مدیریت منابع انسانی پایدار

مدیریت منابع انسانی پایدار PDF

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات مربوط به مبحث مدیریت منابع انسانی پایدار، ارائه شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی، جمع اوری شده و در اختیار شما پژوهشگران و دانشجویان گرامی، قرار داده شده اند. فایل PDF این مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید.

اخیراً مفهوم توسعه پایدار یا صرفا پایداری، اهمیت فزاینده ای یافته است. توسعه پایدار، فرآیندی است که جنبه‌ های اقتصادی و اجتماعی را به یکدیگر پیوند داده و در عین حال، تعادل اکولوژیکی و حفاظت از محیط زیست را نیز مورد توجه قرار می دهد. همچنین در دهه شصت میلادی، مفهوم توسعه پایدار به عنوان پاسخ به جمعیت در حال رشد و تهدیدات مرتبط نظیر مصرف بیش از حد منابع طبیعی، آلودگی محیط زیست، بیکاری ، سوء تغذیه یا تخریب سطح زمین (عمدتا جنگل ها) به طور قابل ملاحظه ای توسعه یافت. بحث در مورد مسئله محیط زیست در مقیاس جهانی با گزارش “محدودیت های رشد” آغاز شد که تصوری بدبینانه از زمین را ارائه کرد. این مفهوم، زمانی محبوبیت یافت که این مفهوم، بدین شکل تعریف گردید: اقدامات و توسعه سازمان ها به طوریکه هنگام تامین نیازهای حال حاضر، توانایی نسل های آینده برای تامین نیازهایشان را در مخاطره قرار ندهند. پژوهشگران، سه اصل (تحت عنوان ارکان سه گانه) را که توسعه پایدار بر آن متکی است را مطرح کردند. این ارکان سه گانه عبارتند از: یکپارچگی محیطی (جهانی)، برابری اجتماعی (افراد)، و رفاه اقتصادی (سود). یکپارچگی محیطی به ظرفیت محدود بازسازی یک اکوسیستم می پردازد. برابری اجتماعی، به حقوق تمامی ذینفعان برای دسترسی به منابع، ایجاد روابط شفاف که توزیع ارزش خلق را برجسته می کند، می پردازد و رفاه اقتصادی به کیفیت زندگی شاره دارد که از طریق ظرفیت تولید یک سیستم محقق می شود.

مدیریت منابع انسانی پایدار

مقاله ترجمه شده مدیریت منابع انسانی پایدار

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات و موضوعات مربوط به موضوع مدیریت منابع انسانی پایدار، قرار داده شده است. لازم به ذکر است که در راستای تسریع در فرآیندهای پژوهشی شما، این مقالات توسط تیمی از برترین مترجمین رشته مدیریت، و به صورت کاملا تخصصی، ترجمه شده اند. ترجمه مقالات در قالب فایل ورد (WORD) بوده و دارای فرمت doc یا docx می باشند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند.

مدیریت منابع انسانی پایدار را می‌توان اتخاذ راهبرد‌ها و رویه‌ های مدیریت منابع انسانی که دستیابی به اهداف مالی، اجتماعی و زیست‌ محیطی را ممکن می‌سازد، با تاثیری در داخل و خارج سازمان و در یک افق زمانی طولانی و در عین حال کنترل اثرات جانبی ناخواسته و بازخورد منفی، تعریف نمود. برخی از اوقات، این مفهوم تحت عنوان HRM سبز نیز بیان می شود، زمانیکه اهداف زیست محیطی مطرح شده باشد. لازم به ذکر است که این مفهوم، گاهی به عنوان HRM مسئولیت اجتماعی نیز عنوان می شوند. پژوهشگران عمدتا HRM را با مفهوم مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) مطابقت می دهند. هنگامی که مفهوم دوم مدنظر باشد، CSR به منافع ذینفعان داخلی و خارجی یک شرکت می پردازد. لازم به ذکر است که کارکنان، ذینفعان داخلی هستند و بایستی در تصمیماتی که بر عملکرد آنها در سازمان تأثیر گذار است، به طور فعلانه مشارکت کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi