه های نرم افزار ERP برای شرکت ها، حائز اهمیت هستند، زیرا به شرکت ها کمک می کنند تا با یکپارچه سازی تمامی فرآیندهای مورد نیاز برای اجرای شرکتهای شان با یک سیستم واحد، برنامه ریزی منابع را به نحو موثری انجام دهند. علاوه بر این، یک سیستم نرم افزاری ERP، از قابلیت یکپارچه سازی برنامه ریزی، خرید موجودی، فروش، بازاریابی، مالی، منابع انسانی و سایر موارد نیز برخوردار می باشد.

مقاله برنامه ریزی منابع سازمانی

مزایای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

کسب و کارها به علل مختلف از جمله گسترش کسب و کار، کاهش هزینه ها و بهبود عملیات، از برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) استفاده می کنند. منافعی که یک شرکت به دنبال آن بوده و برای دستیابی به آن تلاش می کند، ممکن است متفاوت با سایر شرکت ها باشد. با این وجود، نکته ‌ای قابل ذکر وجود دارد. یکپارچه ‌سازی و اتوماسیون فرآیند های کسب ‌وکار، به حذف افزونگی ‌ها، بهبود دقت و بهره ‌وری منجر می شود. همچنین از طریق برنامه ریزی منابع سازمانی، بخش هایی که دارای فرآیند های مرتبط به یکدیگر هستند، برای دستیابی به نتایج سریعتر و بهتر می توانند کار را همگام کنند.

برخی از کسب و کارها از گزارش پیشرفته داده های بلادرنگ از یک سیستم منبع واحد، بهره مند می شوند. گزارش ‌دهی دقیق و کامل باعث می شود که شرکت ‌ها اقداماتی نظیر برنامه‌ریزی، بودجه، پیش ‌بینی و اطلاع ‌رسانی وضعیت عملیات را به سازمان و طرف ‌های ذینفع، نظیر سهامداران اطلاع دهند. سیستم ERP امکان دسترسی سریع به اطلاعات مورد نیاز مشتریان، فروشندگان و شرکای تجاری را میسر کرده و به بهبود رضایت مشتریان و کارکنان، میزان پاسخ ‌دهی سریع ‌تر و افزایش میزان دقت، می انجامد. علاوه بر این، از آنجائیکه شرکت، کارآمد تر عمل می کند، غالبا هزینه های مرتبط، به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

همچنین، بخش ها به نحو موثرتری می توانند با یکدیگر همکاری نموده و دانش را اشتراک گذاری کنند. یک نیروی کار جدید می تواند باعث بهبود بهره وری و رضایت کارکنان شود، زیرا کارکنان به نحو بهتری می توانند درک کنند که هر گروه عملکردی به چه صورت در زمینه ماموریت و چشم انداز شرکت نقش ایفا می کند. علاوه بر این، وظایف ساده و دستی، حذف شده و کارمندان می توانند زمان خود را به امور مهمتری اختصاص دهند.

یک سیستم ERP همواره ناکارآمدی های موجود در کسب و کار را جبران نمی کند بلکه شرکت بایستی در نحوه سازماندهی خود تجدید نظرهایی را انجام دهد، در غیر این صورت، فناوری ناسازگار ممکن است به بروز مسائلی در شرکت منجر شوند.

سیستم ‌های ERP معمولا به دلیل عدم تمایل یک شرکت به رها کردن فرآیندهای کار قدیمی که با نرم ‌افزار سازگار هستند، موفق به نیل به اهدافی که بر استقرار آنها تاثیر گذاشته است، نمی‌شوند. برخی از شرکت ها نیز تمایلی به رها کردن نرم افزارهای قدیمی که در گذشته از عملکرد خوبی برخوردار بوده اند، نشان نمی دهند. نکته ای که در اینجا ذکر آن حائز اهمیت می باشد این است که، از تقسیم پروژه های ERP به بسیاری از پروژه های کوچکتر که می تواند به افزایش هزینه منجر شود، بایستی اجتناب شود.

مقاله رایگان در مورد ERP

در این صفحه، لیستی از مقالات با موضوع برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) ارائه شده اند. این مقالات با فرمت PDF را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. لازم به ذکر است که جهت تسریع در فرآیندهای پژوهشی شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مدیریت و در قالب فایل ورد (WORD) انجام شده است. این ترجمه ها با فرمت doc و docx را می توانید با قیمتی تقریبا رایگان از سایت، خریداری نمایید.

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)، نوعی مدیریت یکپارچه فرآیند های اصلی کسب و کار در زمان واقعی و از طریق نرم افزار و فناوری محسوب می شود. ERP معمولاً دسته ‌ای از نرم ‌افزارهای مدیریت کسب ‌و کار محسوب می شود؛ معمولاً مجموعه ‌ای از برنامه‌ های یکپارچه است، که یک سازمان می‌تواند به منظور جمع ‌آوری، ذخیره سازی، مدیریت و تفسیر داده‌ های بسیاری از فعالیت ‌های تجاری، آنرا به کار بگیرد. همچنین، سیستم های ERP می توانند به صورت محلی بوده و یا مبتنی بر ابر باشند. در سال های اخیر، کاربردهای مبتنی بر ابر با دسترسی به اینترنت و به دلیل دسترسی آسان به اطلاعات از هر مکانی، به صورت قابل ملاحظه ای افزایش یافته اند.

ERP با استفاده از پایگاه داده های رایج که توسط یک سیستم مدیریت پایگاه داده، حفظ و نگهداری می شود، یک دیدگاه یکپارچه و پیوسته و به روز رسانی شده از فرآیندهای تجاری اصلی را امکان پذیر می کند. سیستم های ERP منابع کسب و کار (پول نقد، مواد خام، ظرفیت تولید) و وضعیت تعهدات تجاری از جمله سفارش ها، سفارش های خرید و حقوق و دستمزد را پیگیری می کنند. همچنین، برنامه ‌هایی که سیستم را تشکیل می‌دهند، داده‌ ها را در بخش ‌های مختلف (تولید، خرید، فروش، حسابداری، و غیره) اشتراک گذاری می کنند. علاوه بر این، ERP جریان اطلاعات را بین تمام توابع تجاری، تسهیل نموده و ارتباطات با ذینفعان خارجی را، به نحو موثری مدیریت می نماید.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi