حسابرسی

مقالات جدید حسابرسی

در این صفحه می توانید لیستی از جدیدترین مقالات مرتبط با موضوع حسابرسی را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی، جمع آوری شده اند. فایل PDF این مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید.

حسابرسی عبارت است از، ارزیابی مستقل اطلاعات مالی هر نهادی، اعم از انتفاعی یا غیرانتفاعی، صرفنظر از اندازه یا شکل قانونی هنگام انجام چنین ارزیابی با هدف بیان یک نظر در مورد آن. همچنین هدف حسابرسی، اطمینان حاصل کردن از این است که دفاتر حساب ها توسط شرکت براساس ملزومات قانونی، به درستی نگهداری شده اند. حسابرسان، گزاره ها را نزد آنها مورد ملاحظه قرار می دهند، شواهد را گردآوری می کنند و گزاره ها را در گزارش خود، ارزیابی می نمایند.

حسابرسی ها، این تضمین شخص ثالث را به ذینفعان مختلف می دهند که موضوع مورد بحث از تحریف عمده، مبرا می باشد. این اصطلاح، غالباً برای حسابرسی های اطلاعات مالی مرتبط با یک شخص حقوقی، بکار گرفته می شود. زمینه های معمولاً حسابرسی شده دیگر، شامل این موارد می باشند: دبیرخانه ای و تمکین، کنترل های داخلی، مدیریت کیفیت، مدیریت پروژه، مدیریت آب و حفظ انرژی. در نتیجه این فرآیند، ذینفعان می توانند اثربخشی مدیریت ریسک، کنترل و حاکمیت بر موضوع را ارزیابی و بهبود بخشند. این زمینه، از زمان‌ های باستان، یک اقدام حفاظتی بوده است، و از آن زمان به بعد، گسترش یافته تا حوزه‌ های بسیاری را در بخش‌ های دولتی و خصوصی در بر‌گیرد که دانشگاهیان شروع به هویت بخشی به آن با عنوان «جامعه حسابرسی» کرده‌ اند.

این اصطلاح معمولاً به حسابرسی صورت های مالی اشاره دارد. این فرآیند، همان بررسی و ارزیابی عینی صورت های مالی یک سازمان است تا اطمینان حاصل شود که سوابق مالی، نمایشی منصفانه و دقیق از معاملاتی است که آنها ادعا می کنند. این حوزه می تواند به صورت داخلی توسط کارکنان سازمان یا از بیرون توسط یک شرکت حسابدار رسمی (CPA)، انجام شود.

حسابرسی

موضوع مقاله در مورد حسابرسی

در این صفحه، مقالات و موضوعات مربوط به مبحث حسابرسی، ارائه شده اند. این مقالات توسط تیمی از برترین مترجمین رشته حسابداری و حسابرسی، و به صورت کاملا تخصصی، ترجمه شده اند. ترجمه مقالات در قالب فایل ورد (WORD) بوده و دارای فرمت doc یا docx می باشند و در نتیجه، کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند.

حسابرسی عبارت است از بررسی یا بازرسی دفاتر حساب مختلف توسط حسابرس و به دنبال آن، بررسی فیزیکی موجودی کالا برای اطمینان حاصل کردن از اینکه تمامی بخش ها از سیستم ثبت اسناد و مدارک ثبت معاملات، پیروی می کنند. این کار برای حصول اطمینان از صحت صورت های مالی ارائه شده توسط سازمان، انجام می شود. این فرآیند می تواند به صورت داخلی توسط کارکنان یا روسای یک بخش خاص و یا از بیرون، توسط یک شرکت بیرونی یا یک حسابرس مستقل انجام شود. ایده این است که حساب ها توسط یک مقام مستقل، بررسی و تأیید شود تا اطمینان حاصل شود که همه دفاتر حساب‌ ها، به شیوه های منصفانه نگهداری می‌ شوند و هیچ گونه اظهارنظر نادرست یا تقلبی، در حال انجام نیست.

همه شرکت‌ های سهامی عام باید حساب‌ های خود را قبل از اعلام نتایج خود برای هر فصل، توسط یک حسابرس مستقل، حسابرسی کنند. در تعریف دیگری از این فرآیند باید عنوان داشت که آن، عبارت است از بررسی گزارش مالی یک سازمان (طبق گزارش سالانه ارائه شده) توسط شخصی مستقل از آن سازمان. گزارش مالی شامل ترازنامه، صورت سود و زیان، صورت تغییرات حقوق صاحبان سهام، صورت جریان وجوه نقد و یادداشت هایی است که شامل خلاصه ای از رویه های حسابداری مهم و سایر یادداشت های توضیحی است. هدف این فرآیند نیز حصول دیدگاه در مورد این است که آیا اطلاعات ارائه شده در گزارش مالی، بطور کلی، منعکس کننده وضعیت مالی سازمان در یک تاریخ معین است، یا خیر، به عنوان مثال: آیا جزییات مالکیت و بدهی سازمان، به درستی در ترازنامه ثبت شده اند؟ آیا سود یا زیان، به درستی ارزیابی شده اند؟

هنگام بررسی گزارش مالی، متخصصین این حوزه باید استانداردهایی را که توسط یک نهاد دولتی، تعیین می شوند را رعایت کنند. هنگامی که متخصصین این فرآیند، کار خود را کامل کردند، یک گزارش می نویسند و آنچه را که انجام داده اند را توضیح می دهند و نظری که از کارشان گرفته می شود را ارائه می دهند. عموماً کلیه شرکت های پذیرفته شده در بورس و شرکت های با مسئولیت محدود، هر ساله تحت حسابرسی قرار می گیرند. سازمان‌ های دیگر بسته به ساختار و مالکیت خود ممکن است انجام یک فرآیند در این زمینه را درخواست یا ملزم کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi