کنترل

مقالات ترجمه شده مهندسی کنترل

در این صفحه، جدیدترین مقالات انگلیسی در زمینه مهندسی کنترل، کنترل مدرن، ابزار دقیق و … قرار داده شده است. ترجمه فارسی این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مهندسی برق کنترل انجام شده اند و با قیمتی تقریبا رایگان در اختیار شما قرار داده شده اند. درس کنترل را باید یکی از اصلی ترین واحدهای درسی رشته مهندسی برق دانست. با توجه به اهمیت آن، کنترل به یکی از چهار گرایش اصلی این رشته تبدیل شده است. هدف کلی این درس، تعیین یک هدف مطلوب با توجه به اصول پایدار و همچنین حذف اختلال و عدم اطمینان می باشد. مهندسی سیستم کنترل، شاخه ای از مهندسی است که به اصول نظریه کنترل و طراحی سیستمی که رفتار مطلوب را به شکل کنترل شده به دست می دهد، مربوط می شود. بنابراین اگرچه این رشته اغلب به عنوان گرایشی از مهندسی برق در دانشگاه تدریس می شود، با این حال باید آن را یک موضوع بین رشته ای دانست.

مهندسان سیستم کنترل، سیستم های پیچیده ای را تحلیل، طراحی و بهینه می کنند که شامل هماهنگی یکپارچه اجزاء مکانیکی، الکتریکی، شیمیایی، متالورژیکی، الکترونیکی یا پنوماتیکی می شود. بنابراین این رشته به گستره متنوعی از سیستم های دینامیک می پردازد که شامل واسط های انسانی و فنی هستند. این سیستم ها به طور گسترده، سیستم های کنترل نامیده می شوند. مهندسی سیستم های کنترل روی تحلیل و طراحی سیستم ها برای بهبود سرعت واکنش، دقت و پایداری سیستم تمرکز دارد.

دو روش سیستم کنترل عبارتند از روش های کلاسیک و روش های مدرن. مدل ریاضی سیستم به عنوان گام اول در تحلیل، طراحی و آزمایش آغاز می شود. شرایط لازم برای پایداری، بررسی می شود و در نهایت بهینه سازی می آید. در روش کلاسیک، مدل سازی ریاضی معمولاً در دامنه زمان، دامنه فرکانس یا دامنه مجموعه انجام می شود. واکنش مرحله ای یک سیستم به لحاظ ریاضی در تحلیل جزئی دامنه زمان، مدل سازی می شود تا زمان استقرار، درصد فرارفت (بیش از حد) و … پیدا شود. به طور معمول از تبدیل لاپلاس در دامنه فرکانس برای یافتن بهره حلقه باز، حاشیه فاز، پهنای باند و … سیستم استفاده می شود. مفهوم تابع انتقال، معیار پایداری نایکوئیست (Nyquist)، نمونه برداری از داده، طرح Nyquist، قطب ها وصفرها، نمودارهای بود (Bode)، تاخیرهای سیستم، همه زیرسایه جریان مهندسی کنترل کلاسیک قرار می گیرد.

مهندسی کنترل مدرن به سیستم های چند ورودی-چند خروجی، روش فضای حالت، مقدارهای ویژه و بردارها و .. می پردازد. به جای تبدیل معادلات دیفرانسیلی معمولی پیچیده، روش های مدرن، معادلات رده بالاتر را به معادلات دیفرانسیل درجه اول تبدیل می کند و آن را با روش برداری حل می کند. سیستم های کنترل خودکار، پرکاربردترین سیستم ها هستند، چراکه شامل کنترل دستی نمی شوند. متغیر کنترل شده، اندازه گیری می شود و با یک مقدار مشخص شده، مقایسه می گردد تا نتیجه مطلوب به دست آید. در نتیجه  استفاده از سیستم های خودکار برای اهداف کنترلی، هزینه هایی همچون هزینه انرژی یا برق و هزینه فرآیند (با افزایش کیفیت و بهره وری)، کاهش خواهد یافت.

کنترل

دانلود رایگان مقاله در مورد کنترل

در این صفحه می توانید لیستی از جدیدترین مقالات مربوط به رشته مهندسی برق گرایش کنترل را مشاهده نمایید. فایل مقاله انگلیسی این مقالات را می توانید به صورت رایگان و با فرمت PDF از سایت، دانلود نمایید. این مقالات از معتبرترین ژورنال های بین المللی همچون IEEE، IET، الزویر (Elsevier) و … دریافت شده اند. مهندسی کنترل یا مهندسی سیستم های کنترل، یک رشته مهندسی است که به سیستم های کنترل، بکارگیری نظریه کنترل برای طراحی تجهیزات و سیستم ها با رفتار مطلوب در محیط های کنترل می پردازد. رشته های کنترل، همپوشانی دارند و معمولاً با مهندسی برق و مکانیک در موسسات زیادی در سراسر دنیا تدریس می شود. این روش از حسگرها و شناساگرها برای اندازه گیری عملکرد خروجی فرآیند تحت کنترل استفاده می کند؛ این اندازه گیری ها برای تامین بازخورد تصحیحی برای کمک به دستیابی به عملکرد مطلوب، استفاده می شود. سیستم های طراحی شده برای اجرا بدون نیاز به ورودی انسانی، سیستم های کنترل خودکار نامیده می شوند (مانند کنترل کروز (پیمایش) برای تنظیم سرعت یک خودرو). فعالیت های مهندسی سیستم های کنترل که ماهیتاً چندرشته ای است بر پیاده سازی سیستم های کنترل به دست آمده با مدلسازی ریاضی گستره متنوعی از سیستم ها، تمرکز دارد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi