پاورپوینت کامپیوتر

تم پاورپوینت مهندسی کامپیوتر

در این صفحه می توانید تعداد زیادی از قالب ها و تم های آماده پاورپوینت برای موضوعات مختلف رشته مهندسی کامپیوتر را مشاهده نمایید. لازم به توضیح است که برخی از این پاورپوینت ها از روی ترجمه مقاله انگلیسی خاصی آماده شده اند که می توانید لینک این مقالات را در مشخصات هر محصول، مشاهده نمایید. همچنین این نمونه های آماده با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده می شوند و هزینه پرداختی نیز صرف آماده سازی نمونه های جدید و همچنین هزینه های پشتیبانی و نگهداری از سایت می شوند.

اصطلاح “مهندسی کامپیوتر” شامل طیف وسیعی از رشته های بهم پیوسته بوده و متشکل از دو شاخه کلی مهندسی سخت افزار و نرم افزار است. شاخه سوم، مهندسی شبکه می باشد. مهندسان این رشته ممکن است شاید علاقه مند به حوزه های پژوهشی مختلفی در این رشته باشند، از اینرو به مجموعه ای از مهارت ‌های مختلف این رشته، نیاز پیدا می کنند.

برای توصیف این رشته، روش های متعددی وجود دارد، اما یکی از راه‌ ها، حرفه ‌ای است که از تلفیقی از تجربه مهندسی شبکه، سیستم ‌ها و نرم ‌افزار تشکیل شده باشد. همچنین، مهندسی کامپیوتر، اصطلاحي است كه مي تواند براي توصيف افرادي كه دارای سابقه كار در رشته مهندسي برق هستند نیز استفاده شود. مهندسین این رشته در زمینه علوم کامپیوتر، از مهارت لازم و کافی برخوردار هستند و همچنین می توانند در توسعه سخت افزار یا نرم افزار نیز مشارکت کنند. برای افرادی که به بسیاری از حوزه های مختلف فناوری اطلاعات دسترسی دارند، مدارک تحصیلی مختلفی وجود دارد.

از اینرو، این موضوع که یک مهندس کامپیوتر چه کاری انجام می دهد، به شغل انتخابی آنها مربوط است. در همین راستا، می توان عنوان کرد که:

  • مهندسان نرم افزار به برنامه نویسی کامپیوتر، برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند و به طور کلی توسعه نرم افزار می پردازند.
  • مهندسین سخت افزار به طراحی، تعمیر و نگهداری محصولات فیزیکی اقدام می کنند.
  • مهندسین شبکه، سیستم ها و شبکه ها را طراحی نموده و نگهداری می کنند.

مهندسان کامپیوتر، چه کاری انجام می دهند؟ به طور کلی، مهندسی کامپیوتر تلفیقی از علوم کامپیوتر و مهندسی برق محسوب می شود. یک مهندس کامپیوتر کارهای متعددی نظیر طراحی نرم ‌افزار/ سیستم/ شبکه تا پیاده‌ سازی الگوریتم ‌ها و حفظ امنیت را انجام می دهد. بنابراین هدف نهایی، برآوردن الزامات فنی و اداری صنعت است، اما ممکن است این تعریف در رابطه با سایر مشاغل نیز به کار گرفته شود.

پاورپوینت کامپیوتر

دانلود پاورپوینت قابل ویرایش مهندسی کامپیوتر

نمونه پاورپوینت هایی که در این صفحه مشاهده می نمایید، در محیط نرم افزار پرکاربرد پاورپوینت آماده شده اند و دارای فرمت های ppt یا pptx می باشند. این محصولات، کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند. رشته کامپیوتر دارای موضوعات و مباحث جذاب بسیار گسترده ای است و هر روزه، با گسترش تکنولوژی، به تعداد این موضوعات افزوده می شود. از لحاظ تاریخی، این رشته با عنوان ” طراحی کامپیوتری” شناخته می شود. در حقیقت، منشاء طراحی رایانه‌ ها از سوی تعداد نسبتاً اندکی از مهندسان بسیار ماهر با هدف رفع محدودیت‌ های فناوری رایانه و میکروالکترونیک بوده است. کوچک سازی موفقیت آمیز دستگاه های سیلیکونی و افزایش قابلیت اطمینان آنها به عنوان اجزای سازنده سیستم، محیطی را ایجاد نموده است که در آن، رایانه ها با دستگاه های الکترونیکی معمولی جایگزین شده اند. این کاربردها همچنین به گسترش تلفن‌های همراه، دستیارهای دیجیتال شخصی، دستگاه‌ های موقعیت آگاه، دوربین های دیجیتال و محصولات مشابه منجر شده اند. همچنین در کاربردهای مختلف نظیر سلسله مراتب حافظه نیز به کار گرفته می شوند، یعنی آن دسته از سیستم‌ های محاسباتی که در برنامه‌ هایی نظیر خودروها، دستگاه‌ های الکترونیکی در مقیاس وسیع و لوازم اصلی پدیدار می شوند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi