پروپوزال روش تحقیق مدیریت ریسک

در این صفحه، لیستی از نمونه پروپوزال های مربوط به موضوعات مدیریت ریسک، ارائه شده است. مطالعه این نمونه پروپوزال ها برای دانشجویانی که مشغول گذراندن واحد درسی روش تحقیق و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری هستند، بسیار مناسب می باشد؛ چرا که به واسطه مطالعه این نمونه های آماده، می توانید با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی آشنا شده و همچنین ایده های پژوهشی جدیدی را برای اهداف پژوهشی آینده خود به دست آورید.

مدیریت ریسک عبارت است از شناسایی، ارزیابی و اولویت بندی ریسک ها و به دنبال آن، استفاده هماهنگ و اقتصادی از منابع برای به حداقل رساندن، نظارت و کنترل احتمال یا تأثیر رویدادهای ناگوار یا برای به حداکثر رساندن تحقق فرصت ها.

ریسک ها می توانند از منابع مختلفی از جمله عدم اطمینان در بازارهای بین المللی، تهدیدات ناشی از شکست پروژه (در هر مرحله از طراحی، توسعه، تولید، یا حفظ چرخه عمر)، بدهی های قانونی، ریسک اعتباری، حوادث، علل طبیعی و بلایا، حمله عمدی از یک دشمن، یا رویدادهایی با علت ریشه ای نامشخص یا غیرقابل پیش بینی، ناشی شوند. دو نوع رویداد وجود دارد، رویدادهای منفی را می توان به عنوان ریسک طبقه بندی کرد در حالی که رویدادهای مثبت به عنوان فرصت در نظر گرفته می شوند. استانداردهای مدیریت ریسک توسط مؤسسات مختلفی از جمله مؤسسه مدیریت پروژه، مؤسسه ملی استاندارد و فناوری، استانداردهای ISO و … توسعه یافته اند. روش ها، تعاریف و اهداف، بسته به اینکه روش مدیریت ریسک در زمینه مدیریت پروژه، امنیت، مهندسی، فرآیندهای صنعتی، پورتفولیوهای مالی یا سلامت و ایمنی عمومی باشد، بسیار متفاوت می باشند.

استراتژی‌های مدیریت تهدیدات (عدم اطمینان با پیامدهای منفی) معمولاً شامل اجتناب از تهدید، کاهش تأثیر منفی یا احتمال تهدید، انتقال تمام یا بخشی از تهدید به طرف دیگر و حتی حفظ برخی یا همه پیامدهای بالقوه یا واقعی ناشی از یک تهدید خاص می باشد. از معکوس این استراتژی ها می توان برای پاسخ به فرصت ها (وضعیت های آینده نامشخص دارای منفعت) استفاده کرد. برخی از استانداردهای این حوزه به دلیل نداشتن بهبود قابل اندازه گیری در ریسک، مورد انتقاد قرار گرفته اند، در حالی که به نظر می رسد اعتماد به تخمین ها و تصمیم گیری ها افزایش می یابد.

پروپوزال مدیریت ریسک

خرید پروپوزال مدیریت ریسک WORD

در این صفحه، می توانید لیستی از نمونه پروپوزال های مدیریت ریسک با موضوعات پیشنهادی را مشاهده نمایید. این نمونه ها به صورت کامل انجام شده اند و ساختارهای پروپوزال نویسی نیز در آنها، رعایت شده است. جهت دریافت فایل ورد (WORD) و PDF این محصولات، باید اقدام به خرید آنها نمایید. هزینه پرداختی تقریبا رایگان نیز صرف تهیه نمونه های جدیدتر و همچنین هزینه های پشتیبانی و نگهداری سایت می شود.

مدیریت ریسک شاید هرگز به اندازه اکنون مهم نبوده است. خطراتی که سازمان های مدرن با آن روبرو هستند، پیچیده تر شده اند که با سرعت سریع جهانی شدن تقویت شده است. خطرات جدید به طور مداوم در حال ظهور هستند که اغلب به استفاده فراگیر از فناوری دیجیتال مربوط می شوند و توسط آن ایجاد می گردند. تغییرات اقلیمی توسط متخصصان رشته ریسک، «ضریب افزایش تهدید» نامیده شده اند.

یک خطر خارجی اخیر که خود را به عنوان یک موضوع زنجیره تامین در بسیاری از شرکت ها نشان داد (همه گیری ویروس کرونا) به سرعت به یک تهدید وجودی تبدیل شد که بر سلامت و ایمنی کارکنان آنها، ابزار انجام تجارت، توانایی تعامل با مشتریان و شهرت شرکت تأثیر می گذارد. کسب وکارها به سرعت در برابر تهدیدات ناشی از همه گیری، تغییراتی ایجاد کردند. اما، در آینده، آنها با خطرات جدیدی دست و پنجه نرم خواهند کرد، از جمله اینکه چگونه یا اینکه آیا باید کارمندان را به دفتر بازگردانند یا نه و چه کاری باید انجام شود تا زنجیره تامین آنها کمتر در برابر بحران، آسیب پذیر باشد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi