رشته مدیریت کیفیت و بهره وری

پروپوزال تکمیل شده مدیریت کیفیت و بهره وری

در این صفحه می توانید نمونه پروپوزال های آماده و تکمیل شده مربوط به موضوع مدیریت کیفیت و بهره وری را مشاهده نمایید. مطالعه این پروپوزال ها برای دانشجویانی که تمایل به آشنایی بیشتر با ساختارهای استاندارد پروپوزال نویسی هستند، توصیه می شود.

بهره وری و کیفیت، جزء لاینفک استراتژی های عملیاتی سازمان ها هستند. بهره وری در هر دو سطح کلان و خرد، نقش مهمی را ایفا می کند. در سطح خرد، شرکت ها از بهره وری به عنوان معیاری برای ارزیابی عملکرد در مقایسه با بهترین شرکت های هم رده برای شناسایی بهترین شیوه ها استفاده می کنند. مدیریت کیفیت به بخش مهمی از فرهنگ مدیریت تبدیل شده است، به ویژه در شرکت های جدید که از زنجیره تامین، تجارت الکترونیک و محیط های سازمانی مجازی برخوردار هستند. این حوزه پژوهشی به استراتژی ها، تکنیک ها و ابزارهایی برای مدیریت بهره وری و کیفیت و بهبود در سازمان های تولیدی و خدماتی می پردازد.

مدیریت کیفیت تضمین می کند که یک سازمان دارای محصول یا خدمات متناسب و هماهنگ است و آنها از چهار مولفه اصلی تشکیل شده اند: برنامه ریزی کیفیت، تضمین کیفیت، کنترل کیفیت و بهبود کیفیت. این ابزار نه تنها بر کیفیت محصول و خدمات، بلکه بر ابزارهای دستیابی به آن نیز متمرکز است. بنابراین این فرآیند از تضمین کیفیت و کنترل فرآیندها و همچنین محصولات برای دستیابی به کیفیت سازگارتر استفاده می کند. کنترل کیفیت نیز بخشی از این حوزه است. آنچه مشتری می خواهد و حاضر است برای آن هزینه کند، کیفیت را تعیین می کند. این ابزار را می توان یک تعهد مکتوب یا نانوشته به یک مصرف کننده شناخته شده یا ناشناس در بازار، عنوان کرد. بنابراین، کیفیت را می توان به صورت آمادگی برای استفاده مطلوب تعریف نمود، یا به عبارت دیگر، اینکه محصول به چه میزان توانسته تا عملکرد مورد نظر را برآورده سازد.

پروپوزال مدیریت کیفیت و بهره وری

نمونه پروپوزال رایگان مدیریت کیفیت و بهره وری PDF

در این صفحه می توانید لیستی از موضوعات پروپوزال مربوط به مدیریت کیفیت و بهره وری را مشاهده نمایید. با توجه به نیاز دانشجویان رشته مدیریت به نمونه پروپوزال های آماده در درس روش تحقیق، ما در سایت فرداپیپر، بزرگ ترین بانک نمونه پروپوزال های آماده در رشته های مختلف را به تفکیک ارائه کرده ایم. این نمونه ها با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده می شوند. با خرید هر محصول می توانید به فایل ورد (WORD) و PDF پروپوزال ها دسترسی داشته باشید. فایل ورد پروپوزال ها دارای فرمت doc یا docx بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند.

رویکردهای مدیریتی مبتنی بر بهبود در تمام جنبه های کیفیت، به شدت توسط مشاوران خصوصی و سازمان های دولتی به عنوان مسیری برای بهبود عملکرد سازمانی، ترویج می شود. این پرسش مطرح می شود که آیا این رویکردها، موثر واقع شده اند یا خیر، و تلاش می‌کند با توصیف مطالعه‌ انجام شده برروی چندین شرکت که فرآیندهای کیفیت را انجام می‌دهند که عموماً مبتنی بر مفاهیم مدیریت کیفیت جامع (TQM) هستند، به آن پاسخ دهد. نتیجتاً اینکه، این رویکردها، تأثیر قابل توجهی بر عملکرد و روابط درون سازمان ها داشته اند و این موضوع ممکن است به دوام بلندمدت آنها کمک کرده باشد. این نتیجه گیری با افزودن این موضوع تقویت می شود، که همانطور که توسط شاخص های عملکرد کلی شرکت سنتی اندازه گیری می‌شود، تأثیر مستقیم این فرآیندهای کیفیت محور تا حد زیادی تحت الشعاع تأثیرات سایر عوامل داخلی و خارجی که بر عملکرد تجاری تأثیر می‌گذارند، قرار می گیرد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi