مهندسی مکانیک

جدیدترین مقالات علمی مهندسی مکانیک

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات علمی انگلیسی در موضوعات مختلف مهندسی مکانیک را مشاهده و دانلود نمایید. این مقالات توسط تیمی از بهترین مترجمین رشته مهندسی مکانیک، ترجمه شده اند. مطمئنا استفاده از ترجمه های تخصصی آماده می تواند به فرآیندهای پژوهشی شما دانشجویان و پژوهشگران گرامی، سرعت بخشد. ترجمه مقالات در محیط ورد (WORD) انجام شده و دارای فرمت doc یا docx می باشند. لازم به ذکر است که فایل PDF مقاله انگلیسی را می توانید به صورت رایگان از سایت، دریافت نمایید.

مهندسی مکانیک یکی از گسترده ترین رشته های مهندسی به شمار می آید. مهندسین مکانیک، مسئول طراحی، توسعه، ساخت و آزمایش سیستم ها هستند. آنها با اشیا و اجزای متحرک، ماشین آلات و بدن انسان سر و کار دارند. از لحاظ فنی، مهندسی مکانیک به معنای کاربرد اصول و تکنیک های حل مسئله مهندسی مربوط به هر شی، طراحی، ساخت تا ورود به بازار است. مهندسان این رشته، با استفاده از اصول حرکت، انرژی و نیرو، اقدام به تحلیل کار خود نموده و همچنین تضمین می کنند که طرح‌ های حاصل به طور ایمن، کارآمد، و قابل اطمینان، مطابق با هزینه رقابتی، عمل می‌کنند.

مهندسان مکانیک تمایزاتی را ایجاد می کنند و این بدان علت است که مشاغل این رشته، متمرکز بر ایجاد فناوری هایی برای رفع نیازهای انسان هستند. از اینرو می توان عنوان کرد که تقریباً برای کمک به انسان، هر محصول یا خدماتی در زندگی مدرن احتمالاً به نوعی توسط یک مهندس مکانیک مورد رسیدگی قرار گرفته است. اقدامات اتخاذ شده در این رشته شامل حل مسائل امروزی و ایجاد راه حل های آتی برای مراقبت های بهداشتی، انرژی، حمل و نقل، گرسنگی در جهان، اکتشاف فضا، تغییرات آب و هوا، و غیره می باشند.

عامل بروز بسیاری از چالش ها و نوآوری ها در بسیاری از زمینه ها به این معناست که آموزش های این رشته، متنوع و چندکاره است. برای پاسخگویی به این تقاضای فزاینده، ممکن است مهندسان مکانیک، یک جزء، یک ماشین، یک سیستم یا یک فرآیند را طراحی کنند. این طراحی، بزرگترین قطعات نظیر خودروها و ماهواره‌ ها تا کوچک ترین قطعات نظیر حسگرها و سوئیچ ها را شامل می شود. هر چیزی که نیازمند ساخت است (در حقیقت، هر چیزی که از قطعات متحرک تشکیل شده باشد) نیازمند تخصص یک مهندس در این حوزه است. همچنین یک متخصص در این حوزه برای تکمیل کار پیچیده و دشوار شکل دادن یک ایده به واقعیت، اقدام به ادغام خلاقیت، دانش و ابزارهای تحلیلی می کند. این تغییر و تحول در مقیاس شخصی رخ می دهد و بخشی از زندگی انسان ‌ها را تحت تاثیر قرار می دهد که بسیار ملموس است. همچنین این تغییر و تحول در مقیاس محلی رخ می دهد و افراد جامعه و ریزشبکه های به هم پیوسته چابک را تحت تأثیر قرار می دهد. لازم به ذکر است که در مقیاس های گسترده تر مانند سیستم های قدرت پیشرفته، از طریق مهندسی که در سراسر کشور یا در سراسر جهان عمل می کند، رخ می دهد.

مهندسان مکانیک دارای فرصت های بیشماری هستند و تحصیلات آنها، وسعت گسترده موضوعات را نشان می دهد. علاوه بر این دانشجویان بر روی یک حوزه متمرکز شده و مهارت های تحلیلی و حل مسئله را که برای هر موقعیت مهندسی قابل پیاده سازی است را تقویت نموده و ارتقاء می بخشند.

مقاله مهندسی مکانیک

تحقیق در مورد مهندسی مکانیک PDF

در این صفحه می توانید موضوعات روز رشته مهندسی مکانیک را مشاهده نمایید. این موضوعات از بین مقالات علمی این رشته جمع آوری شده اند. مقالاتی که در این صفحه مشاهده می نمایید مربوط به ژورنال های علمی بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … می باشند. تحقیق های مهندسی مکانیک مربوط به گرایش ها و مباحث مختلف این رشته از جمله تبدیل انرژی، طراحی کاربردی، ساخت و تولید، بیومکانیک، مهندسی دریا، مکاترونیک، طراحی جامدات، حرارت و سیالات، خودرو و … می باشند.

مهندسان مکانیک معمولاً با تولید، توزیع و استفاده از انرژی، پردازش مواد، کنترل و اتوماسیون سیستم های تولید، طراحی و توسعه ماشین آلات، و راهکارهای حل مسائل زیست محیطی، تحقیقات، آزمایش ساخت، عملیات، بازاریابی و مدیریت سایر فعالیت های کلیدی مرتبط، سروکار دارند. متخصصین این رشته، از طریق خلاقیت شخصی، وسعت دانش و تطبیق پذیری، از سایر مهندسان متمایز می شوند. علاوه بر این، آنها اعضای تیم چند رشته ای ارزشمند و قابل اعتمادی به شمار می آیند. حوزه های موضوعی فنی که مبنای اصلی کار این رشته را تشکیل می دهد شامل مکانیک، انتقال و تبدیل انرژی، طراحی و ساخت و علوم مهندسی است. آنها از طریق استفاده هوشمندانه از تجزیه و تحلیل، مدل سازی، طراحی و ترکیب، برای بهبود کیفیت زندگی، مسائل مهم را حل و فصل می کنند.

مهندسان مکانیک روی تیم ‌هایی که مسئول توسعه بخش عظیمی از محصولات و سیستم ‌ها هستند، کار می کنند. نمونه ای از این سیستم ها عبارتند از: وسایل نقلیه، شاتل فضایی، هواپیماها در هر اندازه و شکل، خودروها، توربین‌ ها، پمپ ‌ها، نیروگاه‌ ها و کارخانه‌ ها. تقریباً هر ماشین یا فرآیندی با یک متخصصی از این رشته، سروکار داشته است. لازم به ذکر است که امکانات روزمره نظیر یخچال، پخت و پز در مایکروویو، بازتولید صدا با کیفیت بالا، حمل و نقل، ارتباطات و کپی، امکاناتی مقرون به صرفه ای محسوب می شوند و این بدان دلیل است که تا حد زیادی، مهندسان مکانیک و سایر مهندسین برای تحقق آن با یکدیگر همکاری و مشارکت می کنند.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi