تصمیم گیری استراتژیک

مقالات ISI تصمیم گیری استراتژیک

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات انگلیسی مربوط به تصمیم گیری استراتژیک، ارائه شده است. این مقالات از ژورنال های ISI مطرح و معتبر بین المللی جمع آوری شده اند و فایل PDF مقاله انگلیسی آنها را می توانید به صورت کاملا رایگان از سایت، دریافت نمایید.

تصمیم گیری، بخش بزرگی از مسئولیت یک مدیر یا مدیر اجرایی است. مدیران کسب و کارهای موفق، کاری فراتر از فقط یافتن روشی برای پول درآوردن و فروش محصول انجام می دهند. نه تنها امور روزانه فروش شرکت را مدیریت می کنند، بلکه همچنین به یک تصویر بزرگ فکر می کنند و تصمیماتی می گیرند که شرکت را به سمت مسیری که برنامه ریزی شده، می برند. به این فرآیندها، تصمیم گیری استراتژیک گفته می شود، و به وسیله آن، تصمیمات، بر طبق اهداف یا رسالت یک شرکت گرفته می شوند. این نوع تصمیم گیری، انتخاب ها را هدایت می کند، و در نتیجه، آنها را با هدف شرکت همسو می کند. همچنین، «تفکر خارج از چارچوب» را می طلبد، زیرا لازم است تا مدیران آن سناریوهای بعدی که ممکن است رخ دهند یا ندهند را مورد ملاحظه قرار دهند. این سناریوها هستند که تعیین می کنند که یک شرکت به کدام جهت خواهد رفت.

مقاله تصمیم گیری استراتژیک

مقاله فارسی تصمیم گیری استراتژیک

در این صفحه می توانید مقالات مرتبط با مباحث تصمیم گیری استراتژیک را مشاهده نمایید. این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مدیریت و به صورت کاملا تخصصی، ترجمه به فارسی شده اند. ترجمه فارسی مقالات در قالب فایل ورد (WORD) بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند. تصمیمات استراتژیک، تصمیماتی هستند که با کل محیطی که شرکت در آن فعالیت می کند، کل منابع و کارکنانی که شرکت را تشکیل می دهند و رابط بین این دو، هماهنگ هستند.

مشخصات و ویژگی های این تصمیم گیری های استراتژیک، عبارتند از:

  • تصمیمات استراتژیک، گزاره های منابع مهمی برای یک سازمان دارند. این تصمیمات ممکن است با پردازش منابع جدید، سازمان دهی یا جابجایی دیگران، ارتباط داشته باشند.
  • این تصمیمات و هماهنگ سازی قابلیت های منابع سازمانی با تهدیدات و فرصت ها، در ارتباط هستند.
  • این رویکردها با مجموعه ای از فعالیت های سازمانی سروکار دارند.
  • این تصمیمات شامل تغییرات و تحولات گسترده ای است، زیرا یک سازمان در محیطی همیشه در حال تغییر فعالیت می کند. همه این موارد نیز در مورد چگونگی فعالیت های آتی یک سازمان است.
  • این نوع تصمیمات، ماهیت پیچیده ای دارند.
  • این فرآیندها در بالاترین سطح قرار می گیرند و غیرقطعی هستند، زیرا با آینده سروکار دارند و دربرگیرنده ریسک های بسیار بالایی می باشند.
  • تصمیمات استراتژیک با تصمیمات اداری و عملیاتی، متفاوت هستند. تصمیمات اداری، تصمیمات رویه ای و روتین می باشند که به گرفتن تصمیمات استراتژیک یا تصمیمات عملیاتی کمک می کنند. تصمیمات عملیاتی، تصمیمات فنی هستند که به اجرای تصمیمات استراتژیک کمک می کنند. کاهش هزینه ها نیز مولفه ای از این فرآیند است که از طریق تصمیم گیری عملیاتی و کاهش تعداد کارکنان، انجام می شود و نحوه انجام این کاهش ها، یک تصمیم اداری است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi