موضوع پایان نامه مهندسی برق

در این صفحه، پایان نامه های انگلیسی رشته مهندسی برق قرار داده شده اند. این صفحه هر روزه توسط تیم پشتیبانی وب سایت فرداپیپر، به روز رسانی می گردد و نمونه پایان نامه های انگلیسی جدیدی از دانشگاه های مطرح جهان از جمله دانشگاه های اروپایی و آمریکایی به آن اضافه می گردند. لازم به توضیح است که پایان نامه های انگلیسی می توانند یکی از بهترین منابعی باشند که دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند موضوعات پژوهشی خود را از بین آنها انتخاب نمایند.

باید عنوان کرد که مطالعه پایان نامه های انگلیسی می تواند مزایای بیشتری نسبت به مطالعه مقالات داشته باشد. البته عنوان کردن این موضوع بدین معنی نیست که مقالات دارای بار علمی پایین تری نسبت به پایان نامه ها هستند. در پایان نامه ها، جنبه های مختلفی از یک موضوع به صورت بسیار جامع تر مورد بررسی قرار می گیرند در حالی که در مقالات ممکن است با توجه به تعداد صفحات پایین تر و محدودیت هایی که وجود دارد، تنها یک جنبه از موضوع بررسی گردد. لازم به توضیح است که در بخش روش تحقیق و تحلیل داده ها در یک پایان نامه نیز به صورت گسترده تری توضیح داده می شود. علاوه بر همه این موارد باید عنوان کرد که بخش پیشینه تحقیق یا مروری بر تحقیقات گذشته در پایان نامه ها، می تواند منبع بسیار خوب و جذابی برای دانشجویان و پژوهشگران در راستای انجام تحقیقات دانشگاهی باشد.

دانلود رایگان پایان نامه انگلیسی مهندسی برق

در این صفحه از وب سایت فرداپیپر، به صورت تخصصی به ارائه پایان نامه های انگلیسی رشته مهندسی برق پرداخته شده است. لازم به توضیح است که فایل PDF انگلیسی تمامی این پایان نامه ها را می توانید به صورت کاملا رایگان از سایت دریافت نمایید. این صفحه مکرراً به روز رسانی می گردد و نمونه پایان نامه های جدیدی از دانشگاه های برتر دنیا به این لیست اضافه می شود.

رشته مهندسی برق، رشته بسیار گسترده ای است و هر ساله تحقیقات بسیاری در سراسر جهان در گرایش های مختلف این رشته انجام می گیرد و نتیجه تحقیقات نیز در قالب مقالات، کتاب ها و پایان نامه ها در اختیار عموم قرار می گیرند. این منابع بسیار ارزشمند هستند و پژوهشگران به آنها به چشم گنجینه ای نگاه می کنند که نتایج آنها می تواند منجر به هر چه راحت تر شدن زندگی انسان و حل بسیاری از مشکلات جهان کنونی شوند. پژوهشگران و دانشجویان ایرانی نیز باید توجه خاصی به این منابع در انجام پژوهش های خود داشته باشند. یکی از مهمترین استفاده هایی که دانشجویان و پژوهشگران می توانند از این منابع کنند، انتخاب موضوع پژوهشی خاص خودشان است. باید توجه داشت که در هر پایان نامه ای می تواند یک سری محدودیت ها وجود داشته باشد. در این راستا، نویسندگان معمولا جهت گیری هایی را برای تحقیقات آینده مشخص می کنند که می توان از آنها برای انتخاب موضوع دقیق استفاده نمود. رشته مهندسی برق در ایران دارای چهار شاخه اصلی قدرت، مخابرات، کنترل و الکترونیک می باشد که البته این گرایش ها در مقاطع بالاتر این رشته به شاخه های تخصصی تری نیز تقسیم بندی می شوند. در گرایش مخابرات عمدتا به موضوعاتی همچون مخابرات میدان، مخابرات سیستم و همچنین مخابرات رمزنگاری پرداخته می شود. گرایش قدرت به عنوان قدیمی ترین شاخه از مهندسی برق به بررسی تولید، توزیع و انتقال نیرو و همچنین مباحثی همچون ماشین ها و موتورهای الکتریکی، ادوات فشار قوی و الکترونیک قدرت می پردازد. در گرایش کنترل به صورت کلی به مباحث مربوط به طراحی رویکردهای کنترل سیستم ها پرداخته می شود. نهایتا در گرایش الکترونیک نیز به طراحی و ساخت مدارات الکترونیکی پرداخته می شود و از جمله مباحث آن نیز می توان به الکترونیک آنالوگ یا طراحی مدارهای مجتمع، الکترونیک دیجیتال و ادوات نانوالکتریک اشاره نمود.

با توجه به گرایش ها و موضوعات مختلف این رشته باید عنوان کرد که انتخاب موضوع پایان نامه یکی از اصلی ترین و مهمترین مراحل تلقی می گردد. دانشجویان و پژوهشگران در انتخاب موضوع باید علاوه بر در نظر گرفتن علایق خود و کسب مشاوره از اساتید، در دسترس بودن منابع کافی برای آن موضوع را نیز در نظر داشته باشند.

در این صفحه تلاش کرده ایم تا موضوعات مختلف مربوط به این رشته را تحت پوشش قرار دهیم؛ با این حال همکاران ما در بخش پشتیبانی سایت همواره آماده پاسخگویی به شما هستند تا اگر به دنبال پایان نامه خاصی بودید و آن را این لیست پیدا نکردید، در صورت امکان آن را دریافت کرده و در اختیار شما دانش پژوهان و اساتید گرامی قرار دهند. نهایتا باید عنوان کنیم که ترجمه فارسی این پایان نامه ها نیز در قالب قابل ویرایش WORD موجود می باشند که استفاده از این ترجمه فارسی می تواند فرآیند پژوهشی شما را تا حد زیادی سرعت بخشد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi