دانلود ترجمه مقاله سرمایه انسانی و وابستگی به منابع طبیعی

عنوان فارسی :

سرمایه انسانی و وابستگی به منابع طبیعی

عنوان انگلیسی :

Human Capital and Natural Resource Dependence

کلمات کلیدی :

  آموزش؛ سلامتی؛ وابستگی به منابع طبیعی؛ پانل های ناهمگن

درسهای مرتبط : مدیریت منابع انسانی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 45 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2017 تعداد رفرنس مقاله : 45
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام نشده است.
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. روش تحقیق و داده ها 3. نتایج تجربی 4. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی مقاله

This paper offers an evaluation of the contribution of natural resource dependence to human capital. Two aspects of human capital are examined: education and health. Using a panel time series approach and a large cross-country dataset, it finds that natural resource dependence improves education but worsens health. It is also found that agricultural exports lower education and health whereas non-agricultural primary exports promote both. Finally, large differences in the relationships are detected across countries, depending upon a country’s economic and sociopolitical institutions.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

این مقاله، یک ارزیابی از سهم وابستگی منابع طبیعی به سرمایه انسانی را ارائه داده است. دو جنبه سرمایه انسانی مورد بررسی قرار گرفته است: آموزش و سلامتی. با استفاده از یک رویکرد سری زمانی پانل و یک مجموعه داده ای بین کشوری بزرگ، متوجه می شویم که وابستگی به منابع طبیعی می تواند آموزش را بهبود بخشد ولی سلامتی را بدتر می کند. همچنین نشان داده شده است که صادرات کشاورزی با آموزش و سلامتی کم است در حالی که صادرات اولیه غیرکشاورزی می تواند هردوی آنها را ارتقا بخشد. نهایتاً، تفاوت های بزرگ در روابط در میان کشورها تشخیص داده شد که وابسته به نهادهای اجتماعی – سیاسی و اقتصادی کشور بود.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

 

سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله سرمایه انسانی و وابستگی به منابع طبیعی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 4 =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.