مقاله بیس مدیریت 2022

در این صفحه می توانید لیستی از جدیدترین موضوعات و مقالات بیس رشته مدیریت مربوط به سال 2022 با مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، امرالد (Emerald) و … جمع آوری شده اند. “مدیریت، فرآیند کار با دیگران و بواسطه دیگران، جهت دستیابی موثر به اهداف سازمانی با استفاده کارآمد از منابع محدود در محیط متغیر می باشد.”

مدیریت را می توان بدون توجه به ماهیت، نوع، ساختار و اندازه سازمان، به صورت فرآیند اداره و کنترل امور سازمان تعریف کرد. مدیریت، عمل ایجاد و حفظ محیط تجاری است که در آن، اعضای سازمان می توانند با همدیگر کار کنند و بطور کارآمد و موثر، به اهداف تجاری دست یابند. این حوزه، بعنوان راهنمای گروهی از افراد شاغل در سازمان عمل کرده و تلاش های آنها جهت دستیابی به هدف مشترک را هماهنگ می سازد.

به عبارت دیگر، به کاربرد بهینه پنج مولفه، یعنی انسان، ماشین، مواد، پول و روش ها مربوط است و تنها زمانی امکان پذیر است که جهت گیری، هماهنگی و یکپارچگی مناسب فرآیندها و فعالیت ها برای دستیابی به نتایج مطلوب وجود داشته باشد.

مدیریت 2022

مقاله مدیریت 2022 با ترجمه رایگان

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات ترجمه شده رشته مدیریت مربوط به سال 2022 قرار داده شده است. این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مدیریت انجام شده و با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده شده است.

در تمام فعالیت های تجاری و سازمانی، مدیریت عبارت از گرد هم آوردن افراد برای دستیابی کارآمد و موثر به اهداف و مقاصد مطلوب با استفاده از منابع موجود می باشد. این حوزه، شامل برنامه ریزی، سازماندهی، کارکنان، رهبری یا هدایت و کنترل یک سازمان (گروهی متشکل از یک یا چند نفر یا نهاد) یا تلاش برای دستیابی به یک هدف می باشد. منابع، شامل استقرار و دستکاری منابع انسانی، منابع مالی، منابع تکنولوژیکی و منابع طبیعی است.

از آنجایی که سازمان ها را می توان بعنوان یک سیستم در نظر گرفت، این حوزه را نیز می توان بعنوان کنش انسانی، از جمله طراحی، برای سهولت تولید نتایج مفید از یک سیستم، تعریف کرد. این دیدگاه، فرصتی برای “مدیریت” خود، باز می کند که پیش نیاز تلاش برای مدیریت دیگران می باشد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi