مدیریت تکنولوژی

مقاله انگلیسی isi در مورد مدیریت تکنولوژی pdf

لیستی از بهترین و جدیدترین مقالات بیس مرتبط با رشته مدیریت تکنولوژی را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید. این مقالات از مراجع معتبر علمی جمع آوری شده و در اختیار شما قرار داده شده اند. جهت سهولت در استفاده به عنوان ابزارهای پژوهشی و مطالعاتی، ترجمه تخصصی بیشتر این مقالات انگلیسی نیز توسط مترجمین با تجربه سایت فرداپیپر انجام شده که آنها را نیز می توانید از سایت دریافت نمایید.

ما در طول چند دهه گذشته، برای مدیریت زندگی روزمره خود به تکنولوژی وابسته شده ایم. تکنولوژی از بیدار شدن از خواب و بررسی برنامه روزانه تا گرفتن خودرو تا محل کار، به شما کمک می کند. همچنین این احتمال وجود دارد که تکنولوژی، نقش مهمی در مسئولیت های کاری روزانه شما داشته باشد. حتی کسانی که خارج از بخش تکنولوژی کار می کنند، برای انجام کار به تبلت ها و لپ تاپ ها متکی هستند.

به دلیل نقش اجتناب ناپذیر تکنولوژی در زندگی روزمره و حتی نقش بزرگتر آن در محل کار، نیاز به مدیریت موثر تکنولوژی در مدل کسب و کار رقابتی افزایش یافته است. این ابزار را می توان به عنوان رشته ای توصیف کرد که در آن، کسب و کارها و یا شرکت ها، از تکنولوژی های مختلف موجود، برای تقویت رشد استراتژیک خود استفاده می کنند. برای انجام این کار، کسب و کارها باید نقش تکنولوژی را در هر یک از بخش های خود و به عنوان یک موجودیت کلی درک کنند. علاوه بر این، کسب و کارها باید روی فناوری های جدید سرمایه گذاری کنند و فناوری های فعلی را به منظور بهتر شدن، توسعه دهند. این رشته، یک زمینه نسبتاً جدید است که به شدت به درک مهارت های کسب و کار و مسائل فنی، وابستگی دارد.

مدیریت تکنولوژی

دانلود رایگان مقاله مدیریت تکنولوژی و نوآوری

در این صفحه، مقالات انگلیسی رشته مدیریت تکنولوژی ارائه شده اند. لازم به ذکر است که دانلود مقالات انگلیسی با فرمت PDF، نیازمند پرداخت هزینه نیست و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. موضوعات انتقال تکنولوژی و مدیریت نوآوری را می توان جزو موضوعاتی دانست که مقالات علمی زیادی به آنها پرداخته اند و ما نیز مقالات بیشتری را در مورد این موضوعات در اختیار شما قرار داده ایم. مدیریت تکنولوژی به کسب و کارها این امکان را می دهد که تقریباً در هر بازاری، با رقبا روبرو شوند. روش‌های مختلفی وجود دارد که تکنولوژی می‌تواند مستقیماً بر رشد کسب‌وکار تأثیر بگذارد.

این رشته، مجموعه‌ای از رشته‌های مدیریتی است که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا به منظور ایجاد مزیت مشتری، مبانی تکنولوژیک خود را مدیریت کنند. مفاهیم معمول مورد استفاده در این فرآیند عبارتند از:

  • استراتژی تکنولوژی (منطق یا نقش تکنولوژی در سازمان)،
  • پیش‌بینی تکنولوژی (شناسایی تکنولوژی‌های مرتبط احتمالی برای سازمان، احتمالاً از طریق جستجوی آن)،
  • نقشه راه تکنولوژی (نگاشت تکنولوژی ها برای نیازهای کسب و کار و بازار) و
  • پورتفولیوی پروژه های تکنولوژی (مجموعه ای از پروژه های در حال توسعه) و پورتفولیوی تکنولوژی (مجموعه ای از تکنولوژی های در حال استفاده).

نقش عملکرد این فرآیند در یک سازمان، درک ارزش فناوری های خاص برای سازمان است. توسعه مستمر این فناوری ها تا زمانی ارزشمند است که برای مشتری، ارزش داشته باشد و بنابراین عملکرد آن در یک سازمان باید بتواند استدلال کند که چه زمانی روی توسعه آن، سرمایه گذاری شود و چه زمانی کناره گیری کند.

مقالات انگلیسی معتبر به همراه ترجمه فارسی آنها به صورت ورد word یا همان doc، می توانند بهترین گزینه برای بیس قرار دادن در امور پژوهشی مانند پروپوزال و پایان نامه باشند. لازم به ذکر است که با توجه به جامع بودن موضوعات، می توان برای اهداف تولید محتوا نیز از این مقالات استفاده کرد.

مقاله انگلیسی که به صورت PDF می باشد را می توانید به صورت رایگان از سایت دریافت نمایید. در صورت نیاز به ترجمه مقاله نیز می توانید از بخش خرید و دانلود اقدام کنید.

پاورپوینت برخی از ترجمه ها آماده شده و در پست جداگانه ای قرار داده شده و به مقاله اصلی، لینک شده است. در صورتی که پاورپوینت یک مقاله موجود نبود نیز می توانید از بخش مشخص شده، اقدام به سفارش آن نمایید.

مقالات ترجمه شده

مجوز نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi