رشته مدیریت جهانگردی

موضوع پروپوزال مدیریت جهانگردی و گردشگری

در این صفحه می توانید لیستی از موضوعات مرتبط با رشته مدیریت جهانگردی و گردشگری (اقامتگاه و بوم گردی) را مشاهده نمایید. مطالعه این نمونه پروپوزال ها می تواند بهترین روش جهت آشنایی با مباحث این رشته و همچنین روش پروپوزال نویسی درس روش تحقیق برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد باشد. مطالعه این محصولات می تواند موضوعات پژوهشی جدیدی را نیز در ذهن دانشجویان تداعی نماید. صنعت جهانگردی به سرعت در حال رشد است و مشاغل در مدیریت جهانگردی به شدت مورد توجه قرار گرفته اند. کار در این بخش، طیف وسیعی از نقش های جالب مانند ملاقات با افراد جدید و فرصت سفر را ارائه می دهد.

این رشته به اموری اطلاق می‌شود که به صنعت هتلداری و مسافرت مربوط می‌شوند. فرصت‌های آموزشی گسترده‌ای را در سفر، اقامتگاه‌ها و صنایع غذایی به مشاغل مدیریتی ارائه می‌دهد. این رشته همچنین می تواند شامل کار در انجمن ها یا آژانس هایی باشد که مستقیماً درگیر خدمات جهانگردی هستند.

مدیریت هتلداری و جهانگردی، مطالعه صنعت هتلداری است. مدرک تحصیلی این رشته می تواند از سوی یک کالج دانشگاهی که به مطالعات مدیریت هتلداری می پردازد یا یک مدرسه کسب و کار اعطا شود. این مدارک، بسیار معتبر بوده و در طی دهه اخیر، دانشجویان و علاقه مندان زیادی را جذب خود نموده است. این رشته، به مطالعات مدیریتی مربوط به مدیریت در صنعت هتلداری اطلاق می شود که جهانگردی بخشی از آن است. صنعت هتلداری که متشکل از رستوران‌ها، کافه‌ها، کلوپ‌ها، استراحتگاه‌ها، خطوط سفر دریایی و سایر مشاغل مشتری‌محور است، صنعت بسیار بزرگی است که هر ساله، میلیون‌ها شغل جدید ایجاد می‌کند.

پروپوزال جهانگردی

پروپوزال مدیریت جهانگردی و گردشگری WORD و PDF

در این صفحه می توانید لیستی از نمونه پروپوزال های رشته مدیریت جهانگردی و گردشگری را مشاهده نمایید. این نمونه پروپوزال ها به صورت فایل ورد (WORD) و PDF در اختیار شما قرار خواهند گرفت. فایل ورد پروپوزال ها دارای فرمت های doc و docx می باشند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند. شما دانشجویان گرامی می توانید این نمونه ها را با اعمال تغییراتی در آنها، در قالب و فرم دانشگاهی خاص خود وارد نمایید. مدیریت جهانگردی به فعالیت های مرتبط با برنامه ریزی سفر اشاره دارد. مدیریت هتلداری، مدیریت فعالیت‌ها در مکانی مانند رستوران، مرکز همایش، پارک تفریحی گردشگری یا مرکز خرید است که افراد با یکدیگر ملاقات می‌کنند. مدیریت هتل، همانطور که از نامش مشخص است، شامل مدیریت وظایف در یک هتل یا استراحتگاه است.

این رشته، نظارت بر کلیه فعالیت های مرتبط با صنعت جهانگردی و هتلداری است. یک حوزه چند رشته ای است که علاقه، تجربه و آموزش لازم برای افراد را فراهم می کند تا آماده پست های مدیریتی در صنعت غذا، اقامتگاه و جهانگردی باشند. همچنین این رشته ممکن است شامل شرکت ها، انجمن ها و مقامات دولتی باشد که به بازاریابی خدمات جهانگردی برای مسافران بالقوه می پردازند.

مدیریت جهانگردی دارای سه حوزه است:

  1. وظایف مدیریت کسب و کار، از قبیل امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی
  2. نظریه ها و اصول مدیریت
  3. موضوعات صنعت جهانگردی، از قبیل انگیزه سفر، عوامل محیطی و سازمان های جهانگردی

جهانگردی یا ایده افرادی که برای کسب و کار یا تفریح ​​به مقاصدی دور از خانه خود سفر می کنند، زمینه ای رو به رشد با فرصت های فراوان است. برای متخصصان این رشته، این فرصت ها شامل ارائه امکاناتی است که گردشگران در آن اقامت کنند و همچنین انجام فعالیت هایی که گردشگران در طول این سفرها انجام می دهند. مردم به دلایل مختلف به جهانگردی می پردازند: برای استراحت، ملاقات با خانواده، پذیرفتن فرهنگ های جدید و به عنوان بخشی از گردش های تجاری و حرفه ای. جهانگردی به عنوان یک صنعت، برای توسعه، رشد و پتانسیل اقتصادی، بسیار مهم است.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi