روانشناسی

دانلود رایگان مقاله روانشناسی PDF

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات علمی مربوط به رشته روانشناسی گردآوری شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … انتخاب شده اند و مطمئنا گزینه های بسیار مناسبی برای مقاله بیس پایان نامه می باشند. فایل PDF این مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. روانشناسی مطالعه علمی ذهن و رفتار است. روانشناسی یک رشته چند وجهی بوده و متشکل از بسیاری از زمینه های مطالعاتی نظیر رشد انسانی، ورزش، سلامت، بالینی، رفتار اجتماعی و فرآیند های شناختی می باشد. در واقع، این رشته یک علم بسیار جدید بوده و بیشتر پیشرفت ‌های آن در حدود قرن قبل، صورت گرفته است. با این وجود، ریشه آن به یونان باستان، باز می گردد. چهار هدف اصلی روانشناسی عبارتند از: توصیف، توضیح، پیش بینی و تغییر رفتار و فرآیندهای ذهنی سایرین.

روانشناسی به مطالعه ذهن و رفتار انسان می پردازد و شامل تأثیرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که نحوه تفکر، عمل و احساس افراد را تحت تأثیر قرار می دهد. افراد از طریق درک عمیق تر روانشناسی، می‌توانند به بینش های جامعی در زمینه اعمال خود و درک بهتر سایرین دست بیابند. این رشته، طیف وسیع و گسترده ای دارد که اندیشه، رفتار، رشد، شخصیت، عواطف و انگیزه انسان را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد. در نتیجه، زیرشاخه‌ ها و حوزه‌ های تخصصی متفاوتی ظهور یافته اند. از جمله گرایش های مختلف این رشته می توان این موارد را نام برد: روانشناسی بالینی، شناختی، رشد، مشاوره، شخصیت، کودک، روانشناسی اجتماعی و تربیتی.

واضح ترین کاربرد این رشته، در زمینه سلامت روان است که در آن، روانشناسان برای کمک به مراجعان جهت مدیریت و غلبه بر علائم پریشانی روانی و بیماری روانی از اصول، تحقیقات و یافته های بالینی استفاده می کنند. این حوزه را می توان یک رشته کاربردی و دانشگاهی دانست که هم به نفع افراد و هم به نفع کل جامعه می باشد. بخش گسترده ای از این رشته، مسائل مرتبط با سلامت روان را تشخیص داده و درمان می کند، اما زمانیکه از تأثیر روانشناسی صحبت می شود، این فقط بخش کوچکی از مشکل محسوب می گردد. روانشناسی اولیه متشکل از فلسفه و زیست شناسی است. بحث در خصوص این دو موضوع به دوران متفکران اولیه یونان نظیر ارسطو و سقراط باز می گردد.

مقاله روانشناسی

دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه فارسی رایگان روانشناسی

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقاله های ترجمه شده رشته رواشناسی قرار داده شده اند. لازم به ذکر است که ترجمه تخصصی این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین این رشته انجام شده و با هزینه ای تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده شده است. ترجمه مقالات به صورت فایل ورد (WORD) و دارای فرمت doc یا docx بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند.

روانشناسی به مطالعه علمی ذهن و رفتار می پردازد. علاوه بر این، این حوزه، پدیده های خودآگاه و ناخودآگاه نظیر احساسات و افکار را نیز مورد مطالعه قرار می دهد. همچنین این رشته را می توان یک رشته گسترده دانشگاهی دانست که فراتر از مرزهای بین علوم طبیعی و اجتماعی است. علاوه بر این، روانشناسان در پی درک ویژگی های مغز هستند که جدیدا ایجاد شده است و این رشته را به علوم اعصاب پیوند می دهد. همچنین به عنوان یک علم اجتماعی، درک رفتار افراد و گروه ها یکی از اهدان متخصصین این رشته می باشد.

روانشناس، یک پزشک یا پژوهشگر حرفه ای است که در این رشته فعالیت می کند. برخی از متخصصین این حوزه در زمره دانشمندان علوم اجتماعی، رفتاری یا شناختی، دسته بندی می شوند. برخی از آنها در تلاشند تا نقش کارکردهای ذهنی را در رفتار فردی و اجتماعی درک کنند. برخی دیگر، فرآیندهای فیزیولوژیکی و بیولوژیکی را که مبنای عملکردها و رفتارهای شناختی هستند، مورد بررسی قرار می دهند.

روانشناسان در تحقیقات خود در زمینه ادراک، شناخت، توجه، احساسات، هوش، تجربیات ذهنی، انگیزه، عملکرد مغز و شخصیت، با یکدیگر مشارکت کرده و همکاری می کنند. همچنین در سالهای اخیر، علایق آنها به روابط بین فردی، تاب آوری روانشناختی، تاب آوری خانواده و سایر حوزه های روانشناسی اجتماعی، به طور فزاینده ای گسترش یافته است. روانشناسان همچنین در بررسی های خود، ضمیر ناخودآگاه را نیز مدنظر قرار می دهند. همچنین آنها برای استنباط روابط علی و همبستگی بین متغیرهای روانی اجتماعی از روش های تجربی استفاده می کنند. برخی از متخصصین این رشته در زمینه بالینی و مشاوره، متکی بر تفسیر نمادین هستند.

با وجود اینکه دانش روانشناختی غالبا برای ارزیابی و حل مسائل مربوط به سلامت روان استفاده می شود، با این حال به درک و حل مسائل در چندین حوزه از فعالیت های انسانی می پردازد. بر طبق یافته های بدست آمده، این رشته بسیار برای جامعه سودمند است. بسیاری از روانشناسان به نقش درمانی پرداخته و در محیط های بالینی، مشاوره یا مدرسه، به تمرین می پردازند. سایر متخصصین این حوزه، در زمینه طیف وسیعی از موضوعات مربوط به فرآیندهای ذهنی و رفتار، تحقیقات علمی را در پیش می گیرند. معمولا گروه دوم از روانشناسان در محیط های دانشگاهی (نظیر دانشگاه ها، دانشکده های پزشکی، بیمارستان ها) فعالیت می کنند و گروه دیگری از آنها در محیط های صنعتی و سازمانی فعالیت می کنند. با این وجود، برخی دیگر از روانشناسان بر رشد انسانی، پیری، ورزش، سلامت، پزشکی قانونی و رسانه ها متمرکز هستند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi