مدیریت استعداد

دانلود رایگان مقاله در مورد مدیریت استعداد

در این صفحه می توانید جدیدترین موضوعات در ارتباط با مدیریت استعداد یا همان استعدادیابی را مشاهده نمایید. همچنین فایل PDF مربوط به این مقالات در هر پست قرار گرفته که می توانید به صورت رایگان، دانلود و استفاده نمایید. مدیریت استعدادها یکی از موضوعات مطرح در زمینه منابع انسانی محسوب می شود. این موضوع، دامنه کامل فرآیندهای منابع انسانی برای جذب، توسعه، ایجاد انگیزه و حفظ کارکنان با عملکرد بالا به شمار می آید.

این تعریف دارای سه مولفه است:

  • دامنه کامل فرآیندهای منابع انسانی: مدیریت استعداد در مورد مجموعه ای از فرآیندهای منابع انسانی است که با یکدیگر ادغام می شوند. این بدان معنی است که فعالیت های مدیریت استعداد بزرگتر از مجموع بخش های فردی است. همچنین به این معنی است که استراتژی مدیریت استعداد مستلزم آن است که بر پتانسیل کامل، سرمایه گذاری نماید.
  • جذب، توسعه، ایجاد انگیزه و نگهداشت کارکنان: مدیریت استعداد همه حوزه‌های کلیدی منابع انسانی، از استخدام گرفته تا معارفه و معاشرت سازمانی و از مدیریت عملکرد گرفته تا حفظ و نگهداشت کارکنان را در بر می‌گیرد.
  • کارکنان با عملکرد بالا: هدف از مدیریت استعداد، افزایش عملکرد است. هدف آن ایجاد انگیزه، مشارکت و حفظ کارکنان برای عملکرد بهتر است. به همین دلیل است که اهمیت مدیریت استعداد، بسیار زیاد است. وقتی درست انجام شود، شرکت‌ها می‌توانند مزیت رقابتی پایداری ایجاد کنند و از طریق یک سیستم یکپارچه از شیوه‌های مدیریت استعداد که کپی برداری و یا تقلید از آن‌ها سخت است، از رقابت خود پیشی بگیرند.

به عبارت دیگر، این ابزار، همان فرآیندی است که هدف آن، هدایت عملکرد از طریق شیوه های مدیریت یکپارچه افراد می باشد. به این ترتیب، یکی از وظایف کلیدی منابع انسانی به شمار می آید.

talent management

مدیریت استعداد PDF

مقالات انگلیسی این گرایش را می توانید به صورت فایل PDF و به صورت رایگان، دریافت نمایید. در صورت نیاز به ترجمه فارسی این مقالات نیز می توانید اقدام به خرید و دانلود کنید. ترجمه این مقالات به صورت فایل ورد doc یا (WORD) و کاملا قابل ویرایش می باشند. شیوه‌های مدیریت استعداد در طول سال‌ها به منظور پاسخگویی به گرایش‌های خاص افراد نظیر سایر جنبه‌های کار، تکامل یافته‌اند و در چند سال گذشته با گام‌های سریعی تغییر کرده‌اند. ارکان مدیریت استراتژیک استعداد در محیط پرتغییر امروزی، یک ضرورت محسوب می شود. روندهای جهانی در مدیریت استعداد و سرمایه انسانی، منجر به تحولی شگرف در معادله کار-کارگر-محل کار شده است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi