رشته مدیریت دولتی

انواع نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد مدیریت دولتی

در راستای پاسخگویی به نیاز دانشجویان و پژوهشگران در زمینه درس روش تحقیق، تصمیم گرفتیم تا لیست جامعی از نمونه پروپوزال های آماده دوره کارشناسی ارشد و دکتری برای رشته مدیریت دولتی را در این صفحه آماده نماییم. مطالعه این نمونه ها می تواند ابزار بسیار مناسبی برای آشنایی دانشجویان با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی باشد تا برای پروپوزال نهایی پایان نامه خود، آماده شوند. این رشته را می توان یکی از جامع ترین رشته های علم مدیریت دانست. مدیریت دولتی، اجرای سیاست های دولت است. امروزه این فرآیند اغلب شامل برخی مسئولیت ها برای تعیین سیاست ها و برنامه های دولت ها نیز تلقی می شود. به طور خاص، برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت، هماهنگی و کنترل عملیات دولت محسوب می شود. این ابزار، یکی از ویژگی های همه ملت ها با هر نظام حکومتی است. در داخل کشورها، این رشته در سطوح مرکزی، میانی و محلی انجام می شود. در واقع، روابط بین سطوح مختلف حکومت در یک ملت واحد، مسئله رو به رشد آن را شکل می دهد.

در بسیاری از نقاط جهان، ایجاد کلاس های مدیریتی، اجرایی یا بخشنامه ای بسیار آموزش دیده، مدیریت دولتی را به یک حرفه متمایز تبدیل کرده است. معمولاً مجموعه مدیران دولتی در حوزه منابع انسانی، خدمات دولتی نامیده می شود. در ایالات متحده، تداعی های طبقه اشرافی که از لحاظ تاریخی به خدمات دولتی مرتبط بود، آگاهانه کنار گذاشته شد یا از اوایل قرن بیستم کنار گذاشتن آن ها شروع شد، در نتیجه کارمندان دولتی به‌عنوان افراد حرفه‌ای شناخته شدند و برای تخصص آنها، ارزش ایجاد شد.

پروپوزال مدیریت دولتی

عنوان پروپوزال مدیریت دولتی

در این صفحه و همچنین دیگر گرایش های رشته مدیریت، می توانید لیست جامعی از موضوعات مرتبط با مدیریت دولتی را بیابید. این عناوین را به چشم راهنمایی نکاه کنید؛ همچنین می توانید با مطالعه آنها، موضوعات پژوهشی جدیدی را برای اهداف دانشگاهی خود پیدا کنید. مدیریت دولتی، اجرای سیاست دولت و همچنین یک رشته دانشگاهی است که اجرای این سیاست را بررسی می کند و کارمندان دولتی را برای کار در خدمات عمومی آماده می کند. این موضوع، به عنوان یک «حوزه تحقیقاتی با دامنه متنوع» است که هدف اساسی آن «پیشبرد مدیریت و سیاست‌ها به منظور کارایی داشتن دولت» می باشد. برخی از تعاریف مختلفی که برای این واژه ارائه شده است عبارتند از: «کنترل برنامه ها»؛ «برگردان سیاست به واقعیتی که شهروندان هر روز می بینند»؛ و «مطالعه تصمیم گیری های دولت، تجزیه و تحلیل خود سیاست ها، اطلاعات ورودی مختلفی که آنها را تولید کرده اند و نهاده‌های لازم برای تولید سیاست‌های جایگزین.»

واژه مدیریت دولتی، ترکیبی از دو کلمه دولتی و مدیریت است. در هر حوزه‌ای از زندگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، مدیریت وجود دارد، به این معنی که عملکرد صحیح سازمان یا نهاد باید به درستی مدیریت یا اداره شود و ایده مدیریت از این مفهوم نشات می‌گیرد.

این رشته «به طور دقیق به سازماندهی سیاست ها و برنامه های دولت و همچنین رفتار مقاماتی مربوط می شود (معمولاً غیرانتخابی) که رسماً مسئول اجرای آنها هستند». بسیاری از کارمندان عمومی غیرانتخابی، از جمله روسای بخش های شهری، شهرستانی، منطقه ای، استانی نظیر مدیران بودجه شهرداری، مدیران منابع انسانی (HR)، مدیران شهری، مدیران سرشماری، مدیران سلامت روان و دبیران دولت را می توان به عنوان مدیران دولتی در نظر گرفت. این مدیران، کارمندان دولتی هستند که در تمام سطوح دولتی در ادارات و سازمان های دولتی کار می کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi