مدیریت جهانگردی

دانلود رایگان مقاله در مورد گردشگری و جهانگردی

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات معتبر در مورد رشته جهانگردی و گردشگری که در کنفرانس ها و ژورنال های بین المللی همچون الزویر، امرالد و … به چاپ رسیدند را مشاهده کرده و فایل PDF مقاله انگلیسی را به طور رایگان دریافت نمایید. جهانگردی به عنوان یکی از جنبه های مهم رشد اقتصادی و توسعه ملت در نظر گرفته می شود. به طور کلی، این صنعت، یک بخش درخشان و بالقوه در اشتغال در نظر گرفته می شود، زیرا فرصت های شغلی متنوعی را در بخش خصوصی و دولتی ارائه می دهد.

مدیریت جهانگردی یک حوزه چند رشته ای است که کلیه فعالیت های مرتبط با صنعت جهانگردی و هتلداری را در بر می گیرد. این حوزه، تجربه و آموزش لازم برای تصدی پست های مدیریتی در صنعت غذا، مسکن و جهانگردی را برای داوطلبان فراهم می کند. سه حوزه اصلی این رشته عبارتند از:

  • مدیریت کسب و کار (مالی، منابع انسانی و فعالیت های بازاریابی)؛
  • نظریه ها و اصول مدیریت؛
  • صنعت جهانگردی (محل اقامت مسافرتی، عوامل محیطی و سازمان های جهانگردی)

ابزارهای این رشته، تلاش‌های بازاریابی برای جذب گردشگران برای سفر به مقاصد خاص را پیاده سازی می‌کند. این امر شامل مدیریت انواع فعالیت هاست، از قبیل:

  • بررسی مقصد سفر؛
  • برنامه ریزی تور؛
  • تهیه تمهیدات سفر؛
  • ارائه محل اقامت.

مدیریت جهانگردی

مقاله های ISI گردشگری

در این صفحه، جدیدترین مقالات ISI مرتبط با رشته مدیریت و جهانگردی، دسته بندی شده اند. این مقالات را می توانید به همراه ترجمه فارسی آنها از سایت دریافت نمایید. جهانگردی، سفری برای تفریح ​​یا تجارت است؛ همچنین تئوری و عمل تور گشت وگذار، کسب و کار جذب، محل اقامت و پذیرایی از گردشگران و کسب و کار برگزاری تورهای گردشگری محسوب می شود. سازمان جهانی جهانگردی، این زمینه را به طور کلی‌تر تعریف می‌کند، به این صورت که «جهانگردی فراتر از تصور رایج، به فعالیت‌های تعطیلات محدود می شود»، به افرادی اطلاق می شود که «به منظور گذراندن اوقات فراغت، انجام کسب و کار و اهداف دیگر، کمتر از یک سال متوالی و بیشتر از یک روز، به مکان‌هایی خارج از محیط معمول خود سفر می‌کنند و در آن اقامت می‌کنند ». این فرآیند می تواند داخلی (در داخل کشور خود مسافر) یا بین المللی باشد و جهانگردی بین المللی برای تراز پرداخت های کشور، هم پیامدهای درآمدی و هم پیامدهای مخارجی دارد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi