بهره برداری از سیستم های قدرت

مقالات ترجمه شده بهره برداری از سیستم های قدرت

در این صفحه می توانید لیستی از جدیدترین مقالات انگلیسی بیس در زمینه بهره برداری از سیستم های قدرت برق را مشاهده نمایید. این مقالات به همراه ترجمه فارسی آنها در اختیار شما قرار داده می شوند و که به صورت فایل ورد doc (WORD) بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند. این مقالات توسط برترین مترجمین رشته مهندسی برق، ترجمه شده اند.

شبکه قدرت را می توان عظیم ترین شبکه ای دانست که توسط انسان ساخته شده و وظیفه آن نیز تامین انرژی برای مصرف کنندگان مختلف می باشد. نقش انرژی الکتریکی در زندگی مدرن امروز، بر کسی پوشیده نیست. نحوه بهره برداری و کنترل و همچنین امنیت در کیفیت انرژی تحویل داده شده، اهمیت بسیار بالایی دارد. یکی از موضوعات اساسی در این زمینه، موضوعات مربوط به چالش های فنی مولفه های این شبکه و همچنین عرضه انرژی با حداقل هزینه به مشتریان نهایی می باشد. در همین راستا، مبحث بهره برداری از سیستم های قدرت پیش می آید که در آن به موضوعاتی همچون پخش بار اقتصادی، تجدید ساختار در بازار برق، برنامه ریزی در مدار قرار گیری واحدهای نیروگاهی، امنیت شبکه و … پرداخته می شود.

سیستم قدرت، شبکه­ای از اجزای برقی بکار گرفته شده برای تامین، انتقال، و استفاده از انرژی برق است. نمونه­ای از این سیستم، یک شبکه برق است که برق خانه ها و صنایع در یک منطقه گسترده را تامین می کند. شبکه برق را می توان به تولید کننده هایی که برق را تامین می کنند، سیستم انتقالی که برق از مراکز تولید به مراکز مصرف منتقل می کنند و سیستم توزیع که برق را به خانه ها و صنایع نزدیک خود تغذیه می کنند، تقسیم کرد. هدف اصلی راه اندازی و کنترل سیستم برق، تامین پیوسته انرژی با کیفیت قابل قبول برای همه مصرف کننده ها در سیستم است. وقتی توازنی میان تقاضای برق و برق تولید شده وجود داشته باشد، این سیستم در تعادل است.

بهره برداری از سیستم های قدرت

تحقیق در مورد بهره برداری از سیستم های قدرت

مقالات انگلیسی که در این صفحه مشاهده می کنید، از ژورنال های معتبر بین المللی در مورد مربوط به رشته مهندسی برق، همچون IEEE، IET، الزویر (Elsevier) و … دریافت شده اند. این مقالات را می توان بهترین منبع برای تحقیق های دانشگاهی و همچنین مقاله بیس پایان نامه دانست.

وظیفه سیستم برق، باید بهینه سازی هزینه تولید و تضمین امنیت تامین، باشد. هدف از این مسئله کلاسیک، بهینه سازی توان تامین شده توسط هر گروه از ژنراتورهای سرویس است که منجر به هزینه حداقلی تولید برق در عین تامین نیاز مصرف و امنیت سیستم می شود. وجود روش های محاسبه قوی و الگوریتم های کارآمد برای بهینه سازی، به دست آوردن راه حل بهینه این مسائل برای سیستم های بزرگ برق را ممکن کرده است.

نیاز به ابزارهای بهینه سازی برای کارکرد و برنامه ریزی سیستم های برق در حضور سیستم های انرژی تجدیدپذیر، ضروری است. این بخاطر تغییرپذیری بیشتر و ابهام وارد شده به سیستم در نتیجه بکارگیری منابع انرژی متغیر است. به علاوه تغییر تقاضا در طول زمان و ابهام مربوط به اختلال های پیش بینی نشده ژنراتورها (یا دیگر اجزاء سیستم) همه بر نیاز به ابزارهای کارآمد بهینه سازی تاکید دارند. ابهام در نتیجه افزایش بکارگیری متناوب ژنراتورها و تولید کنترل نشده (مانند انرژی بادی یا خورشیدی) ناشی از پیش بینی پذیری محدود، به سیستم تحمیل می شود. تغییرات غیرمنتظره در خروجی ها معمولاً منجر به نیاز به سطح بالاتر ذخیره برای کارکرد مطمئن و کارآمد تامین برق می شود. بنابراین وقتی مقدار بزرگی از انرژی کنترل نشده برای تغذیه یک شبکه معمولی برق استفاده می شود، باید با جایگزینی منابع انرژی کنترل پذیر به عنوان پشتیبان برای پوشش تغییرات و تزریق های برنامه ریزی نشده انرژی تجدیدپذیر، زمان بندی (یا برنامه ریزی) در نظر گرفته شود.

کاربران باید بدانند که یک نیروگاه تجدیدپذیر می تواند چقدر انرژی تحویل دهد تا بهترین قیمت را برای هر مگاوات ساعت به دست آورند. بنابراین نیاز به توسعه ابزارهای بهینه سازی برای حل مسائل مربوط به منابع انرژی تجدیدپذیر برای توسعه پایدار سیستم برق، ضروری است تا سیستم به روشی مطمئن تر و کارآمدتر عمل کند و در عین حال، همه محدودیت های عملیاتی کاهش دهنده هزینه برای کاربران نهایی را در نظر بگیرند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi