انرژی های نو

دانلود رایگان مقاله انرژی های نو

در این صفحه می توانید لیستی از جدیدترین مقالات انگلیسی با موضوعات مختلف در مورد انرژی های نو را مشاهده نمایید. فایل مقاله انگلیسی این مقالات را می توانید به صورت رایگان از سایت دریافت کنید. این مقالات، از ژورنال های معتبر بین المللی همچون IEEE، الزویر (Elsevier) و … دریافت شده اند. انرژی های نو دارای طیف وسیعی از موضوعات پژوهشی است و می تواند گزینه مناسبی برای پژوهش های دانشگاهی باشد. منبع انرژی تجدیدپذیر به معنای نوعی از انرژی است که پایدار می باشد و در نتیجه فواید بسیار زیادی میتواند داشته باشد، گاهی تمام نمی شود، یا بی پایان است، مانند خورشید. وقتی اصطلاح «انرژی جایگزین» را می شنوید، معمولاً به یک منبع انرژی تجدیدپذیر اشاره دارد. یعنی منابعی از انرژی که جایگزین معمول ترین منابع انرژی ناپایدار مورد استفاده مانند ذغال سنگ هستند. روز به روز استفاده از انرژی های نو در جهان بیشتر می شود و شاید در آینده دیگر نیازی به سوختهای فسیلی نباشد.

مهندسان این حوزه، روی تولید انرژی از منابع تجدیدپذیر یا پایدار مانند برق بادی، خورشیدی و آبی یا دریایی (از امواج) کار می کنند. آنها روی توسعه تجهیزات و ماشین آلات، فرآیندهای تولید و روش های جدیدی برای کمینه سازی تاثیر بر محیط زیست، تحقیق و کار می کنند. این نوع از انرژی که از منابه اصطلاحا پاک به دست می آید، به طور طبیعی در مقیاس زمانی انسانی قابل پر شدن دوباره هستند و این شامل منابعی مانند آفتاب، باد، باران، جزر و مد، امواج، و گرمای زمین می شود.

این نوع از انرژی در مقابل سوخت های فسیلی قرار دارد که بسیار سریع تر از این که قابل جایگزینی باشد، مصرف می شوند. اگرچه بیشتر این منابع، پایدار هستند، اما برخی مواقع نیز چنین نیستند. برای نمونه برخی منابع بیوماده در سرعت های کنونی مصرف، ناپایدار در نظر گرفته می شوند.

انرژی های نو

مقاله انرژی های تجدید پذیر PDF

در این صفحه، موضوعات مختلف مربوط به انرژی های تجدید پذیر قرار داده شده اند. مقاله انگلیسی این عناوین را می توانید با فرمت PDF و به صورت رایگان، دریافت نمایید. لازم به ذکر است که در صورت نیاز به ترجمه تخصصی این مقالات نیز، می توانید فایل ترجمه آنها که در قالب ورد (WORD) آماده شدند را از سایت، خریداری نمایید. ترجمه مقالات دارای فرمت های doc یا docx بوده و توسط مترجمین متخصص همین رشته انجام شده اند. انرژی تجدیدپذیر، اغلب انرژی را در چهار حوزه مهم فراهم می کند: تولید برق، گرمایش/سرمایش هوا و آب، حمل و نقل، و خدمات انرژی روستایی (خارج از شبکه).

در سراسر جهان بیش از میلیون ها شغل مربوط به صنایع انرژی تجدیدپذیر وجود دارد که فتوولتائیک خورشیدی، بزرگ ترین ایجاد کننده شغل است. این سیستم ها به سرعت، کارآمدتر و ارزان تر می شوند و سهم آنها از مصرف کلی انرژی در حال افزایش است و بیشتر ظرفیت برق تازه نصب شده در سراسر جهان، مربوط به این حوزه هستند. در بیشتر کشورها، فتوولتائیک خورشیدی یا برق بادی ساحلی، ارزان ترین سیستم های برقی تازه ساخته شده هستند.

برخی از کشورها، بیش از نیمی از برق خود را از منابع تجدیدپذیر، تولید می کنند. پیش بینی می شود بازارهای ملی انرژی تجدیدپذیر در دهه های آینده به طور قوی به رشد خود ادامه دهند. برخلاف سوخت های فسیلی که در کشورهای محدودی متمرکز است، منابع انرژی تجدیدپذیر در حوزه های جغرافیایی متنوعی وجود دارند. توسعه این صنعت موجب امنیت قابل توجه انرژی، کاهش تغییرات اقلیمی، و منافع اقتصادی می شود. با این حال صدها میلیون دلار یارانه روی سوخت های فسیلی، مانع انرژی های تجدیدپذیر می گردد. در نظرسنجی های عمومی بین المللی، پشتیبانی قوی برای ارتقاء منابعی مانند برق خورشیدی و برق بادی وجود دارد.

پروژه های مربوط به این حوزه، به طور معمول، بزرگ مقیاس هستند، اما برای نواحی روستایی و دور از شهر و کشورهای در حال توسعه که در آنها توسعه انسانی ضروری است هم مناسب می باشند. از آنجا که بیشتر فناوری های این صنعت، برق تولید می کنند، انرژی تجدیدپذیر را می توان در کنار تامین انرژی برق، در موارد دیگری نیز به کار گرفت: برق را می توان به حرارت، انرژی مکانیکی با بازدهی بالا تبدیل کرد. به علاوه برقی کردن با این نوع انرژی، کارآمدتر است و بنابراین منجر به کاهش قابل توجه در نیازمندی های برقی اولیه مانند ساخت سد و … می شود.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi