حسابداری و اقتصاد

نمونه مقاله حسابداری و اقتصاد

در این صفحه لیستی از مقالات انگلیسی مرتبط با مبحث حسابداری و اقتصاد، ارائه شده اند. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی، جمع آوری شده اند. فایل PDF مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت دانلود کرده و به عنوان منبعی برای پروژه های دانشگاهی خود استفاده نمایید.

حسابداری و اقتصاد هر دو با حجم هنگفتی از کار با اعداد، سروکار دارند. اما، حسابداری، حرفه ای است که به ثبت، تحلیل و گزارشگری درآمد و مخارج، اختصاص دارد، درحالی که اقتصاد، شاخه ای از علوم اجتماعی است که با تولید، مصرف و انتقال منابع، سروکار دارد.

در ابتدا به توضیحاتی در مورد رشته حسابداری می پردازیم: اکثر افراد، تنها در زمان مالیات با حسابداران سروکار دارند. اما، در دنیای بزرگتر کسب و کار، این متخصصین، قسمتی اساسی از هر سازمان محسوب می شوند. کار آنها، پیگیری جریان پول به داخل و بیرون یک سازمان است. آنها از روش های متعددی برای ثبت و تحلیل بودجه ها، مخارج و درآمد استفاده می کنند و رکوردهای مالی را بر اساس داده هایی که تحلیل کرده اند، تولید می کنند. کار آنها برای پیش بینی تاثیر مالی، هرگونه تغییر توصیه شده یا رویداد آتی بالقوه بر یک کسب و کار، بسیار مهم است. دفاتر حسابداران، ماهیت رکوردها و سوابق مالی فعالیت مالی یک فرد یا یک سازمان برای یک مدت معین را دارند. استانداردهای این حوزه، که به GAAP مشهور هستند، برای تمکین مالیاتی و برای گزارشگری مالی دقیق به سهامداران، بسیار مهم می باشند.

در زمان های مدرن، حسابداری طبق اصول مربوط به اهمیت، بموقع بودن، مطمئن بودن، مقایسه پذیری و هماهنگی اطلاعات یا گزارش ها، عمل می کند. اصول پذیرفته شده این حوزه برای ممکن سازی تبادل اطلاعات، بکار گرفته می شوند. قابل توجه اینکه، آن استانداردها و اصول در گزارش های مالی سه ماهه و سالانه شرکت های پذیرفته شده، رعایت می شوند.

در ادامه به توضیحاتی در مورد مبحث اقتصاد، پرداخته شده است: اقتصاد، به بیان کلی، رشته ای است که با توزیع منابع میان مردم سر وکار دارد. دانشگاهیان و اقتصاد دانان، در تحلیل و درک روش تولید و توزیع کالاها و خدمات، دخیل هستند. متخصصین این حوزه، نقش اساسی در توسعه سیاست های اقتصادی برای دولت ها و پیش بینی تاثیر تغییرات سیاستی و مقرراتی، دارند. آنها به نحو روز افزونی در خدمات مالی و صنعت، مورد استخدام قرار  می گیرند، و روندهای بازار را تفسیر و پیش بینی می کنند.

این حوزه بطور کلی به دو رشته تقسیم می شود:

  • اقتصاد کلان، با توزیع منابع در یک اکوسیستم، مانند یک ملت، سروکار دارد. این شامل ردیابی و مطالعه عوامل بسیاری است که بر بازده کارهای اقتصادی، مانند نرخ تورم و نرخ بهره وری، تاثیر می گذارند.
  • اقتصاد خرد، مطالعه رفتار فرد در یک اکوسیستم اقتصادی یا هر نهاد منفرد دیگر مانند یک کسب و کار می باشد و با تاثیر تصمیمات فردی بر توزیع منابع، سروکار دارد.

حسابداری و اقتصاد

بهترین مقالات حسابداری

در این صفحه، لیستی از معتبرترین و بهترین مقالات در حوزه حسابداری و اقتصاد، ارائه شده اند. لازم به ذکر است که ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط تیمی از برترین مترجمین این رشته و به صورت کاملا تخصصی، انجام شده و فایل ورد (WORD) آنها را می توانید از سایت، خرید نمایید. فایل ورد ترجمه ها دارای فرمت doc یا docx بوده و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی می باشند. حسابداران و اقتصاددانان هر دو به کسب و کارها، صنایع و دولت ها در طراحی استراتژی و برنامه ریزی، گرفتن تصمیمات مالی درست و تعیین سیاست های پولی، کمک می کنند. استادان و متخصصان هر دو رشته، مبنای تحلیل ها و پیش بینی های خود را براساس بازارها، شرایط و رویدادهای واقعی، پایه گذاری می کنند. حسابداری، رشته ای پر از جزئیات است که جریان ورودی و خروجی پول را ردیابی می کند، درحالی که اقتصاد دانان معمولاً بیشتر به روندهای تصویر بزرگی که پول را هدایت می کنند، توجه می کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi