دانلود ترجمه مقاله اجرای مشارکتی طرح های بحث برانگیز اجتماعی مربوط به مسئولیت اجتماعی شرکتی

عنوان فارسی :

اجرای مشارکتی طرح های بحث برانگیز اجتماعی مربوط به مسئولیت اجتماعی شرکتی: پیامدهای آن برای مدیریت منابع انسانی

عنوان انگلیسی :

Corporate implementation of socially controversial CSR initiatives: Implications for human resource management

کلمات کلیدی :

  مدیریت منابع انسانی؛ مسئولیت اجتماعی شرکتی؛ CSR بحث برانگیز اجتماعی؛ بیان مسائل اجتماعی

درسهای مرتبط : مدیریت منابع انسانی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 12 نشریه : ELSEVIER
سال انتشار : 2019 تعداد رفرنس مقاله : 106
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
شبیه سازی مقاله : انجام نشده است. وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
ELSEVIER
قیمت دانلود مقاله
48,000 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. HRM، CSR و عملکرد سازمانی 3. تکامل اجرای CSR 4. پیامدهای HRM 5. نتیجه گیری و جهت گیری ها برای تحقیقات آینده

نمونه متن انگلیسی مقاله

An organization's success in recruiting, selecting, and retaining employees can be attributed, in part, to reactions to a firm's CSR activities. Today, organizations appear to be more frequently pursuing CSR initiatives that are related to social issues. Unlike CSR initiatives which are unrelated to social issues, those that are attached to social causes are more likely to be perceived as controversial. Consequently, how individuals view such actions can impact their perceptions of the firm and may lead to changes in individual behavior. Grounding this work in social identity theory, we explore the effect controversial CSR actions can have on HRM functions. The goal of this effort is to explore and delineate how this shift in CSR may alter the nature of the CSR-HRM relationship and to examine the potential implications for HRM practice. Future directions for research and HRM practice are discussed.

ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – موفقیت سازمان ها در جذب، انتخاب و حفظ کارکنان را می توان تاحدی به واکنش به فعالیت های مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) نسبت داد. امروزه، به نظر می رسد سازمان ها به طور مکرر به دنبال ابتکارات CSR که مربوط به مسائل اجتماعی است، هستند. برخلاف ابتکارات CSR که غیرمرتبط با مسائل اجتماعی است، مواردی که به علل اجتماعی مرتبط است به احتمال زیاد بحث برانگیز است. متعاقبا، نحوه نگاه افراد به چنین اقداماتی می تواند بر درک آن ها از شرکت تاثیر بگذارد و ممکن است منجر به بروز تغییراتی در رفتار آن ها گردد. با تکیه بر این کار در نظریه هویت اجتماعی، ما به بررسی اثر اقدامات بحث برانگیز CSR بر عملکردهای مدیریت منابع انسانی (HRM) می پردازیم. هدف از این مطالعه بررسی و ترسیم نحوه این تغییر در CSR بوده که ممکن است ماهیت ارتباز CSR – HRM را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین بررسی پیامدهای احتمالی شیوه های HRM است. جهت گیری های آینده برای تحقیقات و شیوه های HRM نیز مورد بحث قرار گرفت.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 48,000 تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “دانلود ترجمه مقاله اجرای مشارکتی طرح های بحث برانگیز اجتماعی مربوط به مسئولیت اجتماعی شرکتی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =

مقالات ترجمه شده

آموزش برنامه نویسی

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی ترجمه و شبیه سازی مقاله

قیمت ترجمه و شبیه سازی مقاله

با توجه به تجربه ی ما در امر شبیه سازی مقالات با نرم افزارهای متلب، پی اس کد، گمز و سایر نرم افزارهای علمی و همچنین تجربه ی چندین ساله در امر ترجمه  مقالات، تصمیم گرفتیم در این دو زمینه کمکی هر چند ناقابل برای دانشجویان به ارمغان آوریم. همه ی مقالات در سایت قرار داده شده که برخی از آنها ترجمه و شبیه سازی آماده دارند که قیمتی بین 20 تا 30 هزار تومان به فروش می رسند. برخی از مقالات نیز که ترجمه و شبیه سازی ندارند، می توانید سفارش دهید تا همکاران ما در اسرع وقت اقدام به تهیه آن کرده و در موعد مقرر تحویل شما دهند.