حسابداری مالی

مقاله حسابداری مالی PDF

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات انگلیسی در زمینه حسابداری مالی، ارائه شده اند. مقالات انگلیسی دارای فرمت PDF بوده و می توانید آنها را به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. حسابداری مالی، شاخه ای خاص از حسابداری است که به فرایند ثبت، خلاصه سازی و گزارش تعداد بسیاری از معاملات ناشی از عملیات های تجاری در یک دوره زمانی، می پردازد. این معاملات، برای تهیه صورت های مالی، شامل ترازنامه، صورت درآمد و صورت جریان نقدی، که عملکرد اجرایی شرکت را در یک دوره خاص ثبت می کنند، خلاصه سازی می شوند. فرصت های شغلی مربوط به این رشته در بخش های دولتی و خصوصی، یافت می شود. وظایف متخصصین این حوزه، ممکن است با وظایف یک حسابدار عمومی که برای خودش کار می کند نه مستقیماً برای یک شرکت یا سازمان، تفاوت داشته باشند.

حسابداری مالی، فرآیند تحلیل معاملات تجاری و تولید صورت های مالی است که نشان دهنده سلامت مالی یک شرکت هستند. این حرفه با انواع مختلف صورت هایی که تولید می کند و اصولی که هنگام تولید این صورت ها از آنها پیروی می کند، ارتباط دارد.

این حوزه حرفه ای، سوابق را پردازش می کند، آنها را تحلیل می کند و در مورد معاملات تجاری یک شرکت، گزارش می دهد تا صورت های مورد استفاده توسط سهامداران داخلی و بیرونی را تولید کند، تا بتوانند پایداری مالی یک شرکت را ارزیابی کنند. به این دلیل، گزارش های آن، در تعیین اهدافی که یک شرکت تعیین می کند، نحوه بهره برداری از آنها و تعداد پرسنل و منابع اضافه ای که به بخش های سازمانی مختلف اختصاص داده می شوند، بسیار مهم می باشند.

حسابداری مالی، برای تولید انواع صورت هایی که قرار است در اختیار ذینفعان قرار داده شوند، مورد استفاده قرار می گیرد، این صورت ها عبارتند از:

  • صورت درآمد: این صورت، درآمد خالص را با کسر کردن درآمد از مخارج، محاسبه می کند. یک بار دیگر، درآمد پس از تکمیل فروش یک محصول یا تکمیل تایید خدمات، اضافه می شود.
  • ترازنامه: یک ترازنامه در انتهای دوره ای که فعالیت مالی در آن دوره نظارت شده است، مانند انتهای سال، تدوین می شود. ترازنامه، ارزش دارایی ها را مشخص می کند. این دارایی با افزودن بدهی ها و تعداد سهامی که ذینفعان دارند، محاسبه می شود.
  • صورت جریان نقدی: جریان نقدی، حاصلجمع سرمایه است که براساس اینکه چه میزان سرمایه وارد شده و چه میزان خارج شده و همچنین حساب های مربوط به هزینه های عملیاتی، سرمایه گذاری و مالی، محاسبه می شود.
  • صورت سود یا زیان انباشته: یک صورت سود یا زیان انباشته، سود سهام پرداخت شده به سهامداران و درآمدهایی که برای برگرداندن به کسب و کار و شرکت، نگه داشته شده است را نشان می دهد.

حسابداری مالی

پژوهش های حسابداری مالی

در این صفحه، لیستی از موضوعات پژوهشی مربوط به حسابداری مالی، ارائه شده اند. این مقالات توسط تیمی از برترین مترجمین رشته حسابداری، ترجمه شده اند و فایل ورد (WORD) این ترجمه ها را می توانید از سایت، خریداری نمایید.

حسابداری مالی، شاخه ای از حسابداری است که به خلاصه سازی، تحلیل و گزارشگری معاملات مالی مرتبط با یک کسب و کار می پردازد و شامل تهیه صورت های مالی جهت استفاده عموم است. ذینفعان، تامین کنندگان، بانک ها، کارکنان، ارگان های دولتی، صاحبان کسب و کار و دیگر ذینفعان، نمونه هایی از افراد ذینفع و علاقمند به دریافت چنین اطلاعاتی جهت تصمیم گیری می باشند.

این حوزه، برای کسب و کارها مهم است، زیرا به آنها کمک می کند تا معاملات مالی خود را رهگیری کنند. به نوبه خود، می تواند باعث شود تا تصمیمات آگاهانه در مورد نحوه تخصیص منابع خود بگیرند. علاوه بر آن، این ابزار کمک می کند تا مسائل مالی کسب و کار، با ذینفعان بیرونی، مانند طلبکاران و سرمایه گذاران، در میان گذاشته شود. صورت های مالی تولید شده، همه اطلاعات لازم برای اشخاص دیگر را فراهم می کنند، و براساس آن، انگیزه پیدا می کنند تا با کسب و کار، مشارکت کنند و یا بالعکس.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi