مهندسی صنایع

مقاله انگلیسی در مورد مهندسی صنایع

در این صفحه می توانید جدیدترین مقالات و موضوعات داغ مربوط به رشته مهندسی صنایع را مشاهده نمایید. فایل PDF مقالات انگلیسی مربوط به این رشته را می توانید به صورت رایگان از سایت، دانلود نمایید. این مقالات، از معتبرترین ژورنال های علمی بین المللی همچون الزویر (Elsevier)، اسپرینگر (Springer) و … دریافت شده اند.

این رشته، یک حرفه مهندسی است که به بهینه‌ سازی فرآیند ها، سیستم‌ ها یا سازمان ‌های پیچیده و توسعه، بهبود و پیاده‌ سازی سیستم‌ های یکپارچه از افراد، پول، دانش، اطلاعات و تجهیزات می پردازد. مهندسی صنایع در عملیات تولید، جزء لاینفکی محسوب می شود.

مهندسان صنایع برای مشخص کردن، پیش بینی و ارزیابی نتایج حاصل از سیستم ها و فرآیندها، از دانش و مهارت های تخصصی در علوم ریاضی، فیزیکی و اجتماعی و همچنین اصول و روش های تحلیل و طراحی مهندسی استفاده می کنند. در صنعت تولید برای اطمینان از جریان موثر سیستم ها، فرآیندها و عملیات، چندین اصل از این رشته وجود دارد. این حوزه شامل تولید ناب، شش سیگما، سیستم های اطلاعاتی، قابلیت فرآیند و DMAIC است. این اصول، امکان ایجاد سیستم ها، فرآیندها یا موقعیت ‌های جدید جهت هماهنگی مفید کار، مواد و ماشین آلات و همچنین بهبود کیفیت و بهره ‌وری سیستم ‌ها، فیزیکی یا اجتماعی را امکانپذیر می کند. با توجه به تخصص های فرعی موجود، این رشته ممکن است با تحقیق در عملیات، مهندسی سیستم ها، مهندسی ساخت، مهندسی تولید، مهندسی زنجیره تامین، علم مدیریت، مهندسی مدیریت، مهندسی مالی، ارگونومی یا مهندسی عوامل انسانی، مهندسی ایمنی، مهندسی لجستیک یا غیره، بسته به دیدگاه یا انگیزه های کاربر، دارای همپوشانی باشد.

مقاله مهندسی صنایع

ترجمه مقالات مهندسی صنایع

در این صفحه می توانید مقالات مختلف مربوط به رشته مهندسی صنایع را مشاهده نمایید. این مقالات، مربوط به موضوعات و گرایش های مختلف این رشته همچون برنامه ریزی وتحلیل سیستم ها، تولید صنعتی، تکنولوژی صنعتی، سیستم های سلامتف مدیریت نوآوری و فناوری، مدلسازی سیستم های کلان، آینده پژوهی، لجستیک و زنجیره تامین می باشند. در این رشته به مباحث مهمی همچون مدیریت تولید، مدیریت مهندسی، سیستم های تولیدی، مهندسی مالی، مهندسی کیفیت و مهندسی سیستم های اطلاعاتی پرداخته می شود.

مهندسی صنایع، شاخه ‌ای از مدیریت مهندسی است که با نحوه ساخت یا انجام بهتر کارها، سروکار دارد و از طیفی از رشته های مرتبط با تولید محصولات صنعتی یا مصرفی تشکیل شده است و می تواند افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید، بهبود کنترل کیفیت، تضمین سلامت و ایمنی کارکنان، حفاظت زیست محیطی یا رعایت مقررات دولتی را شامل شود.

مهندسان صنایع از طریق تسهیل رویه ها و فرآیندها، تلاش های فراوانی را جهت کاهش هر گونه اتلاف وقت، پول، مواد، انرژی یا سایر کالاها انجام می دهند. این امر از طریق استفاده از دانش و مهارت های تخصصی جهت تشخیص، پیش بینی و ارزیابی نتایج فرآیندها و سیستم ها محقق می شود. نتایج بدست آمده، شرایط لازم جهت ایجاد فرآیندها و سیستم‌ های جدید را با توجه به فعالیت های مدیریت بازرگانی که با حوزه‌ هایی نظیر مهندسی تولید و ساخت، تحقیق در عملیات، مهندسی سیستم ‌ها و زنجیره تامین، علم و مهندسی مدیریت، مهندسی ایمنی، مهندسی ارگونومیک و لجستیک و بیشتر بسته به نیاز کاربر مرتبط است، تحقق می بخشد.

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi