اینترنت اشیا

مقاله انگلیسی در مورد اینترنت اشیا

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات و موضوعات مربوط به اینترنت اشیا (IoT) را مشاهده نمایید. این مقالات از ژورنال های منتخب و معتبر بین المللی همچون IEEE، الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … جمع آوری شده و در اختیار شما قرار داده شده اند. فایل PDF مقاله انگلیسی را می توانید به صورت رایگان دریافت نمایید. اینترنت اشیاء (IoT)، شبکه ای از اشیای فیزیکی است که جهت اتصال و تبادل داده با سایر دستگاه ها و سیستم ها، از طریق اینترنت با حسگرها، نرم افزارها و سایر فناوری ها تعبیه شده اند. این دستگاه ها، اشیای خانگی معمولی تا ابزارهای صنعتی پیچیده را در بر می گیرند. امروزه با بیش از میلیاردها دستگاه متصل، کارشناسان امیدوار هستند که این اعداد در طی سال های آتی نیز رشد بی سابقه ای را تجربه کند.

این حوزه طی چندین سال گذشته، به عنوان یکی از مهم ترین فناوری های قرن بیست و یکم، مورد توجه فزاینده ای قرار گرفته است. با توجه به اینکه امروزه می‌توان اشیای روزمره نظیر وسایل آشپزخانه، ماشین آلات، ترموستات‌ ها، مانیتورهای کودک و … را از طریق دستگاه ‌های تعبیه ‌شده، به اینترنت متصل نمود، امکان برقراری ارتباط یکپارچه بین افراد، فرآیندها و اشیا محقق می شود.

اشیای فیزیکی با استفاده از محاسبات کم‌ هزینه، ابر، کلان داده ها، تحلیل و فناوری ‌های تلفن همراه می‌توانند با کمترین مداخله انسانی، داده ها را اشتراک گذاری و جمع‌آوری کنند. در این جهان بیش از حد متصل، سیستم های دیجیتال می توانند هر گونه تعامل بین اشیای متصل را ضبط، نظارت و تنظیم کنند. از اینرو امکان برقراری تعامل و همکاری بین دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال میسر می شود.

به طور مفصل تر می توان اینگونه عنوان کرد که، این اصطلاح شامل هر چیزی است که به اینترنت متصل می شود، اما به طور فزاینده ‌ای برای تعریف اشیایی که با یکدیگر «ارتباط برقرار می کنند»، مورد استفاده قرار می گیرد. پژوهشگران اینگونه عنوان کرده اند که: اینترنت اشیا از دستگاه‌ هایی نظیر حسگرهای ساده گرفته تا گوشی‌ های هوشمند و پوشیدنی‌ ها تشکیل شده است که همگی به یکدیگر متصل می باشند.

با ترکیب این دستگاه ‌های متصل با سیستم های خودکار، می‌توان «اطلاعات را گردآوری و تحلیل نموده و اقداماتی را در پیش گرفت» تا در انجام یک کار خاص یا کسب تجربه از یک فرآیند به افراد کمک نمود. در حقیقت، این اینترنت اشیا از آینه های هوشمند تا چراغ های روشنایی در مغازه ها و فراتر از آن را در بر می گیرد.

اینترنت اشیا در رابطه با شبکه‌ ها، دستگاه‌ ها و داده‌ها می باشد. این ابزار سبب می شود که دستگاه‌ های دارای اتصالات اینترنتی خصوصی بسته، با سایر دستگاه ها ارتباط برقرار کنند و اینترنت اشیا این شبکه ‌ها را گرد هم جمع می کند. همچنین فرصتی را در اختیار دستگاه‌ ها قرار می‌ دهد تا نه تنها در سیلوهای نزدیک، بلکه در انواع شبکه‌ های مختلف ارتباط برقرار کرده و دنیای بسیار متصل تری را به وجود آورند.

مقاله اینترنت اشیا

مقاله اینترنت اشیا doc

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات انگلیسی مربوط به موضوع اینترنت اشیا را مشاهده نمایید. ترجمه تخصصی این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین مهندسی برق و کامپیوتر در فرداپیپر انجام شده و در اختیار شما قرار داده شده است. ترجمه مقالات در محیط ورد (WORD) انجام شده و دارای فرمت doc یا docx می باشند. این فایل ها، کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند. این مقالات مربوط به موضوعات مختلفی همچون امنیت، تاریخچه، ساختار، کاربردها، و انواع اینترنت اشیا و همچنین جایگاه اینترنت اشیا در ایران و جهان و موضوعات بیشتر دیگری می باشند.

اینترنت اشیا به معنای اتصال هر دستگاه (تا زمانیکه دارای کلید روشن/خاموش باشد) به اینترنت و سایر دستگاه های متصل است. اینترنت اشیا، شبکه عظیمی از اشیا و افراد متصل است که همگی اطلاعاتی را در خصوص نحوه استفاده از آنها و محیط پیرامون خود، گردآوری و اشتراک گذاری می کنند. لازم به ذکر است که تعدادی عظیمی از اشیاء در هر شکل و اندازه وجود دارد، نظیر مایکروویوهای هوشمند که به طور خودکار برای مدت زمان مناسب اقدام به طبخ غذا می کنند، ماشین‌های خودران که حسگرهای پیچیده ‌آنها، اشیاء را در مسیرهای صحیح تشخیص می‌دهند، تا دستگاه‌های تناسب اندام پوشیدنی که میزان تناسب فرد، ضربان قلب و تعداد گام هایی که در آن روز برداشته اید را اندازه‌گیری می‌کنند. سپس از این اطلاعات می توان برای ارائه برنامه های ورزشی متناسب با فرد استفاده نمود. حتی توپ های فوتبال متصلی وجود دارند که می‌توانند فاصله و سرعت پرتاب را ردیابی نموده و برای اهداف آموزشی بعدی، آمار بدست آمده را از طریق یک برنامه، ثبت کنند.

دستگاه ‌ها و اشیاء از طریق حسگرهای داخلی که داده‌ های دستگاه ‌های مختلف را با یکدیگر تلفیق می‌کنند به یک پلتفرم اینترنت اشیا متصل می‌شوند و سپس تحلیل‌ هایی برای اشتراک گذاری ارزشمندترین اطلاعات با برنامه‌ های ساخته شده جهت رفع الزامات خاص، صورت می گیرد. همچنین، پلتفرم‌ های قدرتمند این فرآیند، به طور دقیق می‌توانند تشخیص دهند که چه اطلاعاتی سودمند و موثر هستند و از چه اطلاعاتی می‌توان با خیال آسوده چشم پوشی کرد. همچنین برای تشخیص الگوها، ارائه توصیه ها و تشخیص مسائل احتمالی قبل از وقوع آنها می توان از اطلاعات بدست آمده استفاده نمود.

به طور مثال، در صورتیکه صاحب یک کسب و کار خودروسازی باشید، ممکن است نیاز باشد که بدانید کدام یک از اجزای اختیاری (نظیر صندلی های چرمی یا چرخ های آلیاژی) جزء محبوب ترین اجزا محسوب می شوند. با استفاده از این فناوری، می توان از گزینه های زیر استفاده نمود:

  • استفاده از حسگرها برای تشخیص اینکه کدام بخش ها در یک نمایشگاه، بیشتر مورد توجه هستند و مشتریان در کدام بخش، زمان بیشتری را صرف می کنند.
  • بررسی داده‌های فروش موجود برای تشخیص اینکه کدام اجزا، سریع به فروش می رسند.
  • متعادل سازی خودکار داده های فروش با عرضه ها برای اینکه اقلام مورد علاقه خریداران به اتمام نرسند.

اطلاعات جمع‌آوری ‌شده توسط دستگاه ‌های متصل، این امکان فراهم می کند تا تصمیمات هوشمندانه تری در خصوص اجزای ذخیره ‌سازی بر پایه اطلاعات هم‌ زمان، اتخاذ شود که در نهایت به صرفه‌جویی در زمان و هزینه منجر می شود. با بینش ناشی از تحلیل پیشرفته، توانایی لازم برای کارآمدتر نمودن فرآیندها محقق می شود. اشیاء و سیستم ‌های هوشمند به این معناست که می‌توان وظایف خاصی را به خصوص زمانی که این موارد تکراری، پیش پا افتاده، وقت‌گیر یا حتی خطرناک هستند، خودکار نمود.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi