بازار برق

مقالات ISI بازار برق pdf

در این صفحه می توانید لیستی از معتبرترین مقالات انگلیسی با موضوع بازار برق را مشاهده نمایید. فایل مقاله انگلیسی این مقالات را می توانید به صورت رایگان و با فرمت PDF از سایت، دریافت نمایید. جهت دریافت ترجمه تخصصی این مقالات در قالب فایل ورد (WORD)، می توانید آن را از سایت، خرید و دانلود نمایید. این فایل ها با فرمت های doc یا docx در اختیار شما قرار خواهند گرفت. تامین انرژی شامل سه جزء اصلی است: تولید برق در نیروگاه ها، انتقال برق و فروش آن به مشتری. شرکت های انرژی می توانند در این حوزه های مختلف فعالیت کنند و برخی از آنها در هر سه فعال هستند. بازارهای برق در بسیاری از کشورهای جهان، خصوصی سازی شده هستند. یعنی شرکت های خصوصی این اطمینان را می دهند که انرژی مورد نیاز مشتری را دارند. همچنین این یعنی مشتری ها می توانند انتخاب کنند کدام شرکت ها، انرژی آنها را تامین کنند.

حجم بالایی از نیروی برق در نیروگاه های بزرگ متصل به شبکه، تولید می شوند. با این حال، برق را می توان در نیروگاه های برق مقیاس کوچک تر نیز تولید کرد که به شبکه های توزیع منطقه­ای متصل هستند. تعداد و نوع نیروگاه ساخته شده، تصمیمی است که هر شرکت بر مبنای سیگنال های بازار و سیاست دولت در مورد مسائلی مانند محیط زیست، اتخاذ می کند. شرکت های زیادی در بخش تولید برق حضور دارند از شرکت های بزرگ چندملیتی گرفته تا کسب و کارهای کوچک با مالکیت خانوادگی.

بازار برق

ترجمه مقاله در مورد بازار برق ورد قابل ویرایش

در این صفحه، لیستی از جدیدترین مقالات با موضوع بازار برق، ارائه شده است. این مقالات از ژورنال های معتبر بین المللی همچون IEEE، الزویر (Elsevier) و … دریافت شده اند و بسیار مناسب استفاده در امور پژوهشی همچون مقاله بیس پایان نامه و … می باشند. دو نوع شبکه برق وجود دارد: انتقال و توزیع. شبکه های انتقال، برق را با ولتاژهای بالا به فواصل دور در سراسر کشور منتقل می کنند. شبکه های توزیع در ولتاژهای پایین تری کار می کنند و برق را از سیستم انتقال به خانه ها و مشاغل می رسانند. سیستم انتقال توسط شبکه ملی اداره می شود که مسئول متوازن سازی سیستم و اطمینان از تطابق تامین برق با تقاضا در مبنای ثانیه به ثانیه است. زیرساخت مشابهی برای توزیع وجود دارد. تامین کننده ها، انرژی را در بازار عمده فروشی می خرند و آن را به مشتری ها می فروشند. تامین کننده ها در بازار رقابتی کار می کنند و مشتری ها می توانند هر تامین کننده­ای را برای تامین برق انتخاب نمایند.

چالش ها در بازار برق بر موارد زیر تاثیر دارد:

  • ترکیب تولید برق
  • انعطاف پذیری و امنیت تامین
  • توسعه انرژی تجدیدپذیر
  • کاهش قابل توجه انتشار آلاینده ها

بر حسب مسائل اقتصادی، برق یک کالای قابل خریداری، فروش و معامله است. بازار برق، سیستمی است که از طریق پیشنهاد خرید، فروش و عرضه برای فروش معاملات را ممکن می کند. پیشنهادها و عرضه ها از اصول عرضه و تقاضا برای تعیین قیمت استفاده می کنند. قراردادهای طولانی مدت، شبیه توافقنامه های خرید برق هستند و معمولاً معاملات دوسویه خصوصی میان طرفین در نظر گرفته می شوند.

معاملات عمده فروشی (پیشنهادها و مزایده) در برق معمولاً توسط کاربر بازار یا یک نهاد مستقل با هدف خاص مسئول این کار انجام و تنظیم می شود. کاربران برق، معاملات را شفاف نمی کنند، بلکه اغلب برای حفظ توازن تولید و مصرف، به آگاهی نیاز دارند. کالاها در یک بازار برق اغلب بر دو نوع هستند: برق و انرژی. برق بر حسب سرعت خاص انتقال برق در هر لحظه، سنجیده و برحسب مگاوات اندازه گیری می شود. انرژی، همان توانی است که از یک نقطه سنجش شده برای یک دوره، جریان می یابد و بر حسب مگاوات ساعت، اندازه گیری می شود.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi