دانلود ترجمه مقاله سبک زندگی گیاه و حشره اِگزیلِلا فَستیدیوزا (Xylella fastidiosa)

عنوان فارسی

زندگی در دو جهان: سبک زندگی گیاه و حشره اِگزیلِلا فَستیدیوزا (Xylella fastidiosa)

عنوان انگلیسی

Living in two Worlds: The Plant and Insect Lifestyles of Xylella fastidiosa

کلمات کلیدی :

  بیماری پیرس در انگور؛ تیراندازها؛ آوندهای چوبی؛ پیام رسانی سلول به سلول؛ انتقال وکتور؛ زانتوموناس (Xanthomonas)

درسهای مرتبط مهندسی کشاورزی؛ گیاه پزشکی؛ بیماری شناسی گیاهی
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 31 نشریه : Annual Reviews
سال انتشار : 2008 تعداد رفرنس مقاله : 125
فرمت مقاله انگلیسی : PDF نوع مقاله : ISI
پاورپوینت : ندارد

سفارش پاورپوینت این مقاله

وضعیت ترجمه مقاله : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
Annual Reviews
قیمت دانلود ترجمه مقاله
82,800 تومان
فهرست مطالب

1. مقدمه 2. تعاملات اِگزیلِلا فَستیدیوزا و گیاهان: روند بیماری 3. مقایسه روند بیماری اِگزیلِلا فَستیدیوزا و گونه های زانتوموناس: اطلاعاتی در رابطه با توالی های ژنوم 4. عدم وجود سیستم ترشحی نوع III: آیا اِگزیلِلا فَستیدیوزا عوامل بیماریزا را توسط سیستم ترشحی نوع I ترشح می کند؟ 5. سیستم ترشحی نوع II سویه اِگزیلِلا فَستیدیوزا و اثر گذاران آن 6. تحرک و بیماریزایی 7. ژن های پلی ساکارید خارج سلولی 8. چسپ و هماگلوتینین ها 9. پیام رسانی سلول – سلول به واسطه مولکول های کوچک 10. بیولوژی ناقل حشرات و انتقال اِگزیلِلا فَستیدیوزا 11. صفات اِگزیلِلا فَستیدیوزا که بر انتقال آن ها به گیاهان توسط ناقلین موثر است 12. مدلی از علت بیماری و انتقال اِگزیلِلا فَستیدیوزا توسط حشرات 13. نکات خلاصه و موضوعات آینده

سفارش ترجمه
ترجمه نمونه متن انگلیسی

چکیده – بیماری ایجاد شده توسط باکتری اِگزیلِلا فَستیدیوزا به عنوان پاتوژن و انتقال ناقلین حشرات در سراسر جهان از اهمیت زیادی برخوردار است. از آنجا که این باکتری اولین باکتری بیماریزای گیاهی بوده که توالی ژنوم کامل آن مشخص شده، پیشرفت زیادی در زمینه درک فرایندی که طی آن این باکتری در آوندهای چوبی گیاهان حساس گسترش می یابد و همچنین صفاتی که به کسب و انتقال آن توسط ناقلین تیرانداز کمک می کند، صورت گرفته است. هر چند که این پاتوژن شباهت های زیادی با گونه های زانتوموناس مانند استفاده از مولکول کوچک پیام رسان اسید چرب برای هماهنگی بیان ژن بیماریزا، صفاتی که از آن برای ایجاد بیماری استفاده می شود و شیوه تنظیم متفاوت آن ها از گونه های پاتوژن های گیاهی مرتبط دارد. سبک زندگی پیچیده آن به عنوان مستمعره گیاه و حشره شامل صفاتی بوده که در تضاد با این مراحل است، بنابراین، ظاهرا نیاز به استفاده از یک طرح نظارتی ژن وجود دارد که به سلول هایی که بیان کننده صفات متفاوت هستند اجازه می دهد تا همزمان در گیاه ایجاد شوند.

نمونه متن انگلیسی مقاله

Diseases caused by Xylella fastidiosa have attained great importance worldwide as the pathogen and its insect vectors have been disseminated. Since this is the first plant pathogenic bacterium for which a complete genome sequence was determined, much progress has been made in understanding the process by which it spreads within the xylem vessels of susceptible plants as well as the traits that contribute to its acquisition and transmission by sharpshooter vectors. Athough this pathogen shares many similarities with Xanthomonas species, such as its use of a small fatty acid signal molecule to coordinate virulence gene expression, the traits that it utilizes to cause disease and the manner in which they are regulated differ substantially from those of related plant pathogens. Its complex lifestyle as both a plant and insect colonist involves traits that are in conflict with these stages, thus apparently necessitating the use of a gene regulatory scheme that allows cells expressing different traits to co-occur in the plant.

توضیحات و مشاهده مقاله انگلیسی

این مقاله می تواند برای موضوعات مربوط به گیاه پزشکی و بیماری شناسی گیاهی مناسب باشد. ترجمه این مقاله در 29 صفحه آماده شده و در ادامه نیز صفحه 9 آن به عنوان نمونه قرار داده شده است که با خرید این محصول می توانید، فایل WORD و PDF آن را دریافت نمایید.

محتوی بسته دانلودی:

PDF مقاله انگلیسی ورد (WORD) ترجمه مقاله به صورت کاملا مرتب (ترجمه شکل ها و جداول به صورت کاملا مرتب)
قیمت : 82,800 تومان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود ترجمه مقاله سبک زندگی گیاه و حشره اِگزیلِلا فَستیدیوزا (Xylella fastidiosa)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =

مقالات ترجمه شده

نماد اعتماد الکترونیکی

پشتیبانی

logo-samandehi