شبکه هوشمند

مقاله در مورد شبکه هوشمند برق

در این صفحه می توانید جدیدترین موضوعات و مقالات بیس مربوط به شبکه هوشمند برق را مشاهده نمایید. این مقالات از معتبرترین ژورنال های بین المللی همچون IEEE، الزویر (Elsevier) و … دریافت شده اند و کاملا مناسب استفاده به عنوان مقاله بیس پایان نامه می باشند. مقالات انگلیسی را می توانید به صورت رایگان و با فرمت PDF از سایت، دانلود نمایید. شبکه هوشمند یک شبکه برق بر پایه فناوری دیجیتال است که برای تامین برق برای مصرف کننده ها از طریق ارتباط دوسویه دیجیتال استفاده می شود. این سیستم امکان نظارت، تحلیل، کنترل و ارتباط در زنجیره تامین را برای کمک به بهبود بازدهی، کاهش هزینه و مصرف انرژی، و بیشینه سازی شفافیت و قابلیت اطمینان زنجیره تامین انرژی، فراهم می کند. شبکه هوشمند با هدف غلبه بر ضعف های شبکه های معمولی برق با استفاده از سنجشگرهای هوشمند معرفی شد.

بسیاری از موسسات در سراسر جهان تشویق شده­اند تا از شبکه های هوشمند برای قابلیت خود در کنترل و رویارویی با گرمایش جهانی، پایش اضطراری و سناریوهای استقلال انرژی، استفاده کنند. فناوری شبکه هوشمند یک شکل گسترش یافته از فناوری آنالوگ است که برای کنترل کاربرد لوازم خانگی با بکارگیری ارتباط دوسویه معرفی شده است. با این حال، رواج دسترسی به اینترنت در بیشتر خانه ها، پیاده سازی شبکه هوشمند را به لحاظ عملی، مطمئن تر کرده است. دستگاه های شبکه هوشمند، اطلاعات را به روشی منتقل می کنند که به کاربران معمولی، اپراتورها و دستگاه های خودکار امکان پاسخ دهی سریع به تغییرات در سیستم های تنظیم شبکه را می دهند.

شبکه هوشمند

پروژه درس شبکه هوشمند

لیستی از جدیدترین پروژه های ترجمه در مورد درس شبکه هوشمند، در این صفحه قرار داده شده اند. جهت تسریع در انجام امور پژوهشی شما کاربران گرامی، ترجمه تخصصی این مقالات نیز توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مهندسی برق انجام شده که می توانید با هزینه ای تقریبا رایگان، از سایت خریداری نمایید. این ترجمه ها در قالب فایل ورد (WORD) بوده و دارای فرمت doc یا docx می باشند و کاملا قابل ویرایش و شخصی سازی هستند.

شبکه هوشمند برای نهادها، فروشگاه های خرده فروشی، بیمارستان ها، دانشگاه ها و شرکت های چندملیتی، به طور مساوی دارای مزیت است. کل این سیستم، برای دنبال کردن مصرف برق در همه مکان ها، خودکارسازی شده است. معماری شبکه هم با نرم افزار مدیریت انرژی ترکیب شده تا مصرف انرژی و هزینه مربوط به آن را برای یک شرکت مشخص، ارزیابی کند. به طور معمول، قیمت های برق همراه با تقاضا افزایش می یابد. خدمات مدیریت انرژی شبکه هوشمند با تامین اطلاعات در مورد مصرف جریان و قیمت های انرژی برای مشتریان، به کمینه سازی مصرف در طول زمان های بیشینه تقاضا و قیمت بالا کمک می کند.

سیستم شبکه هوشمند مدرن، قابلیت های زیر را دارد:

  • می تواند خود را ترمیم کند.
  • مشارکت مصرف کننده در عملیات های شبکه را تشویق می کند.
  • از تامین پایدار و با کیفیت بالای برق که در مقابل نشت برق مقاومت می کند، اطمینان حاصل می کند.
  • به بازارهای برق امکان رشد و ایجاد کسب و کارها را می دهد.

مشخصه های مهم یک شبکه هوشمند عبارت است از:

  • دستکاری بار: مجموع بار شبکه برق، پایدار نیست و در طول زمان، متفاوت است. در مورد بار سنگین، این شبکه می تواند به مصرف کننده ها توصیه کند تا به طور موقت، مصرف انرژی خود را به حداقل برسانند.
  • پشتیبانی پاسخ به تقاضا: این شبکه، روشی خودکار برای کاهش هزینه ها است؛ چرا که راهنمایی هایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد تا دستگاه های الکترونیکی با اولویت کمتر را در زمان های پیک بار، خاموش کنند.
  • تمرکز زدایی تولید برق: این سیستم امکان وصل شدن تولیدات پراکنده را دارد و با قابلیت تمرکززدایی تولید، این امکان را به کاربران تولیدکننده می دهد تا روش مناسبی را برای وصل کردن تولید خود به شبکه اتخاذ نمایند.

به طور خلاصه، فناوری دیجیتال که امکان ارتباط دوسویه میان تاسیسات تامین و مصرف کننده ها را ممکن می کند را شبکه هوشمند می نامیم. این شبکه هم مانند اینترنت، شامل کنترل ها، کامپیوترها، خودکارسازی، و فناوری ها و تجهیزات کاری جدید خواهد بود، اما در این مورد، این فناوری ها با شبکه برق کار می کنند تا به طور دیجیتال به تقاضای بسیار متغیر کاربران، واکنش دهند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi