منابع انسانی بین المللی

مقاله مدیریت منابع انسانی بین المللی PDF

در این صفحه، مقالات مربوط به مبحث مدیریت منابع انسانی بین المللی، ارائه شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی دریافت شده اند و می توانید از آنها به عنوان منبعی برای انجام پروژه های درسی و پژوهش های دانشگاهی و همچنین به عنوان مقاله بیس پروپوزال و پایان نامه، استفاده نمایید. فایل PDF انگلیسی این مقالات را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید.

مدیریت منابع انسانی بین المللی (IHRM) به فرآیند استخدام، آموزش و توسعه و جبران خدمات کارکنان در سازمان های بین المللی و جهانی اشاره دارد. یک شرکت بین المللی، شرکتی است که از شرکت های تابعه در خارج از کشور تشکیل شده است و به تخصص تجاری یا توانایی های تولیدی شرکت مادر، وابسته است. به طور کلی، یک MNC در کشورهای مختلف از کسب و کارهای متعددی تشکیل شده است، اما به طور کلی از طریق دفتر مرکزی واقع در یک کشور خاص، مدیریت و کنترل می شود.

مدیریت منابع انسانی بین المللی به عملکردهای معمول HRM نظیر استخدام، انتخاب، آموزش و توسعه، ارزیابی عملکرد و غیره در سطح بین المللی می پردازد. متخصصین استدلال می کنند که، این حوزه متشکل از مسائل مدیریت منابع انسانی حاصل از بین‌ المللی سازی کسب‌ وکار، استراتژی ‌ها، سیاست‌ ها و شیوه‌ های مربوط به این فرآیند است که شرکت ‌ها در پاسخ به بین‌ المللی سازی کسب ‌وکارها، از آن پیروی می کنند. در تعریف دیگری از این فرآیند می توان آن را فرایند آماده سازی، تخصیص و استفاده مؤثر از منابع انسانی در یک شرکت چند ملیتی دانست.

منابع انسانی بین المللی

مقاله ترجمه شده منابع انسانی بین المللی

در این صفحه، جدیدترین موضوعات و مقالات مربوط به مبحث مدیریت منابع انسانی بین المللی ارائه شده اند. این مقالات توسط تیمی از برترین مترجمین رشته مدیریت، و به صورت کاملا تخصصی، ترجمه شده و در اختیار شما قرار داده شده اند. ترجمه مقالات در قالب ورد (WORD) و دارای فرمت doc یا docx بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند. ترجمه مقالات را می توانید با قیمتی تقریبا رایگان از سایت، خریداری نمایید.

بر طبق اظهارات پژوهشگران، HRM بین المللی یا داخلی شامل برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل تدارکات، توسعه، جبران خسارت، ادغام و حفظ افراد جهت نیل به اهداف سازمانی، فردی و اجتماعی می باشد. همچنین، کسب ‌وکارهای بین ‌المللی بایستی علاوه بر استفاده مؤثر از خدمات خود در تمامی سطوح عملکردی، دفتر شرکتی خود، در کارخانه‌ های واحد های تولیدی خارجی، اقداماتی نظیر جذب، آموزش، ایجاد انگیزه، پرورش و حفظ را نیز انجام دهند. از این رو، فرآیند تهیه، تخصیص و استفاده مؤثر از منابع انسانی در تجارت بین المللی، مدیریت منابع انسانی بین المللی نامیده می شود.

این حوزه به شناسایی و درک این موضوع اشاره دارد که MNC ها به چه طریقی، نیروی کار پراکنده جغرافیایی خود را برای استفاده از منابع انسانی خود جهت کسب مزیت رقابتی محلی و جهانی مدیریت می‌کنند. همچنین، در مقایسه با مدیریت منابع انسانی داخلی، این حوزه از مفهوم و دامنه عملیات و کار گسترده تری برخوردار است. همچنین در این زمینه، راهبردها و رویکردهای متفاوتی نیز ارائه شده است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi