مدیریت شهری

مقاله مدیریت شهری WORD

در این صفحه می توانید مقالات مرتبط با موضوع مدیریت شهری را مشاهده نمایید. این مقالات به صورت انگلیسی هستند و ترجمه تخصصی آنها نیز توسط تیمی از برترین مترجمین این رشته انجام شده که با خرید هر محصول، می توانید بلافاصله به فایل ترجمه، دسترسی داشته باشید. ترجمه ها در قالب فایل ورد (WORD) نگاشته شده اند و دارای فرمت doc یا docx می باشند. این فایل ها کاملا قابل ویرایش بوده و با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار گرفته اند.

در بسیاری از موارد در کشورهای در حال توسعه، مدیریت نواحی شهری به معنی برخورداری از مسئولیت دائمی جهت دستیابی به توسعه ی پایدار و ارتقا در شرایط زندگی و بهره وری نواحی شهری می باشد. مدیریت و برنامه ریزی شهری، شامل طراحی و مقرراتی است که برای استفاده از فضاها وضع می شوند. تمرکز این قوانین روی ماهیت فیزیکی، کارکردهای اقتصادی، و تاثیر اجتماعی محیط های شهری، و مکان اجرای فعالیت های مختلف در آن می باشد. بخاطر اینکه این حوزه به دغدغه های مهندسی، معماری، اجتماعی و سیاسی توجه می کند، می توان به آن به چشم یک شغل فنی نگریست. چنین تلاشی نیازمند اراده سیاسی و مشارکت همگانی است. ضمناً نگاه کردن به آن به چشم یک رشته دانشگاهی نیز امکان پذیر است. در این رشته، هم دنبال توسعه اراضی باز (فضای سبز)، و هم بازسازی بخش های فعلی شهری هستیم. بنابراین هدف گذاری، گردآوری و تحلیل داده ها، پیش بینی، طراحی، تفکر استراتژیک و مشاوره عمومی در دستور کار قرار می گیرند.

این حوزه پژوهشی که با اسم های دیگری همچون برنامه ریزی منطقه ای، برنامه ریزی شهرستانی و برنامه ریزی روستا هم از آن یاد می شود، یک فرایند فنی و سیاسی است که تمرکزش روی توسعه و طراحی کاربری اراضی و محیط ساخت، از جمله هوا، آب و زیرساخت های عبوری از نواحی شهری می باشد. سیستم های حمل و نقل، ارتباطات و شبکه های توزیع و وضعیت دسترسی پذیری آن ها، مورد توجه هستند. این حوزه بطور سنتی از یک رویکرد بالا به پایین برای برنامه ریزی اصلی چیدمان فیزیکی سکونتگاه های انسانی استفاده می کند. رفاه عمومی، دغدغه اصلی این روش است که جنبه های بازدهی، سیستم بهداشت، حفاظت و بهره برداری از محیط، و نیز تاثیرات برنامه اصلی بر فعالیت های اجتماعی و اقتصادی را شامل می شود. این فرآیند به مرور زمان روی حداقل خواسته های محیطی و اجتماعی تمرکز نموده است. به برنامه ریزی به چشم ابزاری نگریسته شده که سطح سلامت و رفاه شهروندان را ارتقا می دهد. ضمناً استانداردهای پایداری نیز رعایت می شوند. در اواخر قرن بیستم، توسعه پایدار به یکی از اهداف اصلی تمامی برنامه ریزی ها تبدیل شد. مشخص شد که مدل های برنامه ریزی قبلی، دارای آثار مخرب اقتصادی و محیطی هستند. بطریق مشابه در قرن بیست و یکم، دیدگاه های محققان زیادی راجع به منافع ساکنان، کسب و کارها و جوامع، از چشم اندازهای سیاسی و قانونی ارائه شدند. این عوامل، تاثیر زیادی روی برنامه ریزان شهری داشته تا در خلال برنامه ریزی، تجربیات و نیازهای ساکنان را در مقیاسی وسیع تر، مدنظر قرار دهند.

مقاله مدیریت شهری

جدیدترین مقالات مدیریت شهری

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات مرتبط با مباحث مدیریت شهری، ارائه شده اند. مطالعات مدیریت شهری، یکی از مباحثی است که مقالات معتبر زیادی در مورد آن به چاپ رسیده است. این مقالات در ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ رسیده اند و در این سایت، می توانید فایل PDF انگلیسی آنها را به صورت رایگان، دریافت نمایید.

این حوزه پژوهشی به این سوال پاسخ داده که افراد در ناحیه مشخص، چگونه زندگی، کار و تفریح می کنند. دستورالعمل هایی برای توسعه ی مطلوب در نواحی شهری، حومه های شهری و نواحی روستایی مطرح می شوند. با وجود اینکه تمرکز اصلی روی برنامه ریزی سکونتگاه ها و شهرها قرار دارد، اما مسئولیت برنامه ریزی جهت حمل و نقل بهینه کالاها، منابع، افراد و زباله ها نیز بر عهده برنامه ریزان شهری است. آن ها مسئول توزیع خدمات پایه همچون آب و برق، کسب مشارکت و فرصت دهی به تمامی شهروندان از تمامی فرهنگ ها و با نیازهای مختلف، رشد اقتصادی یا توسعه کسب و کار، ارتقای سلامت و حفظ جاذبه های طبیعی هستند. این اقدامات منجر به کاهش چشمگیر انتشار آلاینده ها، و حفاظت از میراث های ساختمانی و محیط های ساخت می شوند. این رشته یک حوزه ی دینامیک است، زیرا سوالاتی راجع به نحوه زندگی، کار و تفریح افراد و تغییرات آن ها در گذر زمان را مطرح می کند. این تغییرات، بطور مکرر در روش های برنامه ریزی، دستورالعمل ها و سیاست های ناحیه ای انعکاس داده می شوند. بدین ترتیب با یک حوزه بشدت فنی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و محیطی روبرو هستیم.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi