حسابداری

نمونه مقاله ISI حسابداری

دانشجویان و پژوهشگران معمولا در راستای انجام پروژه های دانشگاهی خود، از مقالات انگلیسی چاپ شده در ژورنال های معتبر استفاده می نمایند. در این راستا، دسترسی به مقالات ترجمه شده آماده می تواند منبع بسیار مناسبی جهت صرفه جویی در زمان و هزینه آنها باشد. ما در فرداپیپر تلاش کرده ایم تا جدیدترین مقالات این حوزه را جمع آوری و در اختیار شما پژوهشگران و دانشجویان گرامی قرار دهیم.

حسابداری عبارت است از ثبت تراکنش های مالی همراه با ذخیره سازی، مرتب سازی، بازیابی، خلاصه سازی و ارائه نتایج در گزارش ها و تحلیل های مختلف. حسابداری یک حوزه مطالعاتی و همچنین حرفه مربوط به انجام این کارهاست.

این رشته، دارای گرایش های مختلفی است که سالانه دانشجویان علاقه مند زیادی را جذب می کنند. یکی از گرایش های اصلی، حسابداری مالی است. حسابداری مالی، روی ارائه اطلاعات کلی به شکل صورت وضعیت های مالی چندمنظوره (ترازنامه، اظهارنامه درآمد و …) تمرکز دارد که برای افراد خارج از شرکت توزیع می شود. این گزارش های بیرونی باید برابر اصول حسابداری مورد پذیرش عمومی تهیه شود.

یکی دیگر از گرایش های این رشته، حسابداری مدیریت است که بر ارائه اطلاعات مورد نیاز برای سالم نگه داشتن وضعیت مالی کسب و کار تمرکز دارد. اگرچه بخشی از اطلاعات از تراکنش های ثبت شده به دست می آید، بسیاری از تحلیل ها و گزارش ها شامل مقدارهای ارزیابی شده و برنامه ریزی شده بر اساس فرضیات مختلف می شود. عموماً این اطلاعات برای افراد خارج از مدیریت شرکت توزیع نمی شود. برخی نمونه های این اطلاعات عبارتند از بودجه ها، استانداردهای عملیات کنترل، و ارزیابی قیمت های فروش در هنگام ارائه مظنه قیمت برای کار جدید.

مقاله حسابداری

متن انگلیسی حسابداری با ترجمه فارسی

در دسته حسابداری، سعی شده تا به روزترین مقالات چاپ شده در ژورنال های معتبر، در اختیار دانشجویان و پژوهشگران گرامی قرار گیرند. بیشتر این مقالات از قبل توسط مترجمین حرفه ای این رشته ترجمه شده اند که با محض خرید، می توانید به فایل WORD و PDF آنها دسترسی داشته باشید.

از جمله وظایفی که یک حسابداری دارد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوره در مورد سیستم های حسابداری
  • برنامه ریزی، مشاوره و گزارش مالیات بر درآمد
  • حسابرسی صورت وضعیت های مالی شرکت ها و سازمان های دیگر
  • ارائه توصیه های عمومی کسب و کار
  • برنامه ریزی مالی برای افراد

حسابداری نقش کلیدی در مدیریت یک کسب و کار دارد، چرا که به دنبال کردن درآمدها و هزینه ها کمک می کند، قانونی بودن کار را تضمین می کند، و اطلاعات مالی برای سرمایه گذاران، مدیران و همچنین دولت ارائه می کند که در تصمیم گیری های کسب و کار و سیاست گذاری ها، بسیار کاربردی است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi